1. 1.
  yerkürenin şeklini tespit ve yeryüzünü ölçme işlemlerini konu edinen bilim dalıdır.
  2 ... the kene
 2. 2.
  öss'de yıldız üniversitesinde bulunan bölümünü tercihlerim dahiline aldığım, tutarsa güzel olabilecek bölüm. hadi bakalım..
  ... alcoholica
 3. 3.
  inanılmaz zor olan bir odtü ggit dersi.
  -1 ... seamea
 4. 4.
  yerin biçim ve boyutlarının incelenmesini konu alan bilim dalı.
  ... northwich
 5. 5.
  Uluslararası Jeodezi Birliği, 1864' te general J. J. von Baeyer tarafından Europâische Gradmessung adıyla kuruldu, merkezi 1917' ye kadar Potsdam' da kaldı, 1919' da Uluslararası jeodezi birliği'ne dönüştü ve merkez bürosu Paris'e taşındı. Uluslararası jeodezi ve jeofizik birliği' nin yedi kuruluşundan biridir.
  ... conspirator
 6. 6.
  gök cisimlerinden biri olan dünyanın tümünü ya da bir parçasını şekil yönünden belirlemeyi amaç edinen bilim dalıdır. bu bilim dalı ile ilgilenen bölümlerden biri ise; halk arasında harita mühendisliği olarak bilinen jeodezi ve fotogrametri mühendisliğidir.
  ... tifilafet
 7. 7.
  Yeryuvarının modellenmesiyle, yeryuvarında ve dış alanında 4 boyutlu presizyonlu koordinat sistemlerini tanımlayan, referans ağlarını oluşturan, mekansal bilgileri bu ağ ve sistemlerle ilişkilendiren ve zamanı bağlı değişimlerini izleyen bilimdir.
  1 ... linka
 8. 8.
  (bkz: jeodezi ve fotogrametri mühendisliği)
  ... gunsmith
 9. 9.
  üç boyutlu ve zaman değişkenli uzayda, çekim alanı ile birlikte yeryuvarının ve öteki gök cisimlerinin ölçülmesi ve haritaya aktarılmasıyla uğraşan bilim dalıdır. (yunanca jeo=yer dezi=ölçme kelimelerinden türemiştir.)
  2 ... jeodezik egri