bugün

kimseyi ilgilendirmeyecek olan sebeptir.

(bkz: tüm izmirli kızların oruç tutmadığını sanan mal)

(bkz: genelleme yapan mal)
kimseyi ilgilendirmeyen sebeplerdir. herkesin dini kendinedir. ayrıca izmirli olunca oruç tutmama sebeplerinin dünyanın diğer yerlerinde olan insanların oruç tutmama sebeplerinden farklı olduğunu düşünmek, cehalet, seksist ve ırkçılıktan başka bir şey değildir.

(bkz: başlık sıçmak)
(bkz: entry sıvamak)

ayrıca; (bkz: serap görmek)

not: serap burda izmirli bir kız ismi değildir!!!
(bkz: doğum kontrol hapı)
(bkz: bu da dahil tüm genellemeler yanlıştır)
bu insanların izmir ile izmirliyle derdi nedir? tanıdığı tek izmirli kız oruç tutmayınca şimdi bütün izmirli kızlar oruç tutmuyor mu oluyor? herkesi nasıl bir tutabilirsiniz ki! orucunu tutan da, namazını kılıp ibadetlerini yerine getiren de fazlasıyla var. bunun kimsenin bilmesine ihtiyacı yok. ayrıca oruç allah rızası için tutulur. birisi "bak şu da oruç tutuyor" demesi için değil. bir insanın oruç tutması ya da tutmaması o kişiyi ilgilendirir. o kişiyle allah arasında olan bir şeydir. kimse kimseyi bu konuda yargılayamaz. hele ki hiç tanımadığı insanları bu kadar rahat yargılamak... izmir'de o kadar güzel iftar sofraları kurulur ki sıcacık bir ortam. ( kızı da oruç tutar erkeği de sadece izmir'de herkes özgürdür. oruç tutsa da tutmasa da herkes saygı duymasını bilir.) hem ön yargılı insanlar da yoktur. laik, muhafazakar demezler iftara davet ederler yeter ki karşılarındaki insanlar insanlığın ne demek olduğunu bilsin.
kanal 7'de çalışan, deniz feneri yardım kampanyasında yıllarca boy gösteren,yardım konserlerinde sahne alan sunucu-şarkıcı konserlere ücret almadan çıkıyorum beyanatını verip yıllar önce, bugün ortaya çıktı ki her konsere 2bin euro karşılığı çıkmış.nezaretten çıkar çıkmaz" çok şükür nezarette tuttum orucumu"dedi adam. oruç tuttun ya temizsin şimdi sen halkın gözünde,aklandına rtık.öyledir bizim milletimiz.dini damardan girdinmi tamamdır. o nedenle oruç tutan Allaha yakın,iyi insan,tutmayan kötü diye bir şey yok. Tutmuyor ama kimsenin de hakkını yemiyordur.oruçla namazla iyi insan,allahın sevdiği insan olunmuyor.sen harama el uzatmamış mıısn,gıybet etmemiş misin,kul hakkı yememiş misin, başkasının karısına-kızına bakmamış mısın, hep bana rabbena diyerek senden zor durumda olanları görmemiş,yardım etmemiş misin,anne-babana hayırlı evlat olmamış mısın...bunlar yokmuş ama senin başın secdeden kalkmıyormuş,oruç tutuyormuşsun...kimi kandırıyorsun?kendini mi,Allahı mı?kendini olmayasın? ibadet de gizlidir kabahat de, sen başkalarının orucuna kafa yoracağına kendi orucuna,ibadetine yönel,bırak başkasını, sırat köprüsünden belki sen emekleyerek geçerken o koşarak geçecek.
1-sanane.

2-sanane?

3-sanane,

4-sanane!

5-ya sanane ulan sanane!?
izmirli bir kıza ulaşamayınca, nerden konuya girsem hazır ramazan bari oruçtan gireyim diye düşünen - düşünemeyen- yazar serzenişi.
(bkz: trol olmak için götünü yırtan ergen)
(bkz: çok sıcak)
tamamen kendi problemleridir. kimseyi enterese etmez.
itiraf etmeliyimki çok uyduruk bir hikayeydi, iyi salla-yama-mış yazarımtırak kişilik.

ayrıca "biz laikiz ya ondan oruç tutmayız" ve "haç çok havalı, beni avrupalı gibi gösteriyor" cümlelerini ancak ve ancak kendine özgüven duymayan ve bu yüzden kendini bir başkası gibi göstermeye çalışan, daha ergenleşememiş, beyni yeterli gelişimi sağlayamamış özenti bir kişilik kurabilir. ve bu sözler yazarımsı kişiliği derinden etkilediğine göre ve buna çok mutlu olduğuna göre kendisi de aynı kişilik özelliklerini gösteren özgüvensiz ve özenti bir ergendir.

ve yazımı tarkan'ın şu sözleriyle noktalamak istiyorum;

"başkası olma kendin ol böyle çok daha güzelsin"
hastadır,tutamıyordur,o gün canı istememiştir,sahura kalkamamıştır ve sananedir..
izmirli kızların tokadını yemiş yazar saçması ayrıca defalarca bulundum dediği yerde bir kez bulunmuş olsa bu aptal düşünceye kapılmazdı ne kadar acıdım allah bazılarına dünyanın en büyük cezasını veriyor ve akıl vermeyi unutuyor...
izmirli kızların dinle pek ilgili olmamalarından kaynaklıdır. ramazan ayında barlara gidin bakın, kusana kadar içen gençleri göreceksiniz.
adettendir.
(bkz: aptalca genellemeler)
(bkz: türkiyede en çok günah işlenen şehrin izmir olması)
insanların provakatör başlıklara ne kadar meraklı , ne kadar dolu olduğunu teyit etmeme imkan olmuş nadide başlık.
(bkz: troll olmaya çalışmak)
(bkz: becerememek)
herkesin oruç tutmak zorunda olup olmadığı sorusunu akıllara getiren sebeptir.
Oruç şurda dursun kapalı olanları da vardır. Nedir bu şekilcilik?
oruç tutmak için sebep gerekir (islamiyete inanmak), tutmamak için değil.
oturdukları yerden bilmeden konuşanların yalanlarıdır.