bugün

Kartal Spor 18.08.1949 senesinde o zamanki ADIYLA Bahar Lokantası'nda Kartal'ın ileri gelen beyleri Mustafa GÜRSEL, Haluk AKAN, Mustafa KARAKAŞ, Enver ERSOYLU, Sadettin ORAL, ismail PERiN, Vahit KINAY tarafından kuruldu. 1964 yılına kadar faaliyetlerini gayriresmi olarak sürdürdü. 22.02.1965 senesinde o zamanki ismi Beden Terbiyesi Genel Müdürlüğü'nce tescil edilerek resmileşerek istanbul ikinci amatör kümede mücadele etmeye başladı. 1968-1969 futbol sezonunda istanbul 1. amatör kümeye yükseldi. 1984, 1985 yılında kurulan Türkiye üçüncü liginde profesyonel olarak mücadele etmeye başladı. 1987-1988 sezonunda 3. lig 9uncu grupta son maçı olan 15.Mayıs.1988 Pazar günü Sarıyer Yusuf Ziya Öniş stadında oynanan DSi-KARTALSPOR maçı ile şampiyon olarak Türkiye ikinci ligine yükseldi. 1997 yılında play-off final maçında erzincanspor'a penaltılarla yenilerek birini lige çıkma şansını yitimiştir. şu an ikinci lig b kategorisi 3. grup'ta yer almaktadır.
altyapısından yetiştirdiği futbolcuların birinci ligde top koşturduğu; 2.ligde debelenen ve bir üst lige çıkma arzusu taşımayan takım.
(bkz: servet cetin)
(bkz: volkan demirel)
(bkz: diğerleri)
1997 yılındaki playoff final maçında 3-0 öndeyken, ikinci devre maçı 3-3 olmasını engelleyemeyen ve uzatmalarda bir gol daha atıp 4-3 ten tekrar 4-4 olması sebebiyle penaltılara giden maçta, penaltılarda elenen takım...
renkleri bordo-beyazdır.
galatasaray sonrası oturduğum muhit sebebiyle ikinci takımım olmayı başarmış kulüp. kötü başladığı ikinci lig b'de sonradan açılarak 2. olmuş ve yükselme grubuna çıkmaya hak kazanmıştır. biz yine bir adana faciası yaratmazsa süper lige çıkabilir.

stada 500 metre mesafede oturan bendeniz için süper bir olay olacaktır bu durum.

haydi bordo - beyaz diyor ve entryme burada son veriyorum.
son 7 maçında 6 galibiyet 1 beraberlik alarak lig a'ya yükselmiş takım.
sezonun ilk yarısını 8 galibiyet 7 beraberlik ve 2 mağlubiyetle 3. kapatan mahallemin takımı. bu sene büyük bir sürpriz yapıp süper lige çıkabilirler.
vallahi süper lige çıkmasını ben de çok isterim ama pek ümitli değilim. gerçi kulubün ekonomik durumu nasıldır pak bilemiyorum ama daha önce bu şansı ele geçirdiklerinde pek değerlendiremediler ekonomik surumdan dolayı. bundan bir 10 sene önceydi sanırım tam hatırlamıyorum play off finalinin ilkyarısını 3-0 önde bitirip ikinci yarıda adanadan 3 yiyip penaltılarda 1. lige çıkma şansını kaybetmişti.
egemen korkmazın yetiştiği klüp.
samsunspor gibi bir devi yenip malatyasporum'un ekmeğine yağ sürmüş takımdır. teşekkürler kartalspor!
semt takımıdır kartal..yoldaş takımıdır..tribünleri kardeşlik barındırır..alnı dik sol barındırır..soldan bakar soldan konuşur soldan sever takımlarını...her maçında yumruklar havaya diye başlar.kalkar sol yumruklar havaya ve hep bir ağızdan söylenir gün doğdu..ardından çocuklar inanin inanin çocuklar denilir..başın öne eğilmesin aldırma kartal aldırma der her yan..omuzdan tutun beni der bütün stad,hayala durulur halaya katın beni diğerek..statta asılı pankartlarda kocaman "hasretinden prangalar eskittik" yazılıdır.."umudu kuşanıp geldik sevdamız uğruna" yazılıdır.."bitmedi o kavga sürüyor sürecek gökyüzü kartalların oluncaya dek " yazılıdır.."sevdan bir nefes gibi çekmessem ölürüm" yazılıdır..
che tişortleri giyen delikanlılar gezer tribünlerde..kahrolsun amerika diye bağırılır her zaman..filistin bayrakları açılır..daha geçen haftalarda hükümet yasani al başına çal diye inlemiştir stad..susmaz kartal seyircisi doksan dakika..bilir bütün taraftar grupları..kartalı..boranlar dır gençlik grubunun adı..kartaldır bir sevda..başka sevdalara kapalıdır..
geçen hafta, türkiye kupasında kendisini 2-0'la eleyen sakaryaspor'u 3-1 yenen ve bugün toros kaplanlarını ağırlayacak 1. lig takımı.
bugünkü maçta adanaspor'u 3-0 yenerek puanını 11'e çıkaran ve süper lig yarışına dahil olan takım.
bu hafta erciyesspor deplasmanında 1-1 berabere kalarak 3. lüğünü koruyan 1. lig takımı.
süper ligi daha da süper hale getirecek mahalle takımı. mahalle takımı olması zaten en güzel olanı. benim, sağlık kıraathanesinde takılan amcaların, eczacıbaşında okuyan çocukların takımı.

inşallah bu sene geçen sene gibi çökmeyecekler ve süper lige çıkacaklar.
Yedek kulübesinde bir dönem avrupa'nın gelecek vaad eden 50 futbolcusu arasında gösterilmiş ama bir türlü parlayamamış bir cevher yatan takım.

(bkz: mesut kumcuoğlu)
bugün oynanan maçta giresunspor'u evinde 2-0 yenen ve maç fazlasıyla 3.'lüğe çıkan ilçemin takımı. umarım bu sezon süper ligi sonuna kadar kovalarlar ve hatta süper lige çıkarlar.
15 dakikada giresunspor'un işini bitiren ve önümüzdeki haftaki maçı beklemeye başlayan mahallemin takımı. bu sefer işin daha sıkı tutulduğu belli. umarım sürprizlerin en büyüğünü yapıp çıkacaklar süper lige.
300 enty mi kendisine ayırdığım doğduğum ve doyduğum yerin takımı.
(bkz: aksa bile kanımız biz harbi kartallıyız)
yanılmıyorsam boranlar isimli bir taraftar grubu vardır.
süper lige çıkarlarsa çarşının bjk-kartalspor maçında "kartal gol gol gol" tezahuratını nasıl yapacağını merak etmemi sağlayan takım.*
Çok azimli bir şekilde 1.ligde ilerlemekte olan takımdır kendileri.

kartallı değilim, kartal'da da oturmuyorum. ama süper lige çıkarsa tereddüt etmeden geçiş yapacağım takımdır.
dünkü maçta manisaspor'lu cenk işler'in golüne, iskender alın'la cevap vererek 1 puanla dönen semtimin takımı. bu maç göstermiştir ki bu takım ciddi ciddi süper ligi istiyor.
an itibari ile orduspor ile maçı olan takım.

stadın önü çok kalabalıktı. **

edit: 1-0 kartal yeniyormuş *
edit2: günler sonra öğrendim. 1-1 bitmiş. *
1998 tarihinde birinci lige çıkma yolunda play-off çeyrek finalin de erzincanspor'a yenilen takım. bir de servet çetin'in ilk takımı.