bugün

Insan'dir.
Karısını çok seven, centilmen bir erkektir kesinlikle. Her kıza nasip olsun inşallah.
Karısının olup olmadığı şüpheli duran durumdur.
eşine yardım etmeyi seven erkektir.
her zaman söylerim darbecidir, anayasal suç işliyordur. cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyorum.
Ev işlerini yapmayı seven erkektir. Benim babamda yemekleri yapıyordu annemin yerine. ama aşçıydı.
erkeklerin yüz karasıdır
hatta ikiyüz karasıdır
kadın dediğin sultandır
ev işiyle anılması bile abestir.
ev işi hizmetçilerin işidir.
çok kızmış ve kafasını dağıtmak istiyordur. öfkesini kirlerden çıkartarak gücünü doğru yönlendiren erkekdir. ayrıca bu şekilde bir konuya sinirlendiğini de şiddet içermeden göstermiş olur.

(bkz: anger management)

not: he öbür türlü yapmaz mı? yapar tabi ki mesela teknolojik her türlü cihaz, makine vs temizlik bakımı ayrıca yüksek noktalar genelde erkeklerin işidir.*
Hanimi da çalişan erkektir. Hz muhammed de hep yardimci olmus, kendi sökügunu kendi dikmistir.
Kilibik olmakla ilgisi yoktur. Hayat müşterek.
normal bir erkektir.

ezik, vasat ve pislik olan erkekler karısına iş yükler.

ev işlerini paylaşmayacaksak neden evleneyim lan ben?
evliliğin amacı zaten çocuk yapmak!!!
bir de işler paylaşılacak işte!!!
hizmetçi ve eş kavramlarını karıştıran kişilere tuhaf gelen erkektir.
Klişeleşmiş, çok doğru ama uygulanmayan söz; hayat müşterektir lafını kavramış erkektir. Çalışmaya gelince kadın da çalışıyor , getirdiği parayla ev döndürüyorsunuz ama? O da erkek işi değil miydi sizin lugatinizda? Adamın dibidir lan. Helal olsun o adama.
Çalışan kadın nüfusunun hızla çoğaldığı 2015 yılında artık eskisi kadar espiri mahiyetinde bile olamayacak bir söylem.
adalet ve sevgi erdemlerine göz kırpan anlayışlı kişi.
Karısı hasta, hamile vb. Olma ihtimali olan erkektir.
Adam gibi adamdır.Eşine yardım ediyor ne güzel bir davranış.
Salak erkektir.

Kadınların varlık nedenlerinden biri.

(bkz: ev temizliği)
karısını ev işleri yapmakla yükümlü hizmetli olarak görmüyordur.
Babamdır. Karısı Yokken de yapar sıkılmaz yani. Hatta anneme özel değildir. Kendi öyle yetiştiği için her daim yapar bunu. Yemek yaparken yardım edilecekse yardım eder, edilmeyecekse sofrayı kurar. Yemekten sonra meyve soyar getirir. Arada laf sokarım hanımım bakar mısınız diye. Kendi soyduğu meyveden yedirmez sonra. Git dolaptan al der. Ev işlerini olabildiğince yapmaya çalışır. Bu onu ılık yapmadı hiç bir zaman ve yapmaz da. Bundan çekinecek çocuk tek kelimeyle ana kuzusudur. Kendi işini yapamaz yemeğini yapamaz elbisesini ütüleyemez ev süpüremez. Yeteneksiz, tembel ve sünepenin tekidir.
Kadın köledir, hizmetkardır düşüncesinde olmayıp, eşine karşı yardimsever ve eşitlikci tutum sergileyen eli öpülesi erkektir.
Karısı yoktur kusura bakmasın, he karısını çalıştırıyorsa orasını bilmem, ama çalıştırmıyorsa çok garip.
Arabasi varken yuruyerek ise gitmek gibidir. Onun var olus sebebi zaten ev isi, sandvic mandvic yapmak. En krali liseyi zor bitiriyor. Adam gibi bilime katki yapan, siir yazan kadin var mi ortalikta. Herkes hangi konuda iyiyse o konuda takilacak. Wellfare diye bir sey var sonucta.