bugün

an itibariyle yunanistan, israil ile tatbikatı iptal etmiştir.
RTE'nin gerçekleşmesi için yatmadan önce dua edip, olması için tanrısına yalvardığı operasyon.

veya, islam dünyasına israil ile çatışarak lider olacak ve aBD ile israilin kuklası olarak islam dünyasını yönetecek bir lider gerektiğinden, tüm yardım ve saldırı enbaştan bile planlanmış olabilir.

tarih, siyasetçilerin ucuz oyunlarıyla kandırılan halkların kanıyla dolu değil mi, arkadaşım? neden şaşırıyorsun bu kadar?

http://twitter.com/cemsanci/status/15092566329
israilde ne kadar çok orospu varmış ki bu kadar orospu çocuğu çıkıyor meydana dedirten vahim olay...
edit: buna eksi oy basan, az gelişmiş tanımlanamayan cisim, niye üzerine aldın ki..
normaldir. türkiye de ekonomisi düzgün, dışarı bağımlı olmayan, hayvan gibi üretim yapıp tüm dünyayı kendi teknolojisine muhtaç eden, abd ile birlikte çılgın atan, alayına giden bir ülke olsaydı türkiye'nin de saçma sapan örgütleri besleyen, eğiten ülkelere karşı yapacağı şey bu olurdu. o yüzden aptalca düşünmeye gerek yoktur. israil güçlüdür, filistin'in çapulcu örgütleri israil'in düşmanıdır ve israil'in düşmanına gelen desteği kesme hakkı vardır. hiçbir güç israil'e 1 tanecik bomba atabiliyor mu? atamıyor. burada anırsak da, hepsini en has orospu çocuğu ilan etsek de değişen bir şey olmayacak. yine helikopterlerin, uçakların, tankların bakım ve modernizasyon ihaleleri israil'deki şirketlere veya abd'deki israil kökenli şirketlere verilecek. o yüzden

(bkz: az sakin ol hele şampiyon çok yordun kendini)
yardım konvoyuna terörist muamelesi yapmak terörist olarak doğup büyütülen ülkenin evlatlarına yakışır. israilden böyle bişeyin gelmesi normal şerefsiz vicdansız millet. allah kahretsin inşallah topunu.
adamların toprağına izinsiz girmeye çalışılıyor(gazze irail toprağı demeyin kıbrısda bizim değil resmi olarak ) ne yapmaları gerekiyordu gelin lan isterseniz bomba olsun ne getirirsiniz getirin mi diyeceklerdi? (tufi)

bu durumda bile bu şekilde entry girenlerin allah toptan belasını versin.ulan adamlar sivillerin olduğu bir yardım gemisine hoyratça saldırıyor sen hala ihh yı suçla. sen nasıl bir insansın ki canavarların yanında saf tutuyorsun.hem saldırı yapılan yer uluslar arası denizler ve bu denizlerde her türlü ülkenin her türlü yardım gemisi serbestçe dolaşabilir.yani israile ait olmayan sular.hem taşınan da yardım malzemesiydi bomba değil hembesil.her müslümanı terörist olarak gösteren bu tutumu lanetliyorum.

(bkz: eksileyin a na koduklarım)
hayretler içinde kaldığım elimden bişey gelmediği için sadece izlemekle yetinebildiğim işin en acısı sadece benim değil tüm dünyanın yapılan bu aşşağılıkça davranışa karşı seyirci kalması durumudur. dış işleri bakanımızın yaptığı gibi tüm dünyanında yaptığı sadece bir kınamadır. neyi kınıyorsunuz arkadaşım bir tane satın aldığı toprakları devlete çeviren ülkenin tüm dünyaya meydan okumasınımı, yoksa masum sadece iyilik elçisi olarak muhtaç kişilere yardım için yola çıkan üstelik yine israilin madur durumda bıraktığı bir ülkeye yardım götüren konvoyda sadece ve sadece türk gemisinin hedef alınmasınımı kınıyorsunuz. bu işin sağı solu, bunu kınamanın sağı solu hatta buna tepki vermeninde sağı solu olmaz. kendim bir sağcı olarak hadi bakalım recep bey ne yapıcaksınız bu işler "one minute" demeye benzemez diyebileceğim durumdur.
her ne kadar daha önceki entrylerimde (bkz: israil in yardım konvoyuna operasyonu/@jackskellington)

uluslarası kanunlara göre diye bir ifade kullanmış isem de onları kendi bilgimle yazmıştım. az önce yakından tanıdığım bir türk deniz subayı ile konuştum ve kendisi bana durumu anlattı; "görev verilirse elbette gidilir en iyi şekilde de temsil edilerek gerekli cevap verilir ama" diye başlayan bu konuşma sırasında öğrendiklerimi toparlarsam :

uluslararası sularda türk bayraklı registered gemiye saldırmak elbette savaş sebebidir, kendi karasularında yapsa daha farklı olurdu ama israilin uluslararası sularda bunu yapacak kadar aptal olmadığını da düşünmek gerek, israil bir nato ülkesi. nato her ne kadar 2005 yılından beri, aslında 11 eylülde olanlardan sonra, akdeniz joint mediteranean denilen bir görev yürütüyor ve resmi adı da Standing Naval Force Mediterranean ya da kısaca STANAVFORMED. bu birleşik operasyon kapsamında, herhangi bir nato akdenizdeki uluslarası sularda herhangi bir yardım ya da yük gemisini yani sivil gemisini, askerini indirip kargosunu arama yapabilir. ki türkiye de bu görev gücünde yer alıyor. hatta aynı operasyon adı değişip aynı kodlarla şu anda somalide de yapılıyor.

