bugün

sabahları çok dolu olan metro. Özellikle hafta içi. Onun yanı sıra hızlıdır.
10 duraktan oluşur. inşaat halinde olan kısmı için realist olmak gerekirse; bitmez.
sözde 2007 de bitcekti hala yapımı devam etmektedir izmirde trafiğin altını üstüne getirmiştir bitiş tarihi yazan 2007 nin üstüne kağıt yapıştırmaktan belediyenin kağıt stoğu bitmiştir.
son durağa geldiğinde "lütfen trenden ininiz" anonsuyla yolcuları kibarca siktireden metrodur.
dakikada 3 kere asik olan bunye oluşturan etmenlere sahip toplu taşıma aracıdır.
balçova ve otogara uzanması gereken metrodur.
her binmemde ayrı bır olayla karşılaştığım ulaşım aracıdır. Allah razı olsun hiç oturduğumu da hatırlamıyorum.
her sabah evka 3 yönünde yolculara işkence çektiren metrodur. metro hep geç kalır, içerisi balık istifi gibidir. yetkililer sadece raylara basmayın diye anons yapar. rezaletin diğer adıdır.
gün itibari ile evka-3 ve ege ünv yönüne giden bölüm chp başkanı kemal kılıçtaroğlu tarafından açılmıştır.
hayırlı uğurlu olsun .
işim düştüğünde bindiğim, 'kibar ve medeni insanların kullandığı' düşüncesine maalesef katılmadığım -bir defa olsun inen vatandaşa yol verilmiyor, birçok defa sırf bu yüzden tanımadığım, muhatap almayacağım adamlarla tartıştım. istanbul'da uzun süre kaldım ve devamlı metro kulandım ama bu nedenden ötürü ne biriyle tartıştım ne tartışıldığına şahit oldum. izmir'de adam hem inene yol vermiyor hem de çarpışınca hak iddia ediyor. hal böyle olunca da eşşeğin sudan gelmesini beklemek ona düşüyor.- devamlı kalabalık olan, tüm bunların yanı sıra hızlı ulaşımı, sık seferleri nedeniyle çok beklenilmeyen sıradan bir ulaşım aracı.
hızıyla izbanı gölgelendiren ulaşım sistemidir.
izmir'i kafasına takanlar nedeniyle, hakkında sadece 36 adet entry girilmiş istanbul metrosundan daha çok sözü edilen çağdaş, hızlı ve ucuz toplu taşıma sistemidir.
izmir'de oldugu söylenmekte olan metro..
hatay esnafını ekonomik krize iten, yıllardır bitmeyen metrodur.
Metro, ingilice karşılığı subway yani yeraltı olan toplu taşıma aracıdır. izmir' de olan yanlışım yoksa hafif raylı sistemdir.
Henüz izmir' de gerçek anlamda bir metro yoktur. ( 2010 yılına kadar yoktu. Sonraki yıllarda açıldıysa affola )

Edit: Türkiye' nin en medeni illerinden birisi olarak metroyu ve daha iyisini hak ediyor.
izmirde daha çok metro değilde tramvaya benzeyen ulaşım aracıdır, metro'nun büyük bir kısmı yerin altından gider fakat izmirde durum pek böyle değildir yolun büyük kısmı yolun üstünden gider bu nedenle maliyeti düşüktür ve büyük kısmı yer altından giden istanbul ve ankara metrolarına bok atıp durulur maliyeti yüksek diye.
Hala bitememis ulasim aracidir.
ilk babamla bindiğimizde inmeden ikinci turu yaptığımız güzel izmirimizin ulaşımını tamamlayan araç.
bu gidisimde deneyecegim ulasim araci.
kısa mesafe metrosu olan ve metro duraklarının, istasyonlarının leş olduğu metrodur. gelip bursadakini görsünler, örnek alsınlar.
üçyol-üçkuyular arası uzatma inşaatı efsane olan metro. yine de aktif hat boyunca sorunsuz çalışıp birçok izmirlinin hayatını kolaylaştırır.
üçkuyular metrosunun yapım aşamasını evim oralarda olmasından mütevellit her gün bizzati izlediğim, sıkıca takibini yaptığım metrodur.
f.altay metrosu bitecek diye neşeli bir haber bekleyenlere sesleniyorum, evet metroda ilerleme var ama 3 aydan önce bitmez metro. ama bence bu sene içinde biter.
ayrıca o üçyol metronun merdivenleri ne kadar dik öyle ya.
Makinistlerinin ağzını yüzünü dağıtmak hergün akıldan enaz bir defa geçer. Eşşoolaeşşekler!
Halkapınar'da iki hat arasında geçiş için kullanılan merdivenler var ya, hani bir de merdiveni kullanacak insan sayısını hesaba katmadan, merdiven genişliğini bamyasına ölçüp yapan dingil var, merak etmeyin, hah işte o merdivenler trabzan ve direkleriyle birlikte o dingile girsin demeyeceğim. Ama diyecek başka bir şey de bulamıyorum.
Bugün itibariyle (8 sene sonra falan) 2 durağı daha açılmış metrodur.

izmirspor ve hatay durakları açılmıştır.

Bi süreliğine beleştir. Koşun saldırın. iki durak iki duraktır.