1. 1.
    yeni bir nesildaş daha; hoşgelmiş efenim.
    ... rosinha
  2. 2.
    (bkz: hepimiz homosapieniz hepimiz jaheirayız)
    -1 ... jaheira
  3. 3.
    (#7231113) umut veren yazar. kalemi keskin.
    -1 ... jigsaw2
  4. 4.
    şu ana dek gördüğüm en boş yazar. Klavye kullanabilmesine bile şaşırıyorum.
    3 -1 ... endemik pandemi
  5. 5.
    viconia devir yerine grupta bunu tutmak kendine eziyettir. ömür törpüsü. bir oyun boyunca çekilmez vallahi billahi. bi' de laf sokmuyo' mu? elinin tersiynen ağzının üstüne bi' çarpacaksın görecek fearun kaç bucak.
    ... chazsmyr dhuunyl
  6. 6.
    http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Jaheira
    ... jaheira
  7. 7.
    (#7372573)nolu entrysi ile bazı arkadaşları hoplatmışa benziyor.
    ... im schizophrenic
  8. 8.
    gözüme çarptı ki, bazıları yanlış tanımlamış bu arkadaşı; kendisi yalnızca kendi görüşlerine uymadı diye bazı yazarlar tarafından bir analiz yapılmadan, yüzeysel olarak çamur atılan, mundar denilen ve boş olarak yaftalanan, kendini beğenmemiş olup, sadece başkalarının salaklığına ve cahilliğine gülen dişi yazardır.

ama jaheira'nın en garip bulduğu ve güldüğü şey ise; en fazla tek cümlelik entry girebilen, facebook testleri, izdivaç programı başlıklarının altında entryleri olan yazarların kendilerinde jaheira'yı eleştirmeye hak bulmalarıdır. madem eleştireceksin, ayar vermeye niyetlisin, düşmanını bi analiz et, bi tanı, iki satır yazdığını oku di mi?

bu kişilik, keyfini bozan sosyal gerekleri, tabuları, korkuları, günahları ve bunları hayatının odağı haline getirmiş ezberci insan müsveddelerini yorumlamaya çalışan, yorumlarken de belki bir iki bünyenin daha yaşadıkları ezberleri sorgulayıp sarsılarak, kendilerine geleceğini uman bir hayalperesttir ayrıca.

kalın kafalarının neresinin almadığını anlayamadığı saftorik insanlarla, evrim, ateizm gibi lafları duyduğunda psikopata bağlayıp, sırf yapabildiği için, geberene kadar kötü oy butonuna basan götüne muhafazakar damgası yemiş dallamalarla, kendisine bi kuruş faydalarının dokunmayacağını bildiği kimselerle uğraşacağına neden bir yerlere gidip bir şeyler içmediğini merak ettiğim insandır ayrıca. kendisi şu iki günlük dünyada nasıl yaşanacağını, nasıl hayattan zevk alınacağını bilen bir insanken, hayatı boyunca tekrarladığı o dönek düzenin içinde ne istediğini hiç bir zaman düşünmemiş, bir gün bile hayatını sorgulamamış, zevklerini, arzularını, zincirlerini, korkularını masaya yatırmamış ezber ve tarih boyunca zotrilyonlarca kez tekrar edilmiş bir karakter olarak bu dünyadan siktir olup gidecek insanlarla uğraşıyor. geçen bir arkadaşım sormuştu zaten; "topraktan yaratıldığına inanan çüküne peçete yapışmış yetişkin ergenleri ciddiye alıp da, karşında bir insan varmış gibi neden cevap verip, parmaklarını yoruyorsun?". dedim ki; "eğleniyorum".

beyinsiz yargılarını yaza yaza tatmin olup, hala kendini bi bok zanneden, ne din cahilliğine karşı durabilmiş, ne kendi dahil birine bir yararı dokunabilmiş, boş boş yazıp dururken, cevap yetiştiremeyeceği insanlara ayar vermek için götünü yırtan bu moronlar jaheira'nın gözünde yalnızca sözlükte milletin entyrsi peşinde yargı bekçiliği yapıp, ceza kesebileceğini düşünen ve dünyanın kendi etraflarında fazlaca döndüğüne inanan gereksizlerdir.

bu kişilere ithafen;

sevmeyebilirsiniz beni, bunu dile getirmek için gereksiz yorumlara, saçma benzetmelere gerek yok. ben size sizi sevmediğimi özel mesajla söylüyor muyum? ya da sevebilirsiniz beni, ama bu sevginin bana bir yararı var mı? yok. kendini beğenmiş biri olmadığımı yeniden vurgulayarak, ismim altında entryler görme ihtiyacı duymuyorum. teşekkür ederim, değer verip, okuyorsunuz yazdıklarımı. okuyup yüzünüzde bir memnuniyet, bir gülümseme yaratabildiysem ne mutlu bana. ama kendini bilmez, kendi sikimtrak düşünce sistemine uymuyorum diye beni yaftalayan, iftiravari şeyler yazan zevzekleri görürsem moderasyona şikayet etmem, gerekirse bir çok insanın görebileceği bu başlık altında ayar vermeye çalışırım.

