bugün

görsel
Heyecanla beklenilen, john wick serisinin ikinci filmidir. Yarın itibariyle vizyona girecektir.

Bir yandan da Morpheus reis ile neo'yu buluşturacak film olacaktır.

Etkileyici soundtracklar bırakması dileğiyle.. *
ve beklenen film vizyonda;

görsel
merakla beklediğim film. tabi internete düşmesini. ehe
Bugün vizyona giren ve büyük ihtimalle gidip izleyeceğim filmdir. Sakın ola yanınızda arkadaşınızı götürmeyin. Ben beni neden çağırmadın sorusuna yalan arıyorum şuan. Wick abimizi izlerken çoluk çocukla uğraşılmaz.
spoiler e boğmak için filmi izlemeye gerek yok.

jhon wick vuruluyor vuruluyor yine ölmüyor amk!
Henüz izlemedim ama izlemeyi düşünüyorum. Ilk filmin havası yok aksiyonu abartarak oradan yürümüşler şeklinde eleştiriler okudum ama bu film XXX xander Cage'in dönüşü gibi bir filme kıyasla eminim çok daha konulu bir filmdir. Izledikten sonra bu konuyu editlerim ama fikrimin değişeceğini düşünmüyorum.
Heyecanla beklediğim film. Sonunda hasret bitti.
bence olmuş hatta ilkinden daha sürükleyici, aksiyon arayan herkese ilaç gibi gelir. 1. filme göre daha da geliştirmişler aksiyon sahnelerini hatta wick bu filmde yaptığı öldürme sanatını daha da başka bir boyuta taşımış. Bu arada tek adam üstüne senaryo falan geçelim bu işleri filmin adından belli her şey zaten... Unutmadan ilk filme de göndermeler de var hatta bayılacağınız türden. Yalnız benim isteğim şu John Wick'in oyununu düşünün beyler bayanlar hatta geçmişini anlatan kimdir nedir nerden gelir kendini nasıl yetiştirmiş, nasıl "baba yaga" olmuş üstüne bunu bide max payne tarzı yapsalar off tadından yenmez tabi max payne tarzına da gerek yok bir bakmışsınız adamlar oyun piyasasında yeni bir çağ başlatırlar. 4 gözle bekliyoruz efendim
hadi bakalım hayvan gibi spoyler vermeden ilk yorumlar gelsin dediğim film.

nasıl beklediğimiz gibi bir şey mi.
Vizyona girer girmez dün buluştuğum filmin 2. serisi
Şeytanı sırtından bıçaklamanın,ölümün elçisi sıfatlarına sahip john'un canının yakılması hasebiyle kan gövdeyi götürdüğü shootout filmlerin başını çeker bence. *
Bir önce ki filmde ister istemez mesleğe dönen john di.antonioya verdiği mührün ceremesini çekiyor,di antonio kendi bacısının ölüm fermanını imzalattıktan sonra ve john görevi tamamlayıp mührü kapatmasına rağmen evinin yakılmasını hazmedemeyip ki bunu tetikleyen dehlizde john'un antonionun adamlari tarafindan saldiriya uğraması tabi işler kesata bağlıyor,koşarken arkaya dönüp dört beş kişiyi kafadan alıyor babayaga.
Continentalin içinde antonio denen arkadaşı haklıyor ama kendi adına biçilmiş ihalelerin içinden çıkamaz hale geliyor,bütün eyalet olmuş sana haşşaşşin en etkileyici sahneleri shootoutlar dışında winstonun sokağın ortasinda ki bütün insanlari durdurup look my kingdom diye haykırışıydı galiba keza film baştan sona aksiyon,başliyor aksiyon bitiyor aksiyon.
Bundan sonra bir step daha cekilirse film dünya versus john izleyeceğimize eminim. *
başından izleyenlerin kesin gitmesini önereceğim bir film.
Devam filmleri genel olarak ilk filmin gölgesinde kalır ama bu film öyle olmamış. Bir devam filmi olarak son derece iyi kotarılmış.

