bugün

(bkz: Bi insaniyetlik yapalım dedik)
(bkz: Meraklı köfteci)

Sen dershaneye giden, aklı başında bir öğrencisin. Şiddet falan görüyorsa kadın ara polisi. Gelsinler. He baktın kadını öldürecek işte o meşru müdafaya girer. Kaldı ki bıçak da senin bıçağın. Ne işi var sende bıçağın?
Demek ki var böyle bir kavgacı yanın. Kavga etmek istemişsin ve bu da bahane olmuş gibi duruyor. Kaldı ki kadın da senden şikayetçi.
Bunu yanı sıra adam da bela tip. 12 sabıkası var. Muhtemelen ağır küfür falan etmiştir. Artık kadir kendini mi savundu öldürdü naptı bilinmez ama maalesef kadir suçlu. Geçmiş olsun.
Am köpeği hak ettiği cezayı buldu. Sahilde yaşayan rahatlar Böyle tipleri bilmez iç kesimde çok vardır kızla normal konuşurken gelir "sen gızla ne biçim gonuşuyon lan anan bacın yok mu" "niye gızın arkasından gidiyon lan" atmde sırada önünde taytlı kız durur kaldırımda sana ters ters bakar tipinden belli bir de doktor olacakmış bir cana kıyabilecek kadar cani cinayet mahallinden kaçacak kadar korkak kan görmekten korkuyor.
Kadir Şeker oradan geçmiyor olsaydı, o kadın öldürülseydi, katili bu kadar ceza almazdı.
az bile olmuş zamanında bunu savunmuştum bir masumu kurtardı diye ne öldürdüğü adam masum ne o adamın öldüreceği kadın masum nede kendisi masum.
teröristlere bu kadar ceza vermedi bu hükümetin hakimleri (topbaşın damadı taşaklarındaki kıl dönmesinden cezadan yırttı)

kim şimdi mazlum durumdaki birine yardım etme cesaretini gösterebilir?
allah belanızı versin, tez zamanda verdiğiniz adaletle yargılanın.

allah yar ve yardımcın olsun kadir, hepimize hakkın geçti.
Namuslularda namussuzlar kadar cesur olmalı diyoruz ama namussuzlar kadar adalet organlarıda namusluları engelliyor malesef. Bu vakitten sonra kim böyle bir olaya müdehale eder ki?
öldürdüğü adamın eşi de kadir şeker’den şikayetçi oldu. öldürmesi gerekmiyordu, üniversiteye hazırlanan çocuğun üstünde bıçağın işi ne gibi şeyler söylemişti. şaşırtmadı bu ceza, daha fazla almadığına şükretmeli.
Adalet gereksiz yere tecelli etmiştir. Etmesi gereken durumlarda susmuş tepesine binecegı birisini bulduğu zaman ölümüne tecelli etmiştir.üni ögrencisinin üstünde bıçak neden varmış sırf üzerinde sigara olmadığı için bu ülkede öldürülen insanlar var.yakında üzerimizde uzi taşıyacagız.
sokakta dayak yiyen, taciz edilen veya oldurulen bir kadin gorurseniz yolunuza bakin demektir bu verilen ceza karari ile.

ha yine insanlik yapayim demek isterseniz polisi falan arayabilirsiniz ama bu kadin milletine guven olmayacagi icin bu sikayet bile donup dolasip ayaginiza dolanabilir.

en temizi yolunuza bakin.
pembe götlü meriçlerin ve iki yüzlü feminiklerin savunduğu sikko bir velet. Az bile almış.

Sen kalk birini kalbinden bıçakla, sonra evine git uyu.
sonra bu eleman ceza aldı diye yaygara çıkar. bak hele bak kafaya bak hahahah.
nasıl bir hayal dünyasında yaşıyorsunuz bilmiyorum ama harbi aptalsınız.

