1. 1.
  java server pages.sun firmasi tarafindan uretilmi$ 1 web teknolojisi.ayrica *'nin bir turlu acilmayan ve sistem hatasi vermekten hata manyagi olan adsl kota sayfasinin yapildigi dil.

  http://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp

  edit: hayret acildi bu defa..
  ... master
 2. 2.
  cok fazla uzerine gidildiginde; servlet'i, scriptlet'i, bean'i, tag'i, face'i falani filani komple birlesip adamin beynini "cok-cok-cok-cok-cok" efektiyle emcukleyen, son derece kullanisli bir teknoloji. bide bele dinamik neyin isin icine girerse dadindan yinmez hee!
  -1 ... revolter00
 3. 3.
  jaspe nin sesli harf özürlü hali.
  ... jaspe
 4. 4.
  geliştirme aracı olarak myeclipse önerilir.
  ... hyperion
 5. 5.
  .net teknolojisinin eline verdiği bok gibi bir dil. güvenlik kısmıda batıl hurafelerden ibarettir. güvenli diye eski bir teknoloji kullanacaksanız size kalmış ancak bankacılık uygulamalarının bile artık .net gibi bir platformda geliştirildiğini (bkz: c#) bilirseniz 20 yıllık vosvos değil 0km mercedes kullanmanın daha mantıklı olduğunu idrak edersiniz.
  ... amiga1200
 6. 6.
  program yazmak yerine bildiğin tasarım editöründen ileriye gidemeyen platformları kullanan, ama halen program yazdığını iddia eden kişiler tarafından eleştirilmesi gayet normal java tabanlı muhteşem sunucu taraflı programlama dili ve teknolojisi. bin tane c#'ın(ki amarıgan geek ortamlarında c/cpp for idiots diye nitelenir genelde bu saçma şey) eline çotanak çotanak diye verebilecek(ister inanın ister inanmayın, güvenlik konusunda bin değil onbin tanesinin eline verir. ) bir olaydır. tek kötü tarafı default olarak utf-8 kullanmamasıdır ki bayağı bir ayar yapmanız gerekecektir türkçe bir şeyler yapmak istiyorsanız.

  (bkz: hail sun)
  (bkz: java)
  1 ... soul forged sin
 7. 7.
  ateşli silahlarda kullanılan bir mermi çekirdeği türü; (bkz: jacketed soft point)
  1 ... pulemjot kalashnikova
 8. 8.
  asp ve hatta asp.net in pabucunu dama atacak dildir (teknoloji desek daha iyi) kendileri.
  ... sayincevizkabugu
 9. 9.
  tomcat üzerinde çalışan java teknolojisidir. Bankalar yavaş yavaş bu mimariye geçmektedir.
  ... javaci
 10. 10.
  jstl kullanarak mis gibi sayfaların server'la ilişkisinin sağlanabildiği java teknolojisi. Scriptlet kullanımından kaçarak sayfaların hataya daha az duyarlı ve daha anlaşılır olması sağlanabilir.
  ... papuayenigineyeyinegidenadam