bugün

Sadece doğa güzelliği olan bir şehirimizdir. insanları sözde hacılardan oluşmaktadır. Burada öğrenciyim derseniz normal fiyatın iki katını gözden çıkarmanız gerekir..
Bir bakarsınız hava güneşli sonra iki saat geçer birden yağmur yağmaya başlar dengesiz bir havası vardır.
mekatronik mühendisliğini çok beğendiğim Karabük Üniversitesi'ni bünyesinde barındıran şehir.
Istanbul-Karabük arası 407 km'dir. Gectigimiz pazar gecesi yollara düşüp ilk uzun yol tecrubemi yaşadığım daha cok babama yasattigim güzergah. Dilovasinda karsi istikametten gelenlerin yogunlasip, farlariyla beni benden aldiklari, sagima bakip emniyet seridi goremeyince kendimi kapana sıkışmış hissettiğim dakikalar dışında rahat bir yolculuktu. Küçük, kasvetli ama insani sıcak, jandarmalari anlayışlı şehir.
Yazları sıcakta çığır açmış ilimizdir. Akdeniz illerini de geçmiçti bir zamanlar.
Şuan karabükteyim. burası 25 kuruşluk çikolatayı 1 TL Ye satan memlekettir .

Acı yada tadı yok.
eğitimde açık ara en iyilerden.
ygs başarı sıralamalarında son yıllarda hep ilk 5 içerisinde.
sadece ygs değil, liselere giriş sınavlarında da aynı başarıyı görmek mümkün.

şöyle bir politika izlediklerini duydum:
akademik başarısı zayıf öğrencileri meslek liselerine yönlendirip ygs ye sokmuyorlar. bu da başarıyı arttırıyor.
gidip yerinde gözlemlemek en iyisi aslında.
tebrikler karabük mem. tebrikler öğretmenlerim.

bu da sıralama:
http://www.memurlar.net/haber/356173/
dün üniversite için ziyarete gidip yeni evimi kiraladığım şehir. genel itibarı ile merkez aşırı sıcak, bunun sebebi sanırım dağların arasında yer alması. safranbolu ilçesi pek şirin. Şehirdeki evlerin kirası yüksek, ancak 100. yıl mahallesi daha fazla yüksek. 1 günde ömrümü yediler karabüklüler.
ogrenci oldugum halde safak sayip kurtulmak icin can attigim sehirdir. ogrenci adami ayakta tükmüksüz vuruyorlar asgari ucretle gecinen adamin oglu okuyamaz buralarda .universite habire bolum acar sacma sapan maksat ogrenci cekip esnafa ve emlakciya para kazandirmktir . az kaldi bekle beni comu geliyorum .
bir yılımı çalan kara bulutlu şehir, kara bulutlu dememin nedenini orayı görenler bilir. demir çelik fabrikasını yaydığı dumanlarla her gün uyanmak nedir ben bilirim. ayrıca orada bir kızı çok sevmiştim kızıl saçlı eğer bu entry görürse bana ulaşsın. kod adım gereksiz. o anlar.
5 yılımın geçtiği şehirdir. fabrikanın yakınında bir de şehir olsun diye şehirdir. bilinçsiz amaçsız gereksiz bir şehir.
Bilinçsizce yapılmış, Minibüslerinde telsiz olan ve camlardaki çamurdan dışarını göremediğimiz, sürekli üniversite öğrencisi olarak halkı kazandırmaya çalışan ve abisinin ile tanınan şehirdir. 1 sene hazırlık olmak üzere toplam 3 senemin boşyere harcandığı bir şehir maalesef.
havanın kadın gibi olduğu şehirdir. Değişkendir.
havanın kadın gibi değil, kıraathane gibi olduğu şehirdir. is içindedir.
firsatci sehirde diye milletin aklina kazinmistir geneldede oyledir havasi guzel degildir cok degiskenlik gosterir bazen ne oldugunu anlayamazsiniz tek basinaysan asosyal bi insansan hic cekilecek bi yani yoktur ayni meme ucunde cikan kil gibidir ama guzel dostuklar edinip helede kafa dengi bi insanla tanisirsanz iste o zaman keyifli elit mekanlarda takilirsinz .
(bkz: blocky) gibi arkadasinz oldu mu yeter.
insanin sikintidan patlayacagi yerdir lan yapacak hic bisey yok sehirde okuldan yurda yurttan okula en buyuk action ps 3 baska bisey yok.
son zamanlarda açılan kafeleri ile bir nebze de olsa kendine gelmiş şehirdir.
1-2 gün önce 100.yıl mahallesinde fena bir trafik kazasına tanık olduğum ilimizdir.
yan yoldan çıkan araca çarpmamak için kaldırıma bodoslama giren şoför kaldırımdaki 2 genci eziyor. 2 yaralı 1i ağır.
Memleketim olmasına rağmen sevmeyi bir türlü beceremediğim şehir.kızları da güzel falan değildir ya da ben mi göremedim bunca sene,hepsi kezbandan hallicedir.tek artı yönü safranboludur.başka da bir albenisi yoktur.
üniversite öğrencilerini bipmek için her türlü bahaneyi bulan şehir.
EV SAHiPLERiNiN FIRSATÇI VE DOLMUŞ ŞOFÖRLERiNiN NANKÖR OLDUĞU Bi iLDiR. ZORUNLU UĞRAMANIZ GEREKiRSE DiREK SAFRANBOLUYA GEÇiN.

ÖĞRENCiYiM BURDA iSYAN EDiYORUM ULAN!..

1+1 EVLERE ABARTISIZ 1000 TL iSTEYEN FIRSATÇI AÇ KÖPEKLER VARDIR. SAKIN SAKIN OLA ÜNi TERCiHLERiNDE YAZMAYIN.. ABARTISIIIIIZ 1+1 EVE 900 TL

HA YOKMU UCUZA EV VAR NASIL MI ?

KAPICI DAiRESi EVi RUTUBET GÖTÜRÜYOR PENCERE VS ONA KEZA YAŞANILMAZ YERLERE ADAM 500 - 600 TL DiYORLAR..

A-DOSTLAR YAZMAYIN KARABÜK ÜNiSiNi... EV SAHiPLERi FIRSATÇI BiRER ŞEREFSiZ HAYSiYETSiZLER.

HERKES BÖYLE Mi DERSEN iLLA Ki DEĞiLDiR AMA ÖĞRENCiLERiN MUHATTAP OLDUĞU KESiMLER iNSANLAR ŞEREFSiZ ARKADAŞLAR iYi iNSANLAR iLLA Ki VARDIR.

YAZMAYIN GELMEYiN AGA

FABRiKANIN DUMANI ZATEN KARABÜKLÜLERi ZEHiRLiYO ŞÜPHESiZ..
125. Jan. Eğt. Alayı kom. Askerlik yaptığım yer, zonguldak/karabük.
dumanli kentin puslu çocukları gibi simgesel bir sloganı olan şehir , ama yazıktır günahtır orada üniversite okuyan arkadaşlara , bundan 6 sene önce üniversitesinde 2500 öğrenci vardı ve de en baba ev kirasi 250 liraydı , bugün ise 1+1 evleri 800 lira gibi ucuk fiyattan şarjlamaya çalışıyorlarmış , çok yakında bu tip ev sahiplerinin başına bir musibet gelmesi temennilerimle .
safranbolu evleri, safranbolu lokumu, demir-çelik fabrikası ile meşhurdur.
özledim bu şehri.