1. 1.
  kendisi model, vücut geliştirici, antrenör, eski bir chicago polisi ve aktördür. ismi mortal kombat oynamış her türk gencinin gözüne credits te muhakkak takılmıştır. fakat zannedildiğinin aksine kendisi amerikalıdır.

  Riots, Drills and the Devil: Parts 1 & 2 adlı 2 prison break bölümünde türk lakabıyla kendine yer bulmuş aktör; Ultimate Mortal Kombat 3 ve Mortal Kombat Trilogy de; Classic Sub-Zero, Scorpion, Reptile, Smoke, Rain, Ermac, Noob Saibot ve Chameleon, mortal kombat 3 te shang tsung ve sub zero yu canlandırmıştır.
  3 -1 ... notrinova
 2. 2.
  1962 doğumlu Amerikalı model, vücut geliştirme uzmanı, antrenör, eski Chicago polis memuru ve aktördür. Daha çok Midway'in Mortal Kombat serisinin çeşitli karakterlerini canlandıran aktör olarak video oyun dünyasında tanınır.

  John Turk sporcu kişiliğine ek olarak beslenme konusunda Illinois State Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünden lisans derecesi almıştır. Ayrıca birçok vücut geliştirme yarışmalarında şampiyonluk dereceleri bulunmaktadır. Bununla birlikte fitness sektöründe tanıdık bir yüz olan Turk Vücut geliştirme ve fitness dergilerinin kapaklarında yer almıştır.

  Mortal Kombat video oyun serisinde, John'un ilk canlandırdığı karakter Sub-Zero ve Shang Tsung'tur. MK3 ve son olarak, Ultimate Mortal Kombat 3 ve Mortal Kombat Trilogy de Classic Sub-Zero, Scorpion, Reptile, Duman, Rain, Ermac, Noob Saibot Chameleon ve ninja karakter cyborg rollerinde oynamıştır. Ayrıca, oynadığı karakterlerin canlı seslendirmesini de kendisi yapmıştır.

  Turk, ayrıca, televizyon dizisi Prison Break'te iki bölümde yer almış ve başarılı performansı ile dikkat çekmiştir. 2008 yılında da Batman Dark Knight filminde muhafız rolünde oynamıştır.

  John, 2009 yılında Adam Koralik'in yönettiği[1] Henchmen[2] ve FigureItOut Productions tarafından yapılan Sub-zero adlı filmde oynamıştır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/John_Turk
  ... hasmet ibriktaroglu