bugün

entry'ler (121)

rte nin en sevilen sözü

paralellllll...

rte nin en sevilen sözü

oku düşün uygula neticelendir.

fethullah gülen cemaati

silahsız terör örgütüdür.senelerce bu ülkenin en alt kademesinden, en üst kademesine kadar kadrolaşmıştır.buna sadece akp dönemi değil önceki hükümetlerin dönemide dahildir.

bakın çok net bişey anlatıyım. bizzat kendim yaşadım bu olanları. seneleer önce pmyo sınavlarına giricem yaş 18-19. bi arkadaşımla karşılaştım. bende o sınava giricem gel beraber kampa girelim soruları dağıtıyolar dedi. ben o arkadaşımla gitmedim. eleman polis oldu.
yine seneleer önce cemaatin en şaşalı olduğu dönemler infaz koruma memurluğu sınavlarına girdim. mülakat esnasında dışarıda bekliyoruz hiç tanımadığım insanlar kütahyadan, bartından kalkıp gelmişler. muhabbet ediyoruz. muhabbet muhabbeti açtı. bi eleman cemaatin abilerinin yardımını aldığını önceden bu sınava gireceğinin bilgisinin gittiğini söyledi ve %90 yerleşeceğini dile getirdi. neyse bi hafta 10 gün sonra asil ve yedekler açıklandı. bende bu elemanların adını saoyadını tuttum hafızamda( şimdi sorsalar ne sima olarak tanırım ne de isim olarak hatırlarım keşke hatırlasamda ifşa etsem) bi baktım elemanlar yerleşmiş.

bu ve bunun gibi nice hikayeler duymuşsunuzdur. bakan, milletvekili, hakim, savcı, rektör, doktor, polis, öğretmen, hademe vs... nice alanlarda varlığı hala daha mevcut. birçoğu cemaati şu anda kötülüyor. ak parti saflarındaymış gibi gözüküyor. ama hala cemaatle hala bağları var.

eminim herkesin şu zamana kadar ki hayat yolunda cemaat varlığı bir şekilde karşılarına dikilmiştir.

ve yine eminim sevin ya da sevmeyin recep tayyip erdoğandan başka biriside cemaatin üzerine bu halkın desteğini alarak bu kadar gidemezdi. ya düşünsenize chpnin iktidar olup cemaatin üstüne gittiğini. hemen muhafazakar kesim başlardı 'baş örtülü bacılarımızzzz' 'bu chpliler dinsiz imansız içip içip hoca efendiye sarıyorlar' vs demeye. ama bunu akp hükümeti yapınca mütedeyyin kesimlerden çıt yok.

aynı şekilde biz o dönemlerde akplilerle konuşurken 'bakın bu işin sonu hiç iyiye gitmiyo, bu işin sonu yok, adamlar devleti ele geçiricek' dediğimizde 'ne var kamu kurumlarında dindar insanlarım olması seni rahatsız mı ediyor' diyorlardı. aha görüyoruz şimdi hep söyledim yine sölüyorum devletin hiçbir kurumu bu tarz yobazlara teslim edilmemelidir.
recep tayyip erdoğana hiçbir zaman oy vermedim. ama bu cemaat olgusunun üzerine daha fazla gitmesini soluk aldırmamasını ve en kısa vadede devletin bütün kurumlarından bir an önce temizlemesini istiyorum.

ünlülerin uğur ışılak a destek videosu

(bkz: ulus müzik)
gördüğüm kadarıyla aşağı yukarı aynı plak şirketinden çıkma sanatçıların çektiği çektiği video.

he amk servet arsız belayla düet yapçakmış.

cumhuriyet halk partisi

ilk defa oyumu kazanıcak olan parti.

sözlük yazarlarının telefonuna gelen son sms

gönderen: askerdeki bir arkadaş

Bok gibi gidiyor.

hatırlanan en eski reklam sloganı

şener şen'in oynadığı aç kapa aç kapaartema reklamıydı yanlış hatırlamıyorsam

bu ülkede kara çarşaf yasaklanmalı

doğru bi önerme.
bunun renklisini niye yapmazlar bi türlü anlamam.
tamam amk kalkıpta fosforlu yeşilde demedik.

bu saatte ne yenir ne içilir

güneşin kavurduğu şu dakikalarda bi bardak ayran için.
kafası çok sağlam oluyo. öyle böyle değil.
direk sızıp uyumalık.

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

çocukken yaz geceleri saklambaç oynardık. özleniliyor be sözlük.

kürde kafa tutan suriyeli

" eyyy suriyeliye bagh. sen kimsin oglıim." diye kürdün tepki vereceği, akabinde bir ıslıkla 37284 kürdü olay anına çağırabileceği versus.
bırakın siksinler birbirlerini.

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

durum boş bırakılamaz.

bi ara "durumlar böyle yabancı..." diye yazmışlığımda vardır.

hangi etnik gruba aitsiniz

türküm, yörüğüm, çalışkanım.

benim hikayem

berkay ın yeni şarkısı.

yanlız enrique iglesiasın dirty dancer şarkısından biraz araklanmış gibi duruyor.
özellikle şarkının giriş kısımları birbirine çok benziyor.

buyrun

bu berkay ın yeni şarkısı:

https://youtu.be/-AKlaMJqO0Y

bu da enrique iglesiasın şarkısı:

https://youtu.be/vHJAUuicC0Q

ikisinide dinleyin. kararı siz verin.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

bangır bangır.
gülşenin yeni şarkısıymış.
aha bu da linki
https://youtu.be/icZ-OlVSvb4

bangır bangır

gülşenin yeni şarkısı.
yazın her yerde bangır bangır çalacak gibi duruyo.
https://youtu.be/icZ-OlVSvb4

sözlük yazarlarının benzediği ünlüler

Ricardo Quaresma diyolla arkadaş arasında

sözlük yazarlarının whatsapp durumları

durum boş bırakılamaz.

bir insanla ilişkiyi kesmek için nedenler

riyakar ve içten pazarlıklı olması. Geri kalan herşey bi şekilde çözülür. Ama böyle insanlardan koşarak uzaklaşmak gerekiyo.

türk televizyon tarihinin en iyi dizisi

ezel, leyla ile mecnun ve muhteşem yüzyıldır.
he illa bi tane seçmem gerekirse o da leyla ile mecnun olur.