bugün

(bkz: 6 haziran 2013 gavur izmir zirvesi)
direnisin 6.gununde olan sehirdir. twitterda yazilanlar yada eylem sebebiyle gozalti sayisinin arttigi,sopali piclerin en az oldugu yer olmasina ragmen ne hikmetse ilk olarak ortaya ciktigi sehirdir. 10polisin 1 kizi dovdugu sehirdir. polisler ve sopalilarin bir adami tek yakalayip dovdugu sehirdir.polisin coplayarak bir kizi yuruyemeyecen hale getirdigi sehirdir. 1haziran cumartesi ve 2 haziran pazar gunleri polisin sopalilarla katliam yaptigi sehirdir.katliam kelimesi abartidan degildir.tomalari ustune surerek insanlarin denize dusuruldu sehirdir.gunlerce gaz ve su yemis insanlarin yasadigi sehirdir.daha anlatacagim yasadigim gordugum izledigim tonla olay yazabilirim.buna ragmen hala direnmektedir.cunku bizler; marjinaliz, ayyasiz, capulcuyuz, gavur izmirliyiz!
Yobaz siken sehirdir.
şu anda eski sigorta binasının önünden gündoğdu meydanı'na doğru yaklaşık 5000 kişinin "tayyip nerdesin allah belanı versin" sloganlarıyla inlettiği şehir.

(bkz: her yer taksim her yer direniş)
rahatların şehri.
kızlarının güzel değil de sadece açık saçık giyinip bakımlı olan şehirdir.
güzellerin olduğu mekandır.
yobazları, şakirtleri denize dökmesiyle meşhur güzel şehir.

zira daha önce yunanlılar yaşamıştı bunu.
Kapali esiyle ayni masada oturup bira icebilen yasli amcalarin oldugu kimseninde bu durumu umursamadigi yasanilasi sehir.
8 haziran 2013 cumartesi günü en düşük sıcaklığı 19 , en yüksek sıcaklığı 30 derece olacak şehir.
Son gittiğimden beri çok değişmiş, 5-6 ay evvel gitmiştim. Değişmiş derken insanı değişmiş. Ya da göç almış fazlasıyla. iki kız arkadaş birimizde dizinde etek, diğerimizde şort ve askılı ile ki bu kıyafetler gayet normaldi yani sabah kordonda en az 15 kişiden laf yedik. Yürüyemedik bile, bı kadar saygısızlık ve terbiyesizliğe daha önce hiç rastlamamıştım ne izmirde ne aydında. Sinirden ağladı arkadaşım, takip dahi edildik. Hani adriana lima falan olsak anlayacağın gayet normal kendi halinde hatunlarız arkadaş, nefes almak tahrik ediyor herhalde adamları.
bazı barzoların içine sıçtığı ve sıçmayada devam ettiği canım memleket.
AKP'lisi bile bir başka oluyor güzel memleketimin.*

http://haber.gazetevatan....i-boluyor/544964/1/gundem
martıların sesini dinlemek için gidilmesi gereken şehir, bursa, istanbul ve antalya ile beraber türkiye'nin en güzel 4 kentinden biridir.
memleketimin kokusu burnumda tütüyor valla özlemişim yav.
12 haziran 2013 çarşamba günü en düşük sıcaklığı 21 , en yüksek sıcaklığı 25 derece olacak şehir.
Yarınki kıyafet planimi havasıyla alt üst etmiş şehir.

Şimdi o soğuk havada ne giyeyim ben ya. Ne güzel ayarlamiştim da.
Sort sehri.
senelerdir yerinde sayan sikko şehir. hiçbir zaman neden bilmem sevemedim ve hayatımda bu kadar sovenist ve ukala insanlara sahip şehir de görmedim. onlara göre izmir dünyanın merkezidir; en elit insanlar izmirlidir. herşeyin adını değiştirmeye bayılırlar. başka ortamlarda birbirlerini bulurlarsa izmir muhabbeti yaparlar, dandirik bi alsancak'ı on beş saat konuşurlar, kızları ayrı bela olur her taşın altından çıkarlar. yıllar önce hinterlandı sağlam *** ve iklimi iyi * diye biraz yatırım yapılmış olan başka da bi sikim olmayan şehir. bu yazdıklarımın birine yalan diyecek izmirli varsa buyursun eksilesin.
bu akşam meydanı terketmeyecek şehir. darısı diğer direnişçilerin başına...
14 haziran 2013 cuma günü en düşük sıcaklığı 16 , en yüksek sıcaklığı 28 derece olacak şehir.
an itibariyle soğukların* yeniden seyrettiği güzide şehrim!
görsel
(bkz: gündoğdu meydanı)
Otogarın etrafında sıra sıra dağlar olan şehir. Üstelik öyle ağaçlı yeşillikli de değil. Bildiğin kaya.