bugün

katıldığım ve bu konuda kadınlara kızdığım önermedir.
hani bazı işlere erkek işi falan diyorsunuz ya. hani sen ne biçim erkeksin falan diyorsunuz ya. böyle dediğiniz zaman ben kadınım yapamayabilirim, ama sen erkeksin yaparsın imajı oluşturuyorsunuz. bunun farkına varın. birey olarak görün kendinizi. aşağı görmeyin. ha tabi, o sen erkeksin yaparsında da kolaya kaçma var. kadınlar kolaya kaçmamalı. elini taşın altına koymalı elinden geldiğince.
ne zaman kadınla erkeğin eşit olduğunu hareketleriyle bana ispatlayan bir kadın görürsem onunla evlenmek için savaşırım.
http://www.vidivodo.com/v...sikiyorsa-bunu-yap/190512
(bkz: kışkırtılmış erkeklik bastırılmış kadınlık)
kadının bir erkeği köpek gibi sevip, aslında işin sandığından çok farklı olduğunu öğreninceye kadar süren görüştür.
olması asla ve asla mümkün olmayan durumdur, keşke olsadır ama bu hem fizyolojik olarak hem de dünyamız şartlarında mümkün değildir.
(bkz: aç tavuk kendini buğday ambarında sanır)
genellikle erkek kadin esittir diye yaklasilir. oysa her insan hak acisindan esittir* dersen tamamdir.
*
basta insanliga, dunyaya yarar acisindan arkanda ne biraktigina gore de degisim gosterir.
(bkz: kadın ve erkek denktir)
"Kadınlardan bir atatürk çıkmış mı hiç tarihte, ha?" diye aklıma sorular sokan kadın davranışıdır.
teoriktemi pratiktemi orasıda önemli tabiki. Teorikte haklılar ama bence iş pratiğe döküldüğünde eşitlikten söz etmek mümkün değildir.
olması gerekendir. erkeklerin yaptığı her şeyi kadınlar da yapabildiğine göre eşit görmemeleri için hiç bir sebep yoktur.
hak olarak normaldir, ama güç açısından veya diğer benzer unsurlardan saçmalıktır.
her iki tarafın da insan olmasından mütevellit gayet olması gereken bir düşüncedir. erkek olmanın gereği yapılan(!) birtakım şeylerin hiç erkekçe olmadığını da buradan şiddetle hatırlatmak isterim. kadın ve erkek tabii ki eşit haklara sahiptir, çünkü normali de budur.
bir kadın olarak söylüyorum bazı durumlar haricinde kadın erkek eşitliği diye bir olay yoktur.olması da saçmadır.siyasi alanda ya da iş hayatında eşitlik olmalı ancak farklı cinsiyetleriz ve bambaşka özelliklere sahibiz..

erkek ayaktaki bi bayana yer vermeli mesela en basitinden,eşine ağır bir iş yüklememeli,fiziksel olarak söylüyorum..

bunu çok daha fazla açabiliriz aslında ama asıl olması gereken kadın kadın eşitliğidir bence..bir kadın evinde ojelerini sürerken diğerinin onun camını silmesi nedir?
Bana bir tane vurursa ağız burun dalarım. Eşitiz hanyy
(bkz: sexist)
işte bu çok yanlış be kadın. Şimdi şöyle; kadınlar ve erkekler eşit değildir, eşit haklara sahiptir. Mesela ben ayakta işiyorum. Ya sen kadın ?
herşeyde eşitlik sağlanamaz, erkek erkek ve kadın ise kadındır, bir aslan ve koyun eşit olamaz. demi?
sadece yasalar önünde eşittir. kabul edin bunu artık cınıımm.
çok doğal durumdur. çok kolay değil mi seni 9 ay karnında taşıyan,boklu bezlerini temizleyeni aşağılamak?
olmayacak bir şey değildir, kadınların kendilerini erkeklerle eşit görmesi görmenin ötesinde eşit olunduğuna inanılmasından mütevellittir.
mamafih erkeklerle kıyasa gidebilecek pek çok başarılı ve güçlü kadın vardır.

günümüzde feminizm maalesef kastının dışında algılanıyor ve erkek düşmanlığı addediliyor.
ben feminist değilim, ben kadın erkek eşitliğine inanmayanlardanım. eşit değiliz çünkü.
yaradılışımız farklı bi kere, kadın erkeğin kaburgasından var edildi.
anatomik olarak da dağlar var arada. 60 kilo bir kadına 60 kilo bir adam vursa kadın dağılır; ama kadın vursa dağıtamaz adamı.
ve erkekler daha zeki ve kadınlar daha duygusal, beyin kalbi yönetir gerçeği...
dünyada kaç tane kadın lider var, ya da dünyaya kadın peygamber gönderilmiş mi hiç.
hak dinimiz niye demiş kadınları koruyunuz kollayınız diye.
kadınların üstünde erkekler her şekilde. kadın bunun ‘genel kabul gören’ olduğunu, gerçeğin bu olduğunu bilir; lakin ister ki erkek ona kendi gerçeğini yaratsın ve yaşatsın… korusun sevsin kollasın, evinin hanımı çocuklarının anası yaparken başına da taç yapsın…
görülen eşitlik hormonaldir aslında.
olması gerekendir fakat bu toplumda tutmaz o.
kadın erkek diye ayrılması hatadır, insan olan herkes eşittir.
Hayat eşit değil adildir. Kadın erkek adaleti makul bir düşünce iken eşitlik safsatadır.
bundan 90000 yil once eve yemek bulmasi icin cani pahasina erkegi disari gonderip gaza getirirken aslinda herkes kendi iradesini secmistir zeki yada zeki oldugunu sanmakla.
en dogal hakkidir hic bir tarafin ustunlugu söz konusu degil.