Benim izimden gelmeyin dayanamazsınız.
Kuşkusuz Stewie Griffin.
michael scofield.
squid game'deki cam köprü etabında olsak arkasından gideridim. Yaş tahtaya basmayacağını bildiğim için.

görsel
fatih terim.
izinden gidebilmek için önce yere bakmak gerekir etrafı inceleyip fikir sahibi olmak lazımdır. Hiçbir şey okumadan araştırmadan incelemeden bilmeden iz takip edemezsiniz. O izi niye takip ediyorsun diye sorarlar adama cevapsız bırakmam lazım. Delilleriyle, söylemleriyle, gereklilikleriyle ortaya koymak şarttır.

izinden gideceğim insan yoktur; Peşinden gidebileceğim davalar vardır. En büyük davada şahsımca adalettir.
efendim bu insanların hayatlarını araştırınız, yaşadıkları dönemdeki şartları inceleyiniz. sonrasında hem kendinize ait özelliklerinize hem de çevresel faktörler çerçevesinde kendi izinizi oluşturunuz.
peygamberler tarihi'nde geçen kâbil'in kör oğlu benim favorimdir:

"Kabil'in yanından geçen her kişi, mutlaka ona taş atardı. Kabil’in a’mâ (kör) bir oğlu vardı. Bir gün Kabil'in kör oğlu, yanında bir oğlu olduğu halde, yürüyorlardı. Kabil ile karşılaştılar. Oğlunun oğlu kör babasına;
-“Baba! Bu senin baban Kabil’dir!” dedi.
Kabil'in kör oğlu eline bir taş alıp babasına attı. Kabil’i bir taş ile öldürdü. Çocuk babasına;
-“Babacığım! Sen ne ettin? Baban Kabil’i öldürdün!” dedi. Kabil'in a’mâ oğlu kızdı. Kendi oğluna bir tokat vurdu. Oğlu da düşüp öldü. Sonra Kabil’in kör oğlu:
-Yazıklar olsun bana! Attığım taşımla babamı öldürdüm; tokadımla da oğlumu öldürdüm! dedi".
en başta hatta ikinci ve üçüncü sıraya dahi taşacak bir değeri olan ATATÜRK

birdee insanlığa bıraktığı müthiş teorisi için Darwin

che, fidel, troçki falan zaten bunlar cepte her türlü
Kafkas kartalı şeyh şamil ve benim ikinci atamdır.
Hz muhammed Mustafa
Mustafa Kemal Atatürk.
Mustafa Kemal Atatürk!
Lenin tabiki.

görsel
hz.muhammed(s.a.v).
aklıma her daim iki kişinin geldiği mevzudur.

görsel

diğerinin fotoğrafı yok resmedilemiyor ama onunda ikinci ismi mustafa. mustafalar güzel insanlar oluyor..
Nazım hikmet gibi seven insanlardır efendim.