bugün

dışarda da hayvanların olduğunu düşünürsek, meleklerin dışarda da olamayacağının kanıtıdır. safsatadır.
(bkz: anneannelerin açtığı başlıklar)
(bkz: köpeğe hoşt diyen melek)
*
+ baba içinde hayvan olan eve melekler girmezmiş.

- siktir git lan bu evden faydasız.
--spoiler--
Resûl-i Ekrem (s.a.v.) şöyle buyuruyor: "Av, tarla, bahçe, sürü köpekleri müstesna olmak üzere köpek besleyen kimsenin sevabından her gün bir miktar (kıyrât) eksilir." (Buhâri, K. ez-Zebâih, 6; Müslim, K. el-Müsâkat, 46, 50, 56-58.)
--spoiler--
köpek almayı düşündüğüm şu sıralar karşıma çıkan önerme.

hede: ben demedim ki niye eksiliyorsun anlamadım.
(bkz: ispatla)
Evcil hayvanların her birinin birer melek olduğu düşünülürse ikincisine gerek olmadığının kanıtıdır.
(bkz: evde kedi beslemek)
sonsuz hayatı vaadeden, önerme.
(bkz: azrail)
http://www.youtube.com/watch?v=3w2fpeQ813o
azılı bir kuşsever olarak saygı duyduğum ama gözardı ettiğim önermedir.
saçma önerme.
" hassiktir boku yedik lan o zaman " önermesidir çünkü kendimi bildim bileli evde pet olsun başka türlü evcil hayvan olsun hep vardı çok severim ondan ötürü sevap mevap kalmadı bende o vakit.
sokaktan bulduğu hayvanları eve getiren çocuğun ebeveyni tarafından uydurulmuş olabilir.
bütün hayvanlar için değil yalnızca köpek için geçerli olan düşünce.
yukarıda belirtildiği üzere, köpek yalnızca dışarda, açık alanda yaşayabilir; insanların yaşadığı alana sokulmaz, orada bulunmamalıdır, dine göre.
bir kişi de farklı bi açıdan baksın yahu dediğim durum...afedersin o melek girse ne olacak o eve?

girmişleri de görüyoruz işte..
(bkz: hepten sıçtık)
bir diğeri için: fotograf olan eve melek girmez.*
o kadar köy evi ne olacak peki. her türlü hayvan barındıran.
bir çok hoca tarafından sıkış olduğu defalarca söylenmiş sıkış önerme.

en taze örneği için (bkz: cübbeli ahmet hoca)
(bkz: böcek de dahil mi hoca!)
yalandır.
ne kaprisliymiş bu melekler de yahu. şartla geliyorlar. evimdeki minicik kediden ne zarar gelir ki. ha eğer inatla olmaz kedi varsa ben yokum diyorlarsa dışarıda buluşalım ya da hiç buluşmayalım. Hayvan sevgisi yoksa bana da faydası olmaz zaten.

(bkz: çıldırtmayın beni ramazan ramazan!)
radyocu muzo abimin de hep söylediği gibi bunu diyen insan müsveddeleri kıçındaki donu iki haftada bir değiştiren pisliklerdir çoğunlukla.
hayvanların lehinedir.

meleklerin gerçekten varolduğuna inanacak rasyonelliğe sahip kişiler, bir hayvan sorumluluğu bile üstlenmemelidir.

günü geldiğinde melektir, cindir, şeytandır komikliklerine bulaşan kişilerin çocuk sorumluluğu alması da engellenecektir.

bu tiplere çocuk emanet edince, adettendir diye, penislerini filan kesiyorlar.

insan hakkı, çocuk hakları, kişinin bedensel bütünlüğünden filan ne anlar lan meleklere inanan tip?

anca şaraplar, gılmanlar, melekler, cinler vesaire.

iyidir iyidir. melekler girmez, hayvan giren eve. öyle canım. insanları sizden koruyamıyoruz bari hayvanları koruyalım.
hayvanına göre değişir. muhabbet kuşları dışarıda yaşayamaz. balıklar dışarıda yaşayamaz.
kedi köpeği de evin içinde beslemek gerekmez. apartmanın ya da binanın ufacık bir bahçesi varsa bağla yaşasın hayvan. illa evin içine kadar sokmak gerekmiyor. mamasını, suyunu ver, dışarıda olunca başının çaresine bakmayı da öğrenmiş olur hem.
bazı takvim yapraklarının arkasında yazan önerme.