bugün

(bkz: dobrowski)
(bkz: roman dobrowski)
tekrar kocaelispor a dönmüş kariyerini noktalamak üzere olan türk telekom lig a oyuncusu. *
kaan dobra'nın takıma yeni geldiği günlerdi aşkım
off ne alakası var şimdi deyip
dinlememezlik etme, dinle bi kere.
kaan dobra takıma yeni gelmişti.
yalan söylemiyim sanırım antep maçıydı.
maç neredeyse bitmiş.
skor kesindi..
hoca maçın 89. dakikasında oyuna aldı kaan'ı
sahada herkes çok yorgundu.
bi tek kaan, civelek gibi koşuyordu sağa sola.
ben de dahil herkes güler gibi bakıyordu kaan'a.
aa kerize bak aa enerjike bak diye.
ama hoca beğendi kaan'ın performansını
diğer maçta daha çok yer verdi.
bir diğer maçta daha bi çok.
ve bugün kaan dobra, kaan dobraysa
o 89. dakika yüzündendir.
şimdi gelelim sadede.
ben de ilişkimizi kurtarmak için
89. dakikada oyuna girmiş bir oyuncu gibi
koşuyorum, çırpınıyorum.
gör performansımı diye.
sev beni diye..."

alıntıdır: umut sarıkaya
onceden isminin dobrowski oldugu bi futbolcu.yalnız mehmet ali erbil ile cok yakından ilişkileri vardır die dusunmeden edemiyo insan.
eski ismi mehmet ali erbil in dilinden düşmezdi bir ara.
sakatlıklardan başını kaldırıp futbol oynamaya fırsat bulamayan, nihayetinde futbolu bıraktığını açıklayan polak oyuncu.
izmit'teki restoraninda karsilikli oturup votka ictigimiz (haydar koc sayesinde) eski besiktas ve kocaelispor futbolcusu. chelsea'ye karsi forma giymistir. tum unlulerle icmisligim var canim oyle boyle degil.
(bkz: orta kalibre birinci lig futbolcusu)
eskiden soyadı dobrowski olan sonradan türk olan ve dobra soyismini kullanan futbolcudur. mehmet ali erbil'in çarkıfelek zamanlarında bilemeyenlere dobrowski demeside kaan dobra'dan gelmektedir.
izmit'te deniz kenarındaki romano adlı şık restoranın sahibi olan futbolcu.
italya'daki lazio-bjk maçında çektiği şut yüzünden kale arkasındaki fotoğrafçının kamerasının kılılmasına sebep olan,güçlü şutlarıyla takıma hayat veren eski beşiktaşlı ağabeyimiz.yanılmıyorsam futbolu bırakmıştır sivil hayatta başarılar dilerim.
yılmaz vural ın istifasından sonra kocaelispor teknik direktörlüğü görevine getirilmiştir..**
spor camiasındaki iddialara göre kamptan ayrılmış teknik direktör.
kocaelispor teknik direktörlüğü görevine getirilmiş, ayni hafta icinde hatasini cabuk kavrayip aynen gazlayan eski futbolcu, yeni teknik direktor.
Beşiktaş'ın 2002-2003 yılındaki şampiyonluğunun kilit maçında Gençlerbirliği'ni Ankara'da 2-1 yendiği karşılaşmada iki gol birden atmış ve şampiyonluğun önünü açmıştır. Özellikle 35 metreden attığı ilk gol hala hafızalardadır, Prekazinin Monaco'ya attığı golü hatırlatır niteliktedir.
2002-2003 sezonunda 32.hafta maçında gençlerbirliğine attığı 2 gol ile şampiyonluğun önünü açan futbolcu. maçtan önce ilhan cavcav'ın biz olamazsak şampiyon galatasaray olsun sözü nedeniyle bu gollerinin önemi bi kat daha artmıştır.
gökhan tokgöz'ün hayatında kapanmaz yaralar açan, beşiktaş'ın valencia cf deplasmanda oynadığı uefa kupası maçında kale arkasındaki küçük bir taraftarı şutuyla bayıltan, bir çeşit hami mandıralı.
bundan tam 7 sene önce gençlerbirliği deplasmanında beşiktaş'ın 100. yıl şampiyonluğunun kapısını ardına kadar açan iki muhteşem gole imza atan futbolcu.
--spoiler--
"kaan dobra geliyor, kaaaan dobraaa, olmaz böyle bir gol"
melih şendil.
--spoiler--
dobrowski, polonya'da ünlü komutanlardan birinin adıdır ve polonya milli marşında adı geçmektedir. 1994 yılında sakaryaspor'a mustafa denizli'nin ısrarlarıyla imza atan roman dobrowski'yi alışık olmadığı olmadığı sıcaklar bunaltmıştır. sonra çifte vatandaş olarak kaan dobra ismini olan dobrowski sonraki yıllarda lucescu'yu polonyalı olduğuna bir türlü inandıramamıştır hatta... sonra kaan dobra ismi türkiye'de artık tanınmıştır. bir şovmen ise kaan dobra'yı çileden çıkartır. o da mehmet ali erbil'den başkası değildir! 'dobrowski olmak' deyimini dilimize kazandıran erbil ilk cümledeki nedenden dolayı kaan'ı bir başka deyişle roman'ı da hayli çileden çıkarmıştır.

(#1026572)

isminin geçtiği bu şiiri beğenmekle birlikte hiç son dakikada oyuna girmedim diyor, roman. kim bilir hangi futbolcuyu roman'a benzetti umut sarıkaya ya da roman o yılları hatırlamıyor!
bugün doğum günü olan polonya asıllı futbolcu.

(bkz: dobrowski)
yüzüncü yılda 32.hafta maçında attığı iki füze ile hatırladığımız oyuncu.

ikinci golden sonra lucescu nun "oldu galiba lan" hareketi hatırlandıkça duygulandırır.
izmit plajyolunda restoranı olan eski futbolcu.
güncel Önemli Başlıklar