Senaryo zayıf diye yorumlar okumuştum ama ilk filmin sonrası olaylarını bu filme gayet iyi bağlamışlar. Ilk film tuttu diye çekilmiş havası yok.

Konu olarak da 3. Filme mantıklı bir bağlantı bırakılmış olması güzel olmuş.
görsel

Filmin özeti.

(bkz: a fucking pencil)
ergenlerin yeni gozdesi film ve serisi.

40 yillik keanu reeves hayrani kesilen mallar turedi bu filmler sayesinde. aq varoslari. nerede sevdigim birsey var hemen ona corekleniyorsunuz. siz gidip fast&furious falan izlesenize? hem favori keltosunuz vin diesel falan da oynuyor o filmde. yeterki keanu'nun yakasini birakin.
john wick herifinin silah toplaya toplaya gittiği film olmuştur. adam öyle bir silah sıkıntısı çekti ki bir süre sonra faber castell sponsorluğu bile gördük filmde.

--spoiler--

kulağa kalem sokmak nedir yahu? salon topluca "ağğğh" dedi o sahnede.

--spoiler--
keanu reeves yine yapmış yapacağını. ikinci film daha kötü olur zannettim her filmde olduğu gibi fakat birinciden de iyiydi diyebilirim.
Keanu yakında hızlı ve öfkeli de oynar amk.

Olum sen böyle boş Beleş filmler peşinde koşacak adammıydın?

Not: sadece ilk filmi izledim, iyiydi kötüydü demiyorum ama boş bir film benim için.
daha izlemedim bunu ama ilk filmi berbattı.
Ya kusura bakmayın ama bu filmin başında fast and Furious 8 in fragmanı vardı.

John Wicked 2 yi eleştirsin ama bu sözde film gibi film olan ff8 ile kiyaslayarak olmaz.

Adam tank denizaltı falan allah ne verdiyse izlenmek adına devam filmine koymuş. Bir nevi Disneyland gibi düşünüyorum bu filmi.

FF 8 kötü mü değil tabiki belki gelmiş geçmiş en iyi blovkbuster olacak ama konu olarak 7 film boyu iyi olan adamı bir anda baş kötü yapmak mı çok iyi senaryo acaba.
Winston rolünde bir al pacino olması gerektiğini bir kez daha hatırlatan bol aksiyonlu trilojinin ikinci filmi.
Açıkçası beklediğim aksiyonu bana vermiş oldu. Gerek dövüşler, silahlar, araba sahneleri ve fucking pencil.. xd.

rahibin tapınağını yakmanın ne demek olduğunu tekrar gösterdi bay wick.

Boşuna "ölümün elçisi" demiyorlar yahu. Net.
ilkinden daha iyi olan film. ilkinden daha iyi olan filmler nadir filmlerdir. terminator - 2 gibi
Ilk filmde kill count yapmışlar 76 kişiyi öldürmüş. Bu filmde en az iki katı diyorum.
ilk filmini dvd de seyretmiştim. devam filmini direk sinemada seyrettim... çok felsefi bişey beklemeyin; izlerken zevk aldığım keyifli bi filmdi kesinlikle... 3. bölümü bekliyoruz Keanu reyiz...
(resim:#1)
Alman malı silahlara düşkünlüğü, daha doğrusu senaristinin seçimi bana anlık bir tepkiyle (gerçekten yani eften püften değildir bizdekiler de) Türk malı silahlar da gayette iyi şeklinde bir düşünceye sevk etmiş, harika, her sahnesi ayrı bir taktiksel değer taşıyan aksiyon filmi. bkz: http://trosmtr.blogspot.c...kish-pistol-yavuz-16.html
Bir ara kurtlar vadisine bağlasa da mantığa yatan, efsane güzellikte olan bir film tarz sahibi bir adamın hikayesini anlatıyor.