bugün

farklı karakterlere başarılı yorumlar katmış usta aktör. örneğin zodiac' da seri katilin cinayetlerini araştıran karikatürist, brokeback mountain' da bir hemcinsine aşık olan kovboy, nightcrawler' da kaza, felaket, soygun gibi olayları kovalayan sosyopat ağırlıklı bir muhabiri başarıyla canlandırmıştır.
neredeyse tüm başyapıtlarını izlediğim aktör. favorim bu adam.
mysterio rolüyle çizgi roman uyarlaması filmlere de el atmış olan oyuncu.

(bkz: spider man far from home)
görsel
Yelpazesi çok geniş bir oyuncudur. Her filminde birbiriyle tamamen farklı karakterleri süper oynayabilmektedir. Kızkardeşi de tipi bilinen ismi bilinmeyen Hollywood oyuncularındandır.
çok yakışıklı, tatlı, sempatik bir oyuncudur.. gamzesini yediğim..
bir bizim şişko, göbekli, tipsiz, cüce türk erkeklerine bak, bir de şu adama bak heyy allam allah neler yaratıyor.
huge jackman la oynadığı film mükemmeldir.jake dedektif rolünü çok iyi oynadı.
şu hayatta batman olmasını en çok istediğim kişi olabilir. batman'in o depresif, karanlık, playboy, zengin erkek hallerini ancak bu adam yansıtabilir.
bugün doğum günü. 38 yaşına girmiş.

https://www.imdb.com/name/nm0350453/?linkId=61356528
Günümüzün en iyi erkek oyuncularından birisidir.

Oynadığı rolü resmen yaşar ve yaşatır.
tarz şahıs.
görsel
sozlukteki kadinlarin yuzde 100 unu, erkeklerin yuzde 96 sini cok rahat yataga atabilir.
Oynadığı rollerin hakkını veren bir oyuncu. Çoğunlukla iç dünyası kapalı, melankolik, sessiz, cool rollerin adamı.
gelmiş geçmiş en iyi erkek oyuncudur açık ve net.
5-6 sene önce dünyanın sayılı harikalarından biri olan aktör görsel Hala taş ama gençlik başka yav, johnny depp'in bile yaşlandığı dünyada kimler yaşlanmıyor ki azizim..swh
Enemy gibi uçuk denecek derecede iyi bir filmin başrolü.
Acayip tipsiz olmasına rağmen yakışıklı denen adam. Yakışıklı görmesek yakışıklı diyeceğiz. Gidin Tom Hardy'e bakın bu kim lan? Bu adamın oynadığı filmleri izlemem, ismini gördüğüm an vazgeçerim o derece nefret ediyorum.
başıma bir iş gelmeyecekse soyadının zor söylenmesi haricinde mükemmel bir insan olduğunu düşündüğüm aktör. dünyaya bir daha gelsem ya jake gyleenhaal ya da kaya çilingiroğlu olmak isterdim açık ve net.
bir erkeği dudağından öperek şöhreti kucaklayan aktör.

görsel

evet azından.
Kendisini hiç sevmiyorum nedense, tipine ayar oluyorum. Onun olduğu filmleri izlememeye çalışırım.
8 filmle gümbür gümbür gelen, her yerine ayrı bayıldığım müthiş aktör. Hollywood'un en iyilerinden biri, o kadar iyi ki dicaprio/brad pitt vs gibi popi'ler onun yanında küme düşen amatör takım gibi kalır.

Gelecek olan filmleri:
wildlife
the division
the american
finest kind
velvet buzzsaw
rio
the sisters brothers
let it fall back.
Bence Holywood'un aşırı parlamamış ama en iyi oyuncularındandır.

Aşırı parlamamış derken tabi ki sinema sever insanlar tanır ama sıradan bir sinema izleyicisi için bir leonardo dicaprio ya da brad pitt kadar değildir.

Oynadığı her rolde resmen o karakteri yaşatır.
bağımlılık yaratan oyuncu. 1 filmini daha izlersem gay olurum korkuyorum açık ve net.
Stronger filmi ile oscarlık performans göstermiştir. Aday olmalı kesinlikle, geçirdiği değişim de takdire şayan.