1. 1.
  gelmiş geçmiş en iyi solo jazz gitaristi.
  1 ... hendrix
 2. 2.
  Gitar çalmayı tek başın hapishanede öğrendiği sölenir.
  1 ... hendrix
 3. 3.
  klasik müzik eserlerini kalsik gitarla kasmadan çalabilen yetenek.
  1 ... portakalli irish cream
 4. 4.
  harika bir ibanez gitarı vardı ..
  1 ... ben sizofren degiliz
 5. 5.
  dinlerken aklınızı başınızdan alan,çalmak isterken dudağınız uçuklatan mükemmel jazz gitar virtüözü.
  1 ... 10ur
 6. 6.
  Kanımca Pat Metheny ile birlikte dünyadaki en iyi caz gitaristi kategorisinde yer alan müzisyen.
  1 ... lufthar
 7. 7.
  dinlemeden ölünmemesi gereken,efsaneleşmiş jazz gitar virtüözüdür.gitarla adeta sevişerek birbirinden değerli nameleri döktürür.
  1 ... 10ur
 8. 8.
  eğer biraz müzik kulağınız varsa; tarzıyla jazz ve bebop müziğe gönül vermiş gitaristlerin arasından sıyrılıp ön plana çıktığını kolaylıkla farkedersiniz.
  *sağ el tekniklerini kullanmaz; lead, bas ve akor unsurlarını birlikte kullanarak çalar. tekniğe fazla takılıp mekanik müzik yapan gitaristlerin aksine, gitarıyla dinleyici arasında adeta bir sinerji oluşmasını sağlar. bunu yaparken de inanılmaz keyif aldığını hissettirir. yumuşacık tonlarıyla sakinleştirirken bir yandan muzur bir gülümseme oluşturur insanın yüzünde. sololarında müzikal orgazmın doruklarına ulaştırır...
  ... funkymonarch
 9. 9.
  'caz gitarın pele'si' diyorlar bu eleman için. "sol eli bilge, sağ eli kusursuz maestro" da diyorlar. en tuhafı da hakkında, 'gitar çalmayı hapiste öğrenmiş' özetli bir şehir efsanesi olması. sicilya kökenli amerikalı virtüöz caz gitaristi joe pass.. evet bu elemandan bahsediyorum. veya orijinal adıyla 'joseph anthony jacobi passalacqua'da. (bu isimle orkestra olunur tabii!) 1924-1994 yılları arasında yaşamış ustanın solo çaldığı 'georgia on my mind' ve elia fitzgerald'a eşlik 'cry me a river' bilhassa tavsiye ediliyor.. 'night and day'i de ben tavsiye ediyorum. mutlu geceler..
  3 ... victor von doom