sözlüğü foruma çeviren, hiç yararlı bilgi girmeyen, yazdığı entryler belden aşağı olan yazarların sözlükle bağlantıların kesilmesi olayıdır.
popüler olmak için zırt pırt kendi nicki altına yazan, sözlüğü chat ortamına çeviren yazarlara da yapılması gereken uygulama.

(bkz: kendi nickini baslik içerisinde kullanan yazarlar)
sözlükte yazarlar arası polemiğe yol açacak türden olup son kararın moderatörlere ait olduğu başlıktır
uzaklaştırılması gerekenler,zaten cok uzaklarda..diye karşılık verebileceğim önermedir.
(bkz: atın beni denizlere)
(bkz: lakabım başlığımdır)
öncelikle " (bkz: işe yaramaz başlıkların silinmesi kampanyası)"nın ardından girişilmesi gereken kampanya.
vakit gazetesindeki hedef gösterici başlıkla aynı işleve sahip cümledir. işe yaramamak ne ayıp bir laftır. işe yaramayan biri aranacaksa en yukarının bir aşağısından başlanmalıdır bence.*
işe yarayanların faydalarının nasıl ölçüldüğü ve fayda biriminin ne olduğu sorusunu akıla getiren eylem.
allahım allahım nerede o günler dedirten hadise.
kalabalıktan başka hiç bir işe yaramayan başlıkların ortadan kalkması için gerekli bir eylem.sözlüğün kalkınması için gerekli bir eylem.sözlüğe alıcı gözüyle bakıldığında daha bir sözlüğe benzemesi için gerekli bir eylem.
eğer atılmak hoşlarına gitmiyorsa kendi iradeleriyle sözlüğü terk etmeleri gereken yazarlardır.
(bkz: peki bu kampanyayı neremizden uydurduk)
(bkz: işe yaramayan yazardan sabun yapmak)
(bkz: önce katran sonra tüy)
- hadi kardeşim çık dışarı.
- ıngh! noluyoo. kolumu bıraksana be.
- istemiyoruz artık seni. atacağız seni.
- neden yaa. ben ne yaptım size.
- işe yaramıyorsun. sözlüğe ne hayrın oldu.
- abi nolur atmayın beni. bu karda kışta. elinizi ayağınızı öpiim.
- iyi peki kal biraz daha ama al şu süpürgeyi, süpür köşe bucak.
(bkz: ne olursan ol yine de gel)
(bkz: işe yaramayan dedikoducuların zirveye çağrılmaması)
(bkz: yazarlari istiflemek)
(bkz: ıskarta yazar)
(bkz: vurun abalıya)
- zall, burda bi yazar kalmış, n'apalım bunu?
+ ha, at gitsin onu da. işe yaramıyordu zaten.
işe yaramayan yazarları tespit komisyonu'nun aldığı kararla gerçekleştirilmesi gerekli eylem.
(bkz: kullan at yazar)
düşmek üzere olan uçaktan fazla yüklerin atılması benzeri girişim.
moderasyom görevidir. misal karga isimli yazarı uyduruk bir sebeple çaylak yapmışlar, bir türlü de çaylaklığını açmamaktadırlar. bir nevi bi siktir git iması. ama kuş beyin anlamıyor ki...
Bu yazarı deliğe süpürmeyelim de kullanalım tarzında anlamsız ve de özeleştiriden yoksun bir istektir . Sen ne kadar işe yarıyorsun ki(!)