bugün

(bkz: tam bir geri zekalı önermesi)
(bkz: yarrak afedersin)
(bkz: elma vs armut)
bu önermeden senin gerizekalı oldugun anlaşılıyor
(bkz: gerizekalı)
kabe kutsal merkezdir. anıtkabir ise bir mezar.

kabeye insanlar sonsuz cennet için gider. anıtkabire ise insanlar karşılık menfaat beklemeden içlerinden geldiği için giderler.
kabe, müslümanların kutsal makamı.

anıtkabir: türkiye cumhuriyeti'nin kurucusunun ebedi istirahatgarı.

bu iki alakasız yeri karşılaştıran zihniyet: tek kelimeyle, salaklık.
(bkz: sonra küfredince küfretti oluyor)
kıyaslanılmaz.tabi ki kabedir.Hatta ve hatta kıyaslayanlar ayıplanır.
atatürk ü mü kurtarırsın hz muhammed i mi tezini her ikisine yüzme öğreterek çözüme kavuşturmuşların yeni hedefi.

hadi bakalım.*
(bkz: karşılaştırılmaması gereken şeyler)
müslümanlarca kutsal sayılan bir mekan ile sevgi saygı duyulan bir kişinin anıt mezarının karşılaştırılmasıdır. arda vs messi karşılaştırması bile daha mantıklıdır.
(bkz: Allah akıl fikir versin vs Allah cezanızı versin)
kabedekiler kendini kaybedip ne yaptığını şaşırır, döner durur. anıtkabir dekiler ise tarihini geçmişini öğrenir, minnet borcunu öder.
(bkz: provokatör ibneler)
kabe'ye rahmet yağar.
kavram karmaşası yaşayan yurdum insanının önermesidir. yaşamasın mı bu kargaşayı, yaşasın bence. çünkü bir kısım siyasetçi sizi allaha havale ediyorum gibisinden laflar ederken, bir grup siyasetçinin de sizi atatürke şikayet ediyorum diyerek anıtkabire gitmesi; bu önermeyi ister istemez meydanlara dökmektedir.
insanların yüzde 80'ine göre kabe'nin içinde allah yoktur.
insanların yüzde 100'üne göre anıtkabir'in içinde atatürk vardır.
Şükür ve teşekkür.
kabe, önceden pagan putu olarak kullanılan beton bir bloktur. araplarca kutsal kabul edilir.
anıtkabir, türklerin 20. yüzyıldaki ayağa kalkışının destansı izlerini taşıyan anıttır.
türk evladının mabedi bellidir arap severler duvarları taşlamak için kabeye gidebilir.