bugün

güzeldir güzel olmayada, ülseriniz varsa akşama kadar mide yanmasına sebeptir.*
ögrencilik yıllarında haftasonu kahvaltı menüsünün en kral yemegidir. patates kızartması.
lezzetine sarımsaklı yoğurt ile lezzet katıp da yenilebilir.
mükemmel bir tercihtir.
özellikle hafta sonu kahvaltısının vazgeçilmezidir.
ramazandan dolayı gerçekleştirilemeyen eylemdir.
yanında kaşar peynir, demleme çay, ketçap ve mayonezle muhteşem bir kahvaltı oluşturulabilir. haftada bi kereden fazla bunun yapılmaması önerilir. (bkz: obezite)
paha biçilemez.
patates kızartması akşamdan kalmaysa çok güzel olur, hem soğuk hem yumuşak.
yurtta kaldığım dönemlerde cumartesi sabahları çıkan ve anlamsız bir şekilde kupkuru patatesleri yemenin çok zevkli olduğu bir kahvaltıya sebep olan yiyecek çeşidi. eğer biraz da şanslı iseniz kurumuş patates boğazınıza giderken hafif ıslanır ve ne aşağı iner ne yukarı ve onu gereken yere göndermek için bir lokma ekmek ve bir yudum çayla zevkin doruğuna varırsınız.
bide burgerdan aldığınız 250gr.lık ranch sosunuz varsa lezzetten ölen yemektir.
götün göbeğin ayrı yönlere doğru gitmesine sebep olan yemek.
sonrasında "allah ım 150 kilo oldum, götüm de kocaman"

tepkisi vermenizle sonuçlanacak eylemdir.

damar tıkanıklığı, yağlanma ve hatta kanser vb riskleri saymıyorum bile.
normal bir insan hareketidir.
(bkz: patates yerken elit olduğunu hissetmek)
Allahım sana geliyorum dedirten eylem. Sevmeyeni taşlarlar bizim orda. Hic de 150 kilo olunmuyor. Hayvan gibi abanmayacaksin.
görsel
bir klasiktir. mesela ekmek almaya gidiyorsun yolda sağdan soldan patates kızartma kokusu geliyor sonra eve gidiyorsun evde de patates kızartması. ulan kokuyu 2 kilometre uzaktan aldım nasıl açıkmışsam diyorsunuz..
Bana eski mutlu yazlık günlerimi hatırlatır. Henüz kimse ölmemişken, denize gitmeden önce annemin yaptığı kizartmanin kokusunu hala duyuyorum. Bu yazdan sonra o eve bir daha gidemem saniyorum. Satılmasına da gönlümüz razi olmaz. Bir daha kahvaltıda Kızartma da yaptırmam anneme.
Kac aylar önce yaptığımı hatırlamadığım kahvaltiyi guzel yapmak eyleminin başrolü. Sayenizde yarın sabah keyifle yapacagimdir.

Kizartma - peynir - çay şeklinde harikalar diyari.
Hazir satilan bonfritler degilde, evde soyulan patates kizartmasini hic bikmadan olene dek sabah oglen aksam demeden zevkle yerim. Borumu lan bu? Patates kizartmasi diyonuz amk !
bu muhteşem lezzeti "ben kahvaltıyı yaptıktan sonra" hatırlatan gavatın...
Kültürsüzlüktür. Genelde fakirler yer kahvaltıda kızartmayı ıyyyyyy.

O patatesin içinde kaç kilo glükoz karbonhidrat var üstüne bi de yağ eklenince tam bir kalori deposu.
kahvaltıyı iyice lezzetlendirir. kahvaltılık ürünlerle patates kızartması da gayet iyi gider. gerçi patates kızartması öyle bir şeydir ki üç öğün de yesen asla bıkmazsın.
Annem yapardi her haftA.eskiden patatesler cips şeklinde kesilirdi.
fakirsiniz galiba arkadaşlar oldukça üzücü. iyi ki patates var sizler için. kızartıp kızartıp yiyin.
Hiç yapmadığımdır. Salçalı yumurta diye bir gerçek varken, gereksiz.