bugün

izmirli kızların oruç tutmama sebebi

kanal 7'de çalışan, deniz feneri yardım kampanyasında yıllarca boy gösteren,yardım konserlerinde sahne alan sunucu-şarkıcı konserlere ücret almadan çıkıyorum beyanatını verip yıllar önce, bugün ortaya çıktı ki her konsere 2bin euro karşılığı çıkmış.nezaretten çıkar çıkmaz" çok şükür nezarette tuttum orucumu"dedi adam. oruç tuttun ya temizsin şimdi sen halkın gözünde,aklandına rtık.öyledir bizim milletimiz.dini damardan girdinmi tamamdır. o nedenle oruç tutan Allaha yakın,iyi insan,tutmayan kötü diye bir şey yok. Tutmuyor ama kimsenin de hakkını yemiyordur.oruçla namazla iyi insan,allahın sevdiği insan olunmuyor.sen harama el uzatmamış mıısn,gıybet etmemiş misin,kul hakkı yememiş misin, başkasının karısına-kızına bakmamış mısın, hep bana rabbena diyerek senden zor durumda olanları görmemiş,yardım etmemiş misin,anne-babana hayırlı evlat olmamış mısın...bunlar yokmuş ama senin başın secdeden kalkmıyormuş,oruç tutuyormuşsun...kimi kandırıyorsun?kendini mi,Allahı mı?kendini olmayasın? ibadet de gizlidir kabahat de, sen başkalarının orucuna kafa yoracağına kendi orucuna,ibadetine yönel,bırak başkasını, sırat köprüsünden belki sen emekleyerek geçerken o koşarak geçecek.