1. 1.
  her bölümünde istanbul emniyet müdürlüğünün en az 5 defa gösterildiği diziydi... döneminin en çok izlenen dizisiydi... türk sineması tadında bir yapımdı... yayından kaldırıldığında üzülünülen yapımlardandı... *
  ... paleface
 2. 2.
  türkiye' nin ilk polisiye dizisidir. mehmet aslantuğ , erol taş ve osman yağmurdereli' nin başarılı performansları bir tarafa, her hafta farklı bir sırrın çözümlendiği taş gibi senaryosuyla da çok tutulmuştur. hatta bir bölümün de gerçek bir türk işadamının cinayetiyle ilgili dava sırasında yayınlana bir bölümde işlenen varsayımlar, sonradan gerçek çıkmış ve cinayetin gerçekten dizide ki gibi işlendiği ortaya çıkmıştıt.
  1 ... ruhunla sev
 3. 3.
  süper bir diziydi, şimdi çekilen gerzek polisiye dizilerinden *
  farklıydı,
  ekip çok şekerdi bi kere
  kimin aklına gelir
  gülen karaman unutulmuş yalnız. ne de tatlıydı o zamanlar * ,
  o muhteşem sesi o zamanlar beynime kazınmış sanki, hangi animasyon veya filmde seslendirme yapsa hemen hatırlarım kendisini kulakları çınlasın
  şimdilerde kavak yellerinde huzurlarımızda tekrar.
  ses aynı ya yirmi senedir *
  ... supertavuk
 4. 4.
  türk sinemasının tescilli kötü karakteri rahmetli erol taşın alışalagelmişin aksine iyi bir karakteri canlandırarak, babacan komiser rolünde olduğu sağlam senaryolu bir polisiye dizi filmdi.
  ... registerlater
 5. 5.
  her hafta çok sağlam senaryolarla ve sağlam oyunculuklarla akılda yer etmiş dizi.
  ... bedevix
 6. 6.
  1990 yılının dizisiydi.1980 lerde doğmuş jenerasyonun nasıl hatırladığına hayret edilmiştir.bol bol kırıkkale silahlar kullanılmıştır bu dizide.çok başarılıdır.
  ... ancuez
 7. 7.
  şimdiki arka sokaklar denen saçmalığa ilham kaynağı olan süper bir eski trt dizisi.
  1 ... berkedede
 8. 8.
  şimdi yayınlanan çoğu diziden daha iyi olan 1989 yapımı yerli dizi. mehmet aslantuğ asıl karakteri, osman yağmurdereli ise yan karakteri oynamıştı. dizinin sahne geçişlerinde bugünkü gibi boğaz köprüsü, kız kulesi değil, vatan emniyet binası gösterilirdi.
  ... silverring
 9. 9.
  (bkz: true grit)
  ... uludagsozluk
 10. 10.
  1989 senesinde trt'de yayınlanan ilginç dizidir. osman yağmurdereli'yi hep bu dizi ile anıyorum.

  1.bölüm için: https://www.youtube.com/watch?v=70DjBOFrNkA+
  ... leventaras