Ve ayrıca, şu savunduğu "kadın" ın verdiği ifade doğrultusunda 12 yıl yedi.
Bunun da altını çizelim.
sadece bruh diyorum.
(bkz: feminist medyanın bıçakçı katil kadiri savunması)
(bkz: kadir şekerin öldürdüğü çocuğun annesinin feryadı)

Oğlu Özgür Duran'ın Ayşe Dırla ile tartıştığını ama herhangi bir şiddet olayının olmadığının altını çizen Güner, "Darp olmadığının raporu var. Ayşe Dırla, 'Beni darp etmiyordu, sadece tartışıyorduk, kendimi ifade etmek için ağlamıştım. Tartışmıyoruz, dememe rağmen Kadir Şeker gitmedi. Kameriyeye elinde bıçakla gelmişti." diyor. 32 yaşında oğlumu toprağa, kendini cezaevine soktu. Değer miydi?" dedi. "Oğlumun sabıkası olsa cezaevinde olurdu" diyen gözü yaşlı anne Güner, maktülün Konya'ya bir yuva hayali için yerleştiğini anımsattı.

"SURiYELi ŞAHiT, KORKTUĞU iÇiN KONUŞAMIYOR OLABiLiR"

Olay günü oğlu ile Ayşe Dırla'nın telefon yüzünden tartıştığını aktaran Güner, "Ayşe ağlayıp gidiyor. Oğlum almaya gidiyor, daha sonra bu başına geliyor. Ben adaletin yerini bulmasını istiyorum. Evlat benim, ölen benim çocuğum. Oğlumun katilinin hak ettiği cezayı almasını istiyorum. Suriyeli şahidin dinlenmesini istiyorum. Hakime yalvarıp yakaracağım Suriyeli şahidin dinlenmesi için. Belki bu şahidin gördükleri de var ama korkudan söyleyemiyordur. Çok şeyi değiştirebilir. O şahit dinlenmeden karar verilmesin. Adalet yerini bulsun." ifadelerine yer verdi.
Neyse krallar gibi yatar en azından iyi ağırlanır bir af çıkartırlar 5 yıla çıkar.
insanların tekrar tekrar bu kavgaya müdahil olmalı mıyım sorusunu kendilerine sormalarına sebep olacak ibretlik ceza.

Kimse çıkıp bir olay olduğunda, şimdi orada ben olacaktım var ya geyiği yapamaz artık.

Kadir şeker oradaydı, şimdi sorsalar eminim keşke orada olmasaydım der.
Olayın ilk günlerinde tahmin (#42842865) etmiş hesaplamasını dahi yapmıştım. Yaklaşık tuttu.

infaz artı iyi hal indirimi dahil ve Vukuat çıkartmazsa yada başına başka bir şey gelmezse içeride kaldığı süreyi de hesaba katarsak 4 sene yatar çıkar..
"ortada bıçaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. karı-koca arasında yaşanabilecek bir tartışmaydı bizimki. olaydan sonra polis eşliğinde hastaneden darp raporu aldım. ancak vücudumda herhangi bir darp söz konusu değil. dayak yemiş olsam, özgür bana vurmuş olsa, illaki darp izi olurdu. kadir özgür'ün kendisini darp ettiğini söylüyor ama özgür de de darp izleri var. görünen o ki o da özgür'e vurmuş. özgür'ün yüzünde darp izleri vardı. ortada bıçak çekecek bir durum kesinlikle yoktu. üniversiteye hazırlanan bir çocuğun üzerinde bıçağın ne işi var? özgür ile çok güzel günlerimiz oldu. bir insanı geçmişiyle yargılamamak gerekir. 19 suç kaydı olması, bir insanı kötü yapmaz. ne yaptıysa uyuşturucu yüzünden yaptı. ama ben elimden geleni yapıp, onu bu durumdan kurtardım. bana bu konuda her zaman minnettardı. güzel bir birlikteliğimiz vardı."

