bugün

(bkz: bireysel iş hukuku)
(bkz: toplu iş hukuku)
iş üstündeyken hukuka aykırı davranmamayı öğreten bilim dalı.
mezun olan öğrencilerin büyük çoğunluğu çalışma hayatında ya işçi ya da işveren olacağı için iş hukuku hakkında en azından bir kitap okumak faydalıdır.
insani hayattan sogutmaya yeten ders.
işletme bölümlerinde okutulması zorunlu ders. sıkıcı ötesi bir şey. okurken uykunuzun gelmesine karşı koyabilirseniz belki sınavdan geçme ihtimaliniz artar.
(bkz: sarper süzek)
(bkz: nuri çelik)
(bkz: ali lukunku) *
esasen gerekli bir derstir. lakin vicdansız hocanız 120 sayfadan 3 soru soruyor ve her soruya paragraf şeklinde cevap istiyorsa nefret edersiniz.
teorisiyle pratiğinin farklı olduğu bir derstir. 4857 sayılı iş kanuna bakanların işçi olası gelir. ama işveren vekili olan *insan kaynakları yöneticileri hukuku dolanmak * için ellerinden geleni yaparlar.
çalışanlar ve çalıştıranlar arasındaki ilişkileri düzenleyen hukuk dalıdır. "iş güvenliği uzmanlığı eğitimi" derslerinden bir tanesidir aynı zamanda.
kesinlikle herkesin en azından 1-2 kere göz atması gereken ders...işçisi işvereni herkesin. hani derler ya o öyle değil diye. hakkatten o öyle değil. okuyun da ezilmeyin canlar haklarımızı bilelim savunalım.
16 yıllık öğrencilik hayatımda seçmeli aldığım ve geçemediğim tek derstir.
(bkz: ff)
çünkü iş kanunumuz türkiye çalışma hayatı realitesi ile uyuşmuyor.
alınması faydalı bir derstir gerçekte olmayan haklarınızı öğrenebilirsiniz.
iş hukuku alanında dünyada yapılan ilk düzenleme ingiltere'de dokuma sanayinde çalışan çocuk işçilerin iş süreleri ve çalışma koşulları bakımından korunmasını öngören ve günlük çalışma sürelerini 12 saat ile sınırlandıran kanun olmuştur.

Bu kanun 1802 tarihlidir. 200 yıl geçmiş hala sanayi devriminin sorunları devam ediyor.
Ders planına 4 tane ekonomi koyacaklarına 1 tanesini eleyip şu dersi koyamamışlar. Pes.

Bölümümün bünyesinde de olması gereken ders.
1999 yılından önce ssk lı olduysanız ve 3600 prim günü doldurduysanız istifa etseniz dahi ihbar hariç tazminat alabiliyorsunuz ben araştırdım.

1999 mu 2001 mi orasından emin değilim sadece.
Bu alanda "işe iade" ve "mobbing" konularında yüksek lisans yaptım.

Edit: danışmanlık ücrete tabidir.
Lisans yukseklisans ve isg icin is hukuku aldim.calisirken is hukuku ile ilgilendim.
Danışmanligi ücretsiz yaparim.bir hayir duaniz yeter.
Hakli sebeple istifa olmaz keke hakli sebeple fesih olur. Iş hukuku fetisiyim. Gel sor.
(bkz: hukukta ispat şartı)
En cok bana soracaksınız saksı degilim ben.
Bireyseli ayrı toplusu ayrı nefret sebebi.

Sizi de sosyal güvenlik hukukunu da hayatımda istemiyorum.

Ya en acılarını son sınıfa saklamışlar sanki. Bu sene nefret etmeye başladım okuldan.

Nerde o cezalar, borçlar... fak.