1. 1.
  Dünyaya gelmiş en enteresan bestecidir. Momento formun en iyi temsilcilerindendir.
  Hatta '4 33' adlı eserinde piyanonun başına geçer ve 4 dakika 33 saniye bekler ve kalkar. bildigim kadarıyla bu dısarıda verilen bir konserdir ve seyircilere vermek istedigi ambient olayıdır.
  1 ... hendrix
 2. 2.
  'Söyleyecek hiçbir şeyim yok, ve bunu söylüyorum, ve bu şiirdir.'john cage
  ... henry
 3. 3.
  sağda solda "piyanoyla çok iyi '4 33' " çalarım diyorum bu besteci sayesinde.
  2 ... kasva
 4. 4.
  in a landscape, şüphesiz ki en iyi eseridir.

  https://www.youtube.com/watch?v=PSmXAG2mYY4+
  ... zoraki yazar
 5. 5.
  miles davis abimizin ''sessizlik de soloya dahildir'' lafını 4'33'' eseriylen pek güzel uyarlamış şahane karakter.
  ... mecmua
 6. 6.
  (5 Eylül 1912 - 12 Ağustos 1992) ABD'li besteci, filozof, yazar ve baskıcı (printmaker).

  Los Angeles'da doğan Cage, liseyi sınıf birincisi olarak bitirdi. 1938 yılında Seattle'da vurmalı çalgılar orkestrası kurdu. Aynı yıl değişik bir piyanoyu konserlerinde kullanmaya başladı. Cage, bu ilginç piyanonun tellerini birbirine bağlayıp, aralarına; lastik, tokmak, tahta gibi değişik cisimler yerleştirerek, geleneksel tınısından farklı sesler yakaladı.

  ilk yapıtına "Landscape No: 5" adını verdi. 42 plaktan çıkan sesleri önce bir manyetik teyp bandı üzerine kaydetti, sonra bunu kesti, değiştirdi ve tekrar birleştirdi. 29 Ağustos 1952 tarihinde üç akımı bir tek nota çalmadan canlandıran 4'33" (dört dakika otuz üç saniye) adlı bestesiyle sessizliğin, müziğin bir öğesi olduğu mesajını vermek istediğini söylemiştir.[1] Cage, bu besteyi yapmasına neden olan en önemli etkenin, yakın arkadaşı ressam Robert Rauschenberg olduğunu söylemiştir[2]. 1951'de Rauschenberg, "Beyaz Boyamalar" adını verdiği bir seri tabloyu yapar. Tümüyle beyaz boyalı 7 parçadan oluşan bu yapıt, besteciye esin kaynağı olmuştur.

  2002 yılında Mike Batt, "Bir Dakika Sessizlik" (A Minute's Silence) adını verdiği bir beste yaptı. Bu da Cage'in bestesi gibiydi fakat, sessizlik süresi 1 dakikaydı.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/John_Cage
  ... hasmet ibriktaroglu
 7. 7.
  4' 33'' adlı eserini icra etmek istediğim şahane.
  ... olrica yue
 8. 8.
  “Müzik dinleyicilere hiçbir şey yapmamalıdır, dinleyiciler kendi performanslarını gerçekleştirmek üzere müziğe bir şey yapmalıdır.“

  john cage.
  9 ... chaosmos