bugün

Bir cumhurbaşkanı beyanıdır.

Ekonomi bilmediğinin kanıtıdır.

Yatırım yapılsaydı böyle mi olurdu.

Nüfusun artmasının bir nedeni de (bkz: suriyeliler) değilmidir.

Edit: http://www.milliyet.com.t...-erdogan-ekonomi-2392013/
(bkz: en az 3 çocuk)

(bkz: babam mı gönderdi alev topunu)
yıllarca doğum kontrolü diye kandırdılar bizleri, diyenlerin çark beyanıdır.
Yanlış ve kasıtlı ifade.
Ab, abd emperyalist dayatması!
1970 nüfus sayımında Türkiye nüfusu 34.666.549'du ekonomi ile kıyaslayın, orantılayın. ister doğru, ister ters orantılı olarak!

Bosna katili bm genel sekreteri butros gali vehbi koç'a türkiye'de ki nüfus planlamasına katkılarından ötürü madalya vermiştir.
başka herhangi bir ülkenin almadığı kadar mülteci al, halkına çocuk yapın diye her yerde söyle sonra nüfus artışından dolayı işsizlik oldu diye söylen. cidden ya bizim ülkemizi yönetmek kolay baksanıza kendi yaptığı hataları kendi üstünden değil hal üstünden muhalefet üstünden dış güçler üstünden yanlış olduğunu söyle nasıl olsa o belli kesim ne derse desin oy veriyor.
sen bu ülkenin yıllarca uğraştığı, başarılı olduğu doğum kontrolü politikasını alt üst et, üç çocuk diye yırtın sonra işsizliği nüfus artışına bağla. çelişkiler yumağı bu insan.
deneme yanılma yöntemiyle ülke yönetmeye örnek verilebilecek bir beyanat.
aşağıdaki lafları ben yumurtladığım, ben nüfusu arttırdığım için benim yüzümden oldu:

(bkz: her kürtaj bir Uluderedir)
(bkz: en az üç çocuk)

ulan hangi politikanız tutarlı diye itiraz ediyoruz da, kendi çözmesi gereken problemi kendi politikasıyla çürütüp bir de daha fazla yetki istiyor ya, milyonlarca insan demek ki bu kadar aptal ya da adamdan sayılmıyor, geldiğimiz yer burası.

ne oldu, danışmanların yine mi kekledi seni sayın cumhurbaşkanı? çocuk yapılsın, sınırlar açılsın derken bunların getirdiği sonuçları öngörüp ona göre istihdam politikası hazırlamanız gerekiyordu. iş kazalarına tedbir almamak, trafiği akışına bırakmak, kanunsuzluğu yaygın hale getirmekle ölüm sayılarını arttırarak bu işi çözmeyi düşündünüz herhalde, ben bunca yıl yapılanlara baktığımda başka bir açıklamasını göremiyorum.
işsizliğin nedeni kapitalizmdir. işsizlik olmazsa işçiler haklarını aramaya başlar çünkü. şimdi üç kuruşa iş buldukları için bile seviniyolar.
bitmez yani bu işsizlik sorunu, nüfusla falan da alakası yok.
"Anan zaaaaa xd" tadında açıklamadır.
issizligin esas sebebi neo-liberal politikalardir.

(bkz: reserved)
işsizliğin nedeni nüfus artış değildir. nüfus artışı bir etmen olsa da, üretmeyen katma değer sağlamayan bir ülkenin, yalnızca vergiler yolu ile açıklarını finanse etmesi ile ilintilidir. senin ülken samanı bile dışarıdan alan bir ülke konumuna geldiyse, kimse kusura bakmasın, işsizlik yalnızca nüfus artışı ile alakalı değildir. yıllar yılı sürdürülmüş basiretsiz, üretmeyen ekonomi ile alakalıdır.

ayrıca, hem nüfus artışı işsizliğe yol açıyor diyeceksin hem de 3 çocuk yapın diyeceksin. bu çelişkinin sebebi nedir?
Bu söyleme katılmamakla beraber olayı üç çocuk muhabbetine bağlamak akıl tutulmasından öte bir şey değil kanımca.

Bunu da basit bir matematikle ortaya koyabilir insan.

Bu eleman 3 çocuk söylemini kabaca bundan 10 sene önce dile getirmeye başladı. sırf bu herifin sözünü dinleyip üç çocuk yapanların çocukları bugün en fazla 9 yaşında. Yani iş bulma işten ayrılma kovulma vs gibi dertlerin yok.

Yani bahsi geçen nüfus artışının işsizliğe etkisi üç çocuk konusuyla alakalı değil. Ha vuracak yer arıyosunuz o ayrı.
o zaman ne diye 3 çocuk 3 çocuk diye sayıklayıp duruyorsun ? bi kararınızda çelişkili olmasın be arkadaş.
hayır suriyeli sığınmacıların Türk vatandaslarından daha ucuza calıstıkları için
ssk asgari ücret gibi mevzulara takılmadıkları için iş verenlerin sıgınmacıları seçmeleri birazda.
işsizlik sorununun plansız ve kontrolsüz nüfus artışıyla alakası vardır. iş imkanı sunulmadan nüfus artışı desteklenirse işsizlik sorunu kaçınılmaz olur. işsizlik oranının arttığı bir ülkede yatırımların artmasıyla övünmeniz de ağır kapitalist olduğunuzu gösterir.
3 ile başlayıp 4 e çıkartılan çocuk adedini ne yapacağız sorusunu sordurtan söylemdir. zannedersem danışmanları kendisine "efendim çocuklar nüfustan sayılmıyor" bilgisini vermişler evvelden. hem çocuk iste 4 er tane hem nüfus artıyor alla alalaa de..