bugün

kaşık şeklindeki çikolataları dahil tümüyle çakma olan, kahve dünyası benzeridir.
Kahve dünyasının henüz bilinmediği yıllarda genelde erkeklerin vakit öldürmek için gittikleri ve iş ve eşlerini ihmal etmekten çekinmedikleri yerdir.
hoşlandığım çocuğun "takılıyorum" dediği mekanlardan biridir. izmir'de nerde adımımı atsam gördüğüm ama şu yaşıma kadar bir kere bile gitmediğim, kahve dünyası benzeri mekan.
her adım başı kahve diyarı olan memleketim izmir. kahve diyarını hep itici buluyorum, çünkü kahve dünyaları kahve diyarı oldu bu beni sinir ediyor ama kahve dünyası olmadığından çıkmadığım bir yer haline geldi.
edem waffle ile anlaşma yapmış çok şubeli kahvecidir. hatta kahve diyarındaki wafflelar edemdekilerden çok daha lezzetlidir.
kampüsü kıç kadar olan okulumuzda* bile bulunan mekan. fakat boş zamanlarda tavla oynamaktan başka bir işe yaramıyor benim için o ayrı.
masalar gerçekten birbirine çok yakın.yalnız çikolatalar için gidiyorsanız boşa gitmeyin derim.çünkü sıradan bir markette veya pastane'de bulabilirsiniz o çikolataları.
Boynuz kulağı geçer misali, Türkiye de önce hernasıl McDonals'ı tanıyıp sonra Burger King'de karar kıldıysak bunda da keza önce kahve dünyasını tanıdık, sonrasında kahve diyarında karar kıldık. Konsepti ve ürün lezzeti kahve dünyasında daha iyi ayrıca; kahve yanında verilen çikolataları içerisinde kahve taneleri olan drajelri harika olan, kahve ağırlıklı olmasının yanısıra pasta çeşitlerinide bulabileceğiniz cafe.
kahve dünyası nın çakması olup, mikrop gibi çoğalan kahveci bulduğu yere dükkanı açıyor daha izmirde kahve dünyası görmedim, adamlar bucaya heykele bile yer açtılar, hiç gitmediğimden hangisi daha iyidir bilmiyorum, ayrıca bu kahve dünyasında hiç mi akıl yok da dava açmamışlar bildiğin isim hırsızlığı sayılır nerdeyse.
fake kahve dünyasıdır . tırnağı olabilir mi ? tabiki de hayır .

ieu yurt binası altında şubesi bulunmaktadır.
yakında açılacak bir başka kopyası için (bkz: kahvestan)
Mekanın güzelliği dışında kahve kalitesinden şüpheli olduğum yer.
Oreon cafe denenmesi tavsiye edilendir.
bir fincan kahve artı bir kaç parça çikolata 8 lira.

herhangi bir markette Mehmet efendi marka 150 gram kahve 3.95 lira.

aradaki farkı bir başka açıdan görün istedim.
türkiye basketbol ligi nin isim sponsoru olmuştur.
ne saçma ya*
diyarini bilmem de, dunyasinin filtre kahvesi igrenctir. sakin denemeyin. kahve makinasi dile geldi sut sagiyoruz zavallidan.
izmirde bir şubesinde şefliğini,baristalığını yaptığım mekan..merkezden gelen çaylar bok gibidir,hakeza yemekler de pek kaliteli değil..ama kahvesine laf ettirmem..çoğu şey baristada bitiyo,gelen malzemelerin kalitesinde hiçbir sıkıntı yok,ama adam kremasını tutturamıyosa,espresso süt dengesini kuramıyosa yapacak birşey yok
(bkz: diyardan diyara bir yol)
Kahve diyarı diye mekan açıp pizza falan satıyorlar. ilginç. Evet.