bugün

nesfite ekmek doğrayanların isyanı, sütle bastırın anasını satiim.
Kırk yıl zindana atılasıca , her gün sadece ekmek ve su haricinde başka birşey verilmemesi gereken tiptir.
olmasa da olur ama olsa ekmeksiz olmaz. olsa bile ekmeğin yerine ekmekten başkası konmaz. bu işler böyledir, öyle cornflakesle falan karın doymaz.

imza: Haydar Dümen.
--spoiler--
"Peynir-ekmek yersen gariban olursun. Ama peyniri, ekmeğin üzerine koyar, bir de kürdan saplarsan sosyete olursun!
--spoiler--

Böyle bir cümleyi akla getiren sacma tespit.
Biz kahvaltida pasta yiyoruz. Evet.
burnu koku almayan yazar düşüncesidir. şöyle fırından çıkmış mis gibi kokan ekmeğin üzerine sürülmüş tereyağ gibisi var mı? hele bir de imkanlar doğrultusun da yanına ilave edeceğin diğer şarküteri malzemeleri ile süslediğin de keyfine doyum olmaz dostum.
köylüysek köylüyüz,gururluyuz da,o başka.asıl sorun ekmek yemenin neresi kötü sorarım hepinize
aynı zamanda çay buna dahildir.
sanki bu bir canan karatay sözü gibi.
hatta kahvaltı yapan köylüdür. şehirli insan vapurda boyoz geveler.
cebi fakir olup gönlü zengin köylüdür.
sabahları sıcak şekerli ekmeğin üzerine tereyağı sürüp yanında taze sıkılmış portakal suyu içmemiş yazar söylemidir.
köylü halkın efendisidir cümlesi geldi aklıma direkt olarak. tabi ki son yöneticilerden alışılagelmiş bir durum vardır. "ananı da al git" bu başlığında bu yöneticiler gibi düşünen bir kişi tarafından açıldığına inanıyor sevgiyle selamlıyorum.

(bkz: köylü halkın efendisidir)
(bkz: ne yiyelim mahmut mu yiyelim)
eee ama yeter artık. ne yiyorsunuz? cookie falan mı? kusura bakmayın biz ekmek yiyoruz (bkz: fakirlik)
Ben de köylüyüm. Ekmeksiz kahvaltı mı olur. Ekmekleri tost makinesinde güzelce çıtır kıvama getirecen. Tereyagıyla karıştırdığın çökelek peynirini, tombul siyah zeytini, nutellayı, sucuklu yumurtayı... ekmeğin liderliğinde löp löp yutucan.
Tam buğday ekmeği zeytin yağına banınca ortaya nasıl müthiş bir tad çıktığını bilmeyen bir paçoz söylemidir.
bunu anadolu ve dolaylarında yaparlar.
Avrupada da yaparlar. Genelleme çok yanlış. Bu kadar şehirli medeni kişi efendim siz gökten zembille mi indiniz. Köylü değilsiniz.
yanında tereyağı bide... köylülüğümden yanıma yaklaşılmaz.
iki de yumurta kırarız yanına. Bana bana yeriz.
Ne kadar da köylüyüm Allah'ım.
yanlış genelleme.
menemene ekmek banmayanı vururum. kahvaltıya menemen hazırlamayanı iki kere vururum.