bugün

Yazmış olduğu harry Potter serisini okumak çok keyifli idi.

Bazı şeyler unutulabilir ama hissiyatlarımı hiç unutmuyorum.

Bu kitapların bana geçirdiği duyguları hala hatırlıyorum.

Bu yetenek ve başarıya gıpta ediyorum.

Keşke daha çok olsa böyle insanlar.
twitter (ya da artık x) hesabının header (üst bilgi) resmini değiştirmiş ve londra'daki freemasons hall'un (masonlar salonu) giriş kapılarının üstünde yer alan ingiltere birleşik büyük locası (united grand lodge of england) armasını koymuş olan yazar

görsel

armanın üstünde avdi tace vide ifadeleri yer alıyor. latince olan bu sözcükler "bak, sessiz ol, gözlemle" olarak çevrilebilir.

dört locanın bir araya gelmesiyle kurulan londra'daki söz konusu bu masonlar locası dünyadaki en eski mason locası olarak kabul ediliyor.
Harry Potter kitaplarını yazdığı için saygı duyduğumuz fakat yıl geçtikçe seriye yeni şeyler varmışta gizlemiş gibi eklemeler yapma çabası insanları sinirlendirmeye başladı.
iyice bunamış kadındır. son birkaç yılda kafasına göre harry potter serisinden bilgiler paylaşıp duruyor. fanlar da "ayh çoh zekice" diyor. oldu anasını satayım, ben 13 yıl önce bitirdiğim seriye kafama göre eklemeler yapıp twitter sayfamda paylaşayım, "serinin 3. kitabında turuncu kafa kızı öpüyordu, dumbledore ile mcgonagal 4. kitapta aşk yaşıyordu" gibi uydurma şeyler yazayım. siz de bunları yiyin. afiyet olsun.

iyi yazardır ancak hak ettiğinden fazlasını almış yazardır. bu denli parayı ve övgüyü hak etmiyordu.
çocukluğumuzun kitabı harry potter serisinin yazarı, gerçi halen okurum arada, severim.
o kadar parayla bir zahmet güzel olsun kadınıdır.
pandemi surecinde okunmasi icin bir suredir rafta beklettigi The ickabog hikayesini online kanalda bedava olarak paylasmisti.

https://www.theickabog.com/home/
45 yaşında kaybettiği annesinin adına kurduğu nöroloji araştırmaları merkezine 15,3 milyon sterlin (yaklaşık 18,8 milyon dolar) bağışlamış.

https://www.cnnturk.com/d...5-milyon-sterlinlik-bagis

2019'un en çok kazanan yazarı

http://www.milliyet.com.t...--molatik-13798/?Sayfa=11
Önüne geleni ibne ilan eden şahıs.

görsel
1 milyar dolar serveti ile dünyanın en zengin yazarı.
potter dünyasının hiçbir alt yapısı evren kurgusu yok. harbiden de çocuk masalı. filme güzel dökülmüş daha basit diye middle earth evreniyle kıyaslamaya çalışanlar bile oluyor.

çok komik. vasat bir yazar iyi bir film serisi.
Tarzını sevenler, ama az yazıyor diye üzülenler Robert Galbraith adında takma isimle yazdığı dedektiflik ve polisiye romanlarını okuyabilirler. Bana kalırsa abartılı Potter serisine göre çok daha sağlam kitaplar.
tolkien'in göt kılı yapmayacak olan balon. harry potter okuyan adam varoştur.
Kıskanç fakat bir o kadar da ünlü Amerikan eleştirmen Harold Bloom tarafından yerden yere vurulan yazar (Bloom'un modern dönemin çok satan yazarlara bakışı hep böyle - Stephen King de nasibini almıştı *):

"Bir Harry Potter kitabını nasıl okumak gerekir? Olabildiğince hızlı okuyalım ki bir an önce sonuna gelelim ve bu işkence çabucak bitsin. Peki niçin okumalıyız? Daha iyi bir şey okuyabileceğinize ikna edilemeyecek kadar aptalsanız okuyabilirsiniz."
95 milyon dolar serveti olan yazar.

https://www.ntv.com.tr/sa...%2c4ULHuWkPd0Ookyw9sfqAvw
Harry Potter serinin 4. kitabı 'Harry Potter ve Ateş Kadehi' yayınlanmadan önce, Rowling, lösemi hastası küçük bir kız olan Natalie McDonald için kitabın sonunu yazmış. Ancak Natalie, yazarın attığı maili okuyamadan hayata veda etmiş. Bunun üzerine Rowling, Gryffindorlu bir karaktere onun adını vermiş.
boylesine ilgi orospusu çıkacağını kim bilebilirdi ki?
hp serisinin popülaritesi dustugunden beri galeri ağzından dusurmuyor. çocuklar neden cinsel olarak bi tercih yapmak zorunda olsun büyüyünce zaten kendi karar verir.
Ayrıca en son kitap satışları düşünce röportaj verip "hermonie ve ron boşandı."
Ya da 50 shades of grey'e gönderme falan yapmasıyla iyice gözümde düştü.

Para manyağı ilgi orospusu.
Baslarda gayet iyiydi de.
6. Kitaptan sonra durup dururken dumbledor'u gay yapması, twitterda sürekli biseksuellerden, gaylerden falan bahsetmesiyle falan iyice bozdu.
Bacım sen hayırdır ya?
serinin ilk kitabını kaleme aldığında oturduğu sandalye açık artırmayla satışa çıkmış. Meşe ağacı sandalyenin değeri, 45 bin dolar. Yani yaklaşık, 130 bin TL.

http://i.hurimg.com/i/hur.../56dd70b218c7731cd0c02503
Parası bitse de kitap yazsa dediğim kadın.
youtube'da dolasırken karsıma çıkan harry potter videolari ile hatırladığım, belki de çocuklugumda okuduğum kitapları sayesinde şu an sahip oldugum hayal gücüne beni kavusturmus olan yazar. Iyidir kotudur orasi tartısılır ama 90ların başinda doğan jenerasyonun çocukluk hayallerini süslemeyi basarmıstir. Böyle guzel fantastik seriler yok artık, varsa yoksa sevişgen vampirler veya birbirini öldürmeye çaĺisan çocuklar. Şu an büyüyen nesil icin cok üzülüyorum.
harry potter ile harmonie yi evlendirmeyerek serinin bütün dengesini bana göre bozmuş yazardır bu yüzden kendisine kin beslediğim doğrudur.

edit lan ne var bunda eksileyecek harry ile harmonie evlenmeliydi işte kendi bile kabul etti.
kurduğu hayali dünyada (bkz: harry potter) harikalar yaratmış, koskoca bir, hatta iki ya da üç nesli bu dünya sayesinde peşinden sürüklemiş, yine de yaptığı matematiksel hatalarla hayal kırıklığına uğratmış, kitaplarda değindiği belli gizemleri daha hala açığa vurmamış, kalemi kuvvetli olan ingiliz yazar.
Dünyada yazarlıkla milyoner olan tek insan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar