1. 1.
  Landauer anarsizmin en yapici yanini ifade ederken,yurttasi most anarsizmin bir siddet ve yikim ogretisi olarak kazandigi sohrete muhtemelen en fazla katkida bulunan alman oldu.on dort yasindayken okulu terk etti ve bir mucelletin yaninda cirak oldu.alman sosyal demokrat partisi nin bir uyesi olarak reichtag a secildi ve 1874 ten 1878 e kadar milletvekilligi yapti.
  ... hexagram
 2. 2.
  ayrica most 1879 dan itibaren freiheit i cikarmaya basladi.
  ... hexagram
 3. 3.
  birde her ne kadar sevmesemde,karsi olsamda su sozu unludur

  "Dort emre uyuyorum tanri yi tanimiycak,gercegi seveceksin;o halde ben ateistim.tiranliga karsi cikacak,ozgurluk icin ugrasacaksin;o halde ben bir cumhuriyetciyim.mulkiyeti reddedecek,esitligi savunacaksin;o halde ben bir komunistim.zulme kin duyacak,devrimi hazirlayacaksin;o halde ben bir devrimciyim.yasasin toplumsal devrim"
  ... hexagram
 4. 4.
  "dört emre uyuyorum tanrı'yı tanımayacak, gerçeği seveceksin; o halde ben ateistim. tiranlığa karşı çıkacak, özgürlük için uğraşacaksın; o halde ben bir cumhuriyetçiyim. mülkiyeti reddedecek, eşitliği savunacaksın; o halde ben bir komünistim. zulme kin duyacak, devrimi hazırlayacaksın; o halde ben bir devrimciyim. yaşasın toplumsal devrim." sözünün sahibi anarşist kimsedir.
  ... daglarsozumuzvar