1. 1.
  dünyanın en temiz ve en güzel 6.plajıdır.Muğla'nın Dalyan kasabasından teknelerle gidilebilen bu plaj,turistler tarafından oldukça ilgi görmektedir. işin acı tarafı ise rusyadan,ingiltereden vs. gelen turistler nüfüsumuzun büyük bir kısmının bilmediği bu plajı görmeye ülkemize gelirken,biz burnumuzun ucundaki güzellikleri görmüyoruz...
  3 ... faati
 2. 2.
  http://www.mymarmaris.com...g/resim/dalyan/iztuzu.jpg
  ... salca
 3. 3.
  Dalyan turunda yüzme molası verilen The Independent tarafından dünyanın en güzel 6. plajı seçilen caretta carettaların yumurtlama bölgeleri.
  ... yatutarsa
 4. 4.
  özellikle plaja doğru arabayla inerkenki ilk görüntüsü muhteşem bir manzara görmenizi sağlar
  ... city walk
 5. 5.
  ingiliz The Independent gazetesi, deniz kaplumbağası Caretta Caretta'larla ünlü, yaklaşık 6 kilometre uzunluğundaki iztuzu kumsalına, "En iyi 10 Kumsal" sıralamasında yer verdi.
  ayrıntılı bilgi için
  http://www.ntvmsnbc.com/news/378023.asp
  http://www.dalyan.bel.tr/htm/dalyan_hakkinda.htm
  http://www.mugla-turizm.gov.tr/tr/12250.asp
  http://www.cnnturk.com/YA...ID=303&haberID=192735
  http://www.dalyaninfo.com/iztuzu.htm
  ... brksbc
 6. 6.
  köyceğiz gölünü akdenize bağlayan 5,5 km uzunluğundaki muhteşem kıyı oku...bir tarafında denize girildikten sonra diğer tarafta göle girilir tuzlardan arınılır....saat 20.00 dan sonra kapanan plaj caretta cerattalara bırakılır...
  ... phantash
 7. 7.
  fethiye'nin-dalyan beldesinde bulunan dünyada doğallığını koruyan ikinci plaj olma özelliğine sahiptir. tam bir doğa harikasıdır, bir tarafı tatlı su diğer tarafı akdeniz olan bu kumsalın bir benzeri olmadığı kanıtlanmıştır. plaja uluşmak için tatlı su üzerinden kayıklarla gidiliyor.
  1 ... rojber
 8. 8.
  plaja ulaşmak için ne tekneyle gidilir nede tatlı sudan babalar gibi yolu vardır ayrıca sığ bir sudur sahilden metrelerce uzaklaşmanıza rağmen su yinede derinleşmez.
  ... el camino
 9. 9.
  on numara kumsalı bulunan denizden dayak yemek(dalgalardan dolayı) isteyenlerin gidebileceği denizin dibinde tek bir yosun,taş vb.. şeyler göremeyeceğiniz doğa harikası.
  ... gucun karanlik tarafi
 10. 10.
  denize girmenin ayrıcalık olduğu bir yer.
  hem temiz hem cok derinleşmeyen bir özelliğe sahip. üstelik öyle cok soğuk da değil tam tadında ferahlık.
  ... gizli ozne