1. 1.
  ortalama bir üretkenlikle yazan amerikalı yazar. stephen king gibi milyon roman yazıp sonunu bağlayamama olayını yapmayan yazar. kitaplarının bir kısmı filme çevrilmiştir. eserleri şöyledir:

  (bkz: a time to kill)
  (bkz: the firm)
  (bkz: the pelican brief)
  (bkz: the client)
  (bkz: the chamber)
  (bkz: the rainmaker)
  (bkz: the runaway jury)
  (bkz: the partner)
  (bkz: the street lawyer)
  (bkz: the testament)
  (bkz: the brethern)
  (bkz: a painted house)
  (bkz: skipping christmas)
  (bkz: the summons)
  (bkz: the king of torts)
  (bkz: bleachers)
  (bkz: the last juror)
  (bkz: the broker)
  -1 ... guilt and regret
 2. 2.
  kendisi avukattir,romanlarinin bir cogunda da avukatlik, yasa, mahkeme vb ogeleri temel alir.
  ... qantar
 3. 3.
  akıcı kitaplar yazan adamdır kendileri. yolculuk esnasında alırsınız eline rainmaker i, the brethem i bakmışsınız kitap bitmiştir. hukuki olaylardan çıkıp olayları gizemleştirme çabasıda güzeldir hani. bir iki kitabı film olarak çekilmişti sanırsam.
  ... sayid jarrah
 4. 4.
  özellikle kardeşler romanında entrika ve sürükleyici yazımın ustası olduğunu ispatlamıştır. şaşırtıcı olan; asıl ilginç romanlarının değil de daha sıradan olanlarının filmleştirilmesi.
  ... zargana
 5. 5.
  (bkz: jüri)
  (bkz: sokak avukatı)
  ... sevgipitircii
 6. 6.
  serbast çağrıştı; (bkz: thomas gresham)
  ... pax romana
 7. 7.
  sürükleyici kitapları bulunan yazar.

  sokak avukatı, yağmurcu, tazminat kralı, ortak, masum adam isimli kitapları okunasıdır.
  ... amelie
 8. 8.
  Amerikan hukuk sistemindeki zayıf noktaları romanlarında abartmadan eleştiren, bireysel cezalandırma, suçun ve suçlunun toplumca değerlendirilmesi, jüri sisteminin aksayan tarafları, afrika kökenli amerikalıların yasa karşısındaki konumu gibi konulara da dikkat çeken amerikalı yazardır. Hukuk öğrenimi görmüş olması, romanlarının gerçekçi yanının ön plana çıkmasını sağlar. Pelikan dosyası adlı romanının sinemaya uyarlanması ve dünya çapında yankı uyandırması başarılı bir yazar olduğunun en büyük kanıtıdır.
  4 ... invinoveritas
 9. 9.
  Amerikalı yazardır. Mesleği avukatlık olduğu için kitaplarındaki kahramanlar hep avukatlar, müvekkilleri, jüri üyeleri yada yargıçlardır. Eğer kitap okuma tarzınız başla-bitir ise ( yani başlayayım ve çok oyalanmadan hemen bitireyim)eminim çok beğeneceksiniz, çünkü çoğu zaman soluk almadan okuyacağınız tarzda bir kurgu vardır kitaplarında.

  en bilinen romanları arasında ; pelikan dosyası,jüri,müşteri,kardeşler,yağmurcu,gaz odası,vasiyetname,sokak avukatı,temyiz.... sayılabilir hepsi tarafımdan okunmuştur tavsiye edilir.

  Birde; son zamanda masum adam isimli belgesel roman tarzında bir kitabı çıkmıştır. Diğer kitaplarına göre tarzı biraz farklı imiş diye duydum, lakin güzel olduğuna inanıyorum .
  ... gulfwind
 10. 10.
  Mesleği avukat olan yazar. Bir gün adliyede 12 yaşındaki bir tecüvüz mağdurunun ifadesi alınırken, bu konu üzerine ilk kitap fikri ortaya çıkmış ve ilk kitabı olan "time to kill" i yazmıştır. Bundan sonra da neredeyse her sene bir kitap yazmaya başlamış ve kanımca oldukça başarılı işler çıkarmıştır.

  http://www.jgrisham.com/
  ... how i met your mother