bugün

gitarda sabit bi sekilde bare basılmasını saglayan mucizevi alet,edevat.
kapo adında bir de fitbolcu vardır fransızdır kendisi. şu sıralar zannedersem besikstas ilgilenmekte yada yazılanlar bu sekilde.
1980 dogumlu bu sezon için levante'ye kiralanmış olan juventuslu fransız futbolcu.
(bkz: olivier kapo)
hotel california adlı şarkinin arpeji için gerekli olan alet *.
Nazi toplama kamplarında tutuklu arkadaşlarını yönetmekle görevli ve genellikle adi bir suçtan hüküm giymiş tutuklu.
kaptanın kısaltmasıdır,*
gitar kelepçesi olarakta geçer.
Transpoze aleti, edevatı. Gitarda ve bilimum telli sazlarda ton yükseltme işine yarayan toka, kelepçe.
johnny marr efendi sayesinde iyi alıştım bu aralar, hatta çıkartınca bu zımbırtıyı teller gevşek geliyor nedense.
şaka bir yana, hoş bir tat veriyor ritimlere bu alet.
bareli tüm akorları normal bastığınız akorlar gibi seri basamıyorsanız uzak durulması gereken alet. profosyonel olarak gitar çalmayan hiç kimsenin kullanmaması gerekir ki kapoyla gitar öğrenilmez.
Sesinizin uymadigi sarkilarda transpozeden anlamiyorsaniz eger ihtiyaciniz olan alet. Kapo yardimiyla sarkinin tonunu inceltebilirsiniz. Ton yukselecegi icin kalini da sesinize gore orta seviyede bi noktaya cekebilir ve sarkiyi zorlanmadan okuyabilirsiniz. Ancak kapo takicaginiz perdeyi belirlerken sarkinin tize ciktigi yerleri dikkate almak gerekiyor yoksa bi tugba ekinci vakasi yasayabilirsiniz. Tabi yine de kapo kullanimi yerine transpoze tavsiye edilir cunku kapo enstrumanin verdigi seste bozulmalara yol acabilir.
kaybettim, hükümsüzdür.
ortamlarda akdeniz akşamları çalarak bir achievement açtıysanız, sıradaki achievement'ı açmanız için gereken alet. tabi sadece bu amaca yönelik kullanılmaz. çok güzel soloların arpejleri de bunun sayesindedir. ha, bununla gidip sözlerinde bolca "hmmmmmm" geçen tribünlere oynama şarkılarını icra edecekseniz gidin geberin.
20 tl ye bir tane demir olanından aldım ama hiç bir şarkıyı calamiyorum çünkü bayağı zor kapo ile çalmak. telin sertliği ni de değiştiriyor doğrusu.
Fransiz takimlarinda bir tezahurat kelimesi:
Biji sero kapo,
Amarikadaki italyan mafyasında hiyerarşik olarak 3. Sırada bulunan kişilerin ünvanı.
gitar mandalıdır. çok dertten kurtarır. kapo kulu askeri gibidir kerata.