bugün

football manager deyimiyle tam bir "tireless midfielder"dır.
bu sezon olmazsa olmazı olmuş liverpool'un onu anladım son norwich maçıyla. zaten sağda solda konuşurken diyordum henderson bu sezon tüm maçlarda oynadı onsuz hiç oynamadık biraz sıçabiliriz orta sahada o yokken diye ve öyle de oldu. joe allen elinden geleni yapsa da lucas sayesinde henderson'u çok aradık. ofansif olarak daha çok. ataklarda hep bir kişi eksiktik. o kilit paslarını göremedik. gerrard ile uyumunu çok aradık. chelsea ve palace maçlarını da kaçıracak. ikisi de birbirinden zor maçlar. chelsea maçı zaten malum, palace deplasmanı da çok zor çünkü tony pulis itine deplasmanda şansımız tutmuyor hiç. yakaladıkları formu da bilirsiniz. umarım o yokken şu 2 maçta 4 puan alırız en az. bizim için başarı olur. abarttığımı düşünebilirsiniz ama henderson gerçekten çok değerli.
Dünya kupasında 2 maçtır sahada varlığını dahi hissedemediğim orta saha. Gerrard ın yanında wilshere olsaydı çok daha iyi olurdu ingiltere için.
şu anda dünyadaki en iyi 5 orta sahadan birisi. müthiş pres yapıyor, top kapıyor, pas yapıyor, gol atıyor, asist yapıyor. kısacası her şeyi yapıyor. liderlik özelliği de bayağı fazla. takımın ikinci kaptanı oldu. hatta bu hafta gerrard'a emir verdi gerrard istediğini yapmayınca da kızdı kerata. gerrard'a verilen rolün yanlış olması dolayısıyla kendisi de etkileniyor ama yine de harika oynuyor. eğer takımda kalır ve burada bırakırsa ileride efsaneler adında anılacak ismi.
Gerrard ın gitmesiyle takımın yeni kaptanı olacak orta sahadaki yıldızımız. Bu sene herkes kötü olduğu için birşey demiyorum ama en azından gelecek yıl kaptanlığın da vereceği ekstra motivasyonla kendisinden çok daha iyi şeyler bekliyorum.
neo-steven gerrard denilmektedir. şu haliyle gerrard'ın tırnağı olamaz. lâkin, liverpool ve ingiltere milli takımının değişmez bir orta saha oyuncusu olacağı çok açık. daha çok sorumluluk almalıdır.
Alacaksa da bu macta almamalidir.
Bu hafta city maçında ceza sahası dışından ampul gibi asmış , doksana takmış futbolcu.
liverpool'un geleceği, kaptanı, her şeyi şu anda. böyle devam ederse efsane olacak. az önce bir video buldum sunderland günlerinden. karşı karşıya oynadığınız en iyi futbolcu kim sorusuna steven gerrard cevabını veriyor. henderson şimdi gerrard'a forma vermiyor ve ondan sonraki kaptan olacak. gerrard ile kıyaslanıyor ki, bunun hakkını da veriyor. gerrard'ın yerini dolduracak gibi. gerrard'dan eksik yönleri de var üstün yönleri de. dengeliyor yani birbirini. videoyu da atayım da dursun şurada, ileride bu adam efsane olacak ve buralar entry dolacak. o zaman ben büyük ihtimalle buralarda olamam ama video nostalji olarak dursun.

https://www.youtube.com/watch?v=gzGNmCQredc 23 ve 28. saniyeler arası.
yeni steven gerrard dersek yanılmış olmayacağımız orta saha.
çakma stivin cerarddır.
çok iyi bir orta saha oyuncusu olmakla birlikte bir gerrard olamayacak oyuncudur. 2005 finali der susarım.
Bu sene golleriyle , asistleriyle ve harika futboluyla takım içindeki en sorunsuz futbolcu. Büyük bir sakatlık yaşamazsa eğer daha 6-7 sene üst düzey performansla liverpool un orta sahadaki vazgeçilmez futbolcusu ve kaptanı olur. Premier lig kupası onun ellerinde havaya kalksın isterim.
Bu sezon şu ana kadar liverpool formasıyla tüm kupalar dahil 51 maça çıkıp 7 gol 15 asistle oynayan orta saha. Gelecek sene kaptanlık pazubandıyla beraber 8 numaralı formayı da sırtına geçirmesini isterim.
Büyük yetenek.8 numara sadece Steven'e özgü.O formayı emekli etmeliler.
Hızlı orta saha oyuncusu, Liverpool un vazgeçilmezlerindendir.
Bu sene sakatliklardan dolayi sadece 22 resmi macta oynayabilen liverpool kaptani.

Yalniz ligde kalan 10 mac ve uefa kupasi nda olasi bir final icin artik tamamen iyilesmis durumda. Formunu da eski seviyesine yukseltebilirse liverpool icin muzede 4. Uefa kupasi hic te uzak degil.
Chelsea ağlarına 30 metreden gönderdiği güdümlü füzeyle gerrard ın yıllar evvel manchester United a gönderdiği füzeyi akıllara getiren Liverpool kaptanı. 2013/14 sezonundaki formunu yakalayabilirse Liverpool u yeniden zirveye oynatabilir.
Biraz daha pas hatalarını azaltabilirse 4x4 lük olacak Liverpool fc kaptanı. Başlayacak hızlı hücumlarda yaptığı pas hataları oluşacak bir gol pozisyonunu engellediği gibi Liverpool fc kalesinde de bir anda cok büyük tehlikeye sebep olabiliyor. Atak baslatma konusundaki pas tercihleri konusunda biraz daha başarılı olabilse ve doğru kararlar verebilse tadından yenmez.
salah coutinho henderson. tüm liverpool u taşıyan üçlünün kaptanı.
Liverpool takımının kaptanı. Şampiyonlar Ligi kupasının kazanılmasında orta sahada Wijnaldum ve Milner ile çok büyük katkısı vardı.
ingiliz mehmet topal. fazlası yok.