sevginizi bana, öfkenizi başka yere yöneltiniz.
    ... jaheira
  9. 9.
    kalvye delikanlısı, sanal alem insanı, kaldırım mühendisi, malayani ustası gibi isim tamlamalarının tecelli ettiği kimse.
    1 ... lightsaber
  10. 10.
    duyduğuma göre, bu kişilik, babalarının arap olduğunu zanneden, dil uzattıkları insan olmasa babalarının arap değil, ne olduğunun belli olmadığı bir dölden olma piç durumunda dünyaya gelecekken, şu an gelişmiş dünya ülkelerinin siktiği araplara özenen sikimsonik kişilerce eleştirilmekteymiş.

bütün gün kimseye yararı dokunmayacak konularda "işte peygamber efendimiz bunu demiş, şunu yapmış" diye konuşarak yaşamaya çalışan bu zavallı kimseler keşke yaftaladıkları kimse kadar zekaya, bilince, eğitime, sorgulama ve eleştirme kabiliyetine sahip olsalarmış. cennete girmek için götünü yırtan, yalnızca kendini düşünen bu bencil ve yararsız kimseler, üzerinde tahmin yürütüldüğünde büyük ihtimalle "tövbe, tövbe" diyerek eli sikinde gezen, her gün yapmak zorunda olduğu ibadetlerden bıkmış, dinin koyduğu yasaklar ve yaptırımlarla yaşamaya çalışan ve hayattan da bi gram zevk almayan zavallı canlılardır.

zavallılardır, çünkü kendilerini zavallı durumuna sokmuş enayilerdir. yapacağı ibadetler doğrultusunda cennete gideceğine inanmış, kötü şeyler yaptığında cehenneme gideceği safsatasıyla korkutulmuş, allah'ın sürekli tepeden bu zavallıyı izlediği götten uydurma yalanıyla da paranoyaya bağlamış bu canlıların ne kendilerine, ne insanlığa bir yararlarının dokunmayacağı kesindir. bu yüzden de, bu insanlar dünyanın gereksiz insan müsveddeleridir.

paraya tapanların götünden sıktıkları sömürü düzenine baş kaldırmayacak kadar zavallı, inandığını sorgulamayacak kadar bilinçsiz, yaptıklarının mantıksızlığın alası olduğunu göremeyecek kadar da gerizekalı olan bu primatlar dünyadan habersiz oldukları kadar kendilerinden de habersizdirler. bu yüzdendir ki, bu insanların eleştirdiğini düşündüğü insanlar hayatın tadını çıkarıp, ellerinde bira şişeleri, müziğin coşkusuyla kendilerinden geçip, "yaşıyorum ulaan" diye sevinç çığlıkları atarken, bu eleştiri manyakları ellerinde kuran, en siktiriboktan dillerden biri olan arapçayı öğrenip arapça dualarla dünyadan bihaber sönük karakterler olarak ecellerinin gelip de, allahcıklarının yanına uçmayı beklerken, dünyevi ne zevklerin, ne mutlulukların ellerinden kayıp gittiğinin farkında bile değillerdir. hem de dönüşü olmayacak bir şekilde; çünkü dünyaya tek bir kez gelişimiz de acı bir gerçektir. eleştirdikleri insanlar renkli, ilginç ve eğlenceli bir yaşama sahip olup, öbür taraf kaygısıyla ölüm korkusu taşımayıp, saçma ibadetlerle vakit öldürmeyip, ölünce yalnızca öleceğinin farkındayken, bu eleştiri zevzekleri uğrunda bir ömür harcadıkları inanç sisteminin kıskacı içinde kısılıp kalmış, ölünce yalnızca ölüp dünyada bir iz bırakmamış, silik, ölü ve gereksiz et parçaları olarak bu dünyadan siktir olup gideceklerinin farkında bile değillerdir. ama en kötüsü bunları fark edemeyecek oluşlarıdır. çünkü ölünce insanda bir bilinç kalmayacağından nasıl kandırıldıklarını, nasıl bütün toplum tarafından uyutulduklarını, evrendeki bütün anlamının bir et parçasına denk geldiğini anlayamayacaklardır. bunu şimdiden görecek bir bilince ve bakış açısına da sahip olamadıklarından, yetersiz zekaları ve görmeyen gözleriyle kendilerine acımayan bu insanlara acıyor bir yandan da jaheira. bu dangalaklar tarafından eleştirilmeyi hak etmiyor tamam, ama böylesine bir cahillik ve salaklık bu insanların -bak insanlar diyorum- bünyelerinde nasıl barınabiliyor ama? gereksiz ve boş insanlar bunlar. zavallıdırlar demiştim di mi?

acıklı.

(bkz: insan nedir)
    1 -1 ... jaheira