Kadının ifadesi buydu. Ya ne olacağdı.
‘birini bıçakladığı için’ diye küçük(!) bir detay eklemek istiyorum. bu memleket kendi kafasına uyan her şeyi meşru gören cahillerle dolu. ayrıca beraat fikrini hastalıklı buluyorum.
pabucumun adalet timsalleri - sözde eşitlikçi- feministlere göre suç değil ise umarım bir gün kendilerini de böyle savunan bir 'delikanlı' çıkar.
Hakettiği cezayı almış am bekçisi katil köpek.
Karı ile kocanın ve ailenin arasına karışılmaz.
vicdani olarak adaletsizlik gibi görünse de, aslında adaletin tecellisidir.

tabi ki, şiddet gören birisine yardımcı olmaya çalışmak, zayıfın yanında olmak erdemdir. ama silah taşımak, ve bu silah ile silahsız birisini öldürmek de az buz bir iş değil ki be abi, yani "oh iyi yapmış" denilmemesi gerek kanaatindeyim. sonuçta bir insanın silah taşıması, bir olaya iyilik için dahi olsa müdahale etmesi ve bu taşıdığı silahla karşısındaki silahsız insanı öldürmek ile kadına şiddet birbirinden pek de farklı hareketler gibi gelmiyor bana.
Beraat etmesini isteyen ve bu olasılığı düşünen insanlara hayret ediyorum.

2 nokta var:
1- cebinde bıçakla ortada rambo gibi dolaşmazsın.
2- adalet sağlamak insanın inisiyatifine kalmış olsa hiçbirimiz sokakta özgürce dolaşamazdık.
Ben de kendimce yanlış gördüğüm bir olaya silahla müdahale edeyim o zaman.
Olayın olduğu esnada bir kavga var mıydı bilmiyorum? Milletin kavgasına karışmak doğru ya da yanlıştır diyemem. Herkes kendi davranışlarından mesuldür. Ben de şiddete maruz kalan birini görsem kadın, erkek, çocuk, hayvan fark etmeksizin kayıtsız kalamam. Ama müdahale yöntemim de bu olmaz.

Bugün instagram'da birisi, kadir'e verilen cezadan sonra sokakta artık kadınların can güvenliğinin korunamayacağını yazmış.

Ağzım açık kaldı. Bazı Kadınların bu romantizmini anlamlandıramıyorum. Sürekli kendilerini kurtaracak bir beyaz atlı prens beklentisi ile yaşamak nasıl bir yük, aklım hayalim almıyor. Bu ülkede kadınların ayaklarının yere basmasından başka bir kurtuluşu yoktur. Kadir'i savunan kadınların Bunu görememeleri şaşırtıcı.

Özetle, bana göre alması gereken cezayı almıştır.

Ayrıca, Kadir'in savunulmasını feminizme bağlayan olmuş. Feminist değilim. Arkadaş, git 2 kaynak oku, feminizm ne önce bir onu öğren, sonra cümle içinde kullanırsın.
Olayın başını da sonunu da biliyoruz. Kadında herhangi bir darp izi yok. Zaten ifadeleri de bu durumu doğruluyor.

Sokakta eşiyle tartışan her adama bıçakla saldırıp sonra mağdur edebiyatı yapmak öyle kolay olmamalı.

Ayrıca yumruğa karşı bıçak nefsi müdafaa değildir. En fazla birkaç yumruk yiyecekti, gözü moraracaktı. iki hafta sonra o da geçerdi. şimdi bir insan öldürülmüş oldu.
Diyecek söz bulamıyorum. Çok üzgünüm çokk.
eksici kardeş, önce bir dinle. beğenmezsen yine ver eksini, başımla beraber.

öncelikle biz her şeyde olduğu gibi olayı medyanın bize verdiği şekliyle öğrenmekteyiz.

dosyaya hakim olan çok kişi olmadığı bir gerçek.

dolayısıyla, bu konuyu ceza hukukçularına bırakmalıyız. her konuyu duygu sömürüsü, ajitasyon gibi kavramlar eşliğinde değerlendirmemeliyiz. ceza hukuku kendi dinamikleri olan bir hukuk dalı. yani bıçağın vuruluş şekli, darbe sayısı vs. bir sürü detayı var.

öte yandan, ülkemizde hukuka güvenin aşırı derecede sarsıldığı bu ortamda mahkemelere güvenmemek de normal, ancak bu olay siyasi bir dava olmadığından mahkeme tarafından doğru bir değerlendirme yapıldığına inanmak istiyorum.

velhasılı kelam, birine yardım ederken de saldırganı öldürmemeye yönelik tedbirleri almamız gerektiğini gösteren bir cezadır.