buna göre de, eğer bir nato ülkesi devriye gemisi kendi başına bir gemiye çıkarma yaptığında askerlerine saldırı olursa ateş açam yetkisi de var.

israil buna uyarak/uydurarak bu operasyonu yaptı ise ve videolardan da askerlere indikleri anda saldırıldığı görülüyor. bu durumda israil nato anlaşmasına uygun olarak kendisini savunan durumda oluyor. yani tamamen haklı oluyor. uluslararası kanun ve anlaşmalara göre.

insani olarak haklılığına pek inanmasam ve duygusal olarak her ne kadar aptal birer dinci olsalar da, bizim vatandaşımız olmalarından hareketle de kabullenemesem de kanuni olarak şu bu diyenlere hatıratmak isterim. bu görev kapsamında bizim askerimiz bir gemiye indiğinde saldırı olursa karşılık verebilir verirse de suçlu olmuyor onlarda değil basitçe.

ilgili anlaşma hakkında :

http://en.wikipedia.org/w...ding_NRF_Maritime_Group_2

http://www.royalnavy.mod....y-raf-nato/mediterranean/

http://www.sanfranciscosentinel.com/?p=39155

http://www.haaretz.com/pr...he-mediterranean-1.266954

edit: israil nato ülkesi değildir. orayı yanlış anlamışım. görev gücüne katılımcıymış dışarıdan.
(bkz: katilin adı belli)
kuresel guc olan turkiyemin ne kadar buyuk bir kuresel guc oldugunu bizlere gostermis oldugunun kanitidir.

sen kendi icindeki teroru bitireme,insani yardim gonderen gemine 5 sene oncesine kadar muttefekinin olan bir ulke saldirsin ama sen sikindirik uc-bes arap ulkesine abilik yaptin diye kuresel guc ol...yillardan beri milleti uyuttunuz...

simdi o ihtisamli turk ordusundan,ulkeyi kuresel guc haline getiren hukumetten ve politikasizlik politikasini benimsemis olan muhalefetten ortak hareket etmelerini diliyorum,bir kerede bu ulke icin bir sey yapin!!!
kesinlikle ama kesinlikle savaş sebebidir! hükümetin bu konuya tepkisi umarım sadece lafta kalmaz! yapılan hareketin ne insanı ne de ahlaki boyutu kabul edilebilir durumda!

birilerinin bizi kolay lokma olarak gördüğü aşikar! hükümet ve ordumuzun gerekli cevabı en sert şekilde vermesi en büyük temennimiz!
insanlığı yitirdik...

hükümsüzdür.
bu işin tek anlasılır yanı israil e birnevi tuzak kurmus olma ıhtımalimiz.. boylece israil cok zor durumda kaldı.. e tamam kaldı da varmı bundan sonrasını getırecek cesaretin gücün kararlılığın? yıne buyuk ulklereın agızlarına bakacagız..
bir israil klasiği.konvoy yola çıkarken bu tür bir katliam olacağını tahmin ediyordum ve ne üzücüdür ki haklı çıktım.bizim kanallarımız hala 2. dünya savaşında yahudilere katliam yapıldı yaygaralarını pompalayan filmleri yayınlayıp yahudi milletini toplum bilinçaltında mazlum göstersinler.hitler 1,5 milyon yahudi öldurdu biz hala 1 milyon filistinli öldüremedik diye hayıflanıyordur israil.merak edilmesin,hemen 2. dünya savaşı ile ilgili bir film çekilip yahudi mazlumluğu pompalanır.insanlıktan nasibini almamış bu mantar devlet, devlet terörünün nasıl yapılacağını bütün dünyaya göstermiş oldu.
yapılan katliamı şiddetle ve nefretle kınıyor,israil terörist devletini lanetliyorum.
operasyon öncesi israil uyarısı;
--spoiler--
"donanmanın kuşatması altında olan düşman bir bölgeye girmek üzeresiniz. gazze kıyı bölgesi ve gazze limanı tüm deniz trafiğine kapalıdır.

israil hükümeti gazze şeridindeki sivil nüfusa insani malzemelerin ulaştırılmasını desteklemektedir ve sizleri aşdot limanına davet etmektedir.

malzemelerin teslimatı yetkililerin düzenlemeleri uyarınca yapılması ve resmi sınır geçişlerinden ve sizin gözleminizden sonra yapılacaktır. bu sürecin ardından sizlerde geldiğiniz gemilerle kendi ülke limanlarınıza dönebilirsiniz.
--spoiler--
müslüman evladı olarak her türlü katliam terstir bize fakat HiTLERin şu sözünü de haklı bulmuyor değilim

-zaman gelecek yakmadığım her yahudi için bana beddua edeceksiniz....

ne denilebilir ki başka????
insanlik sucu islenmistir.
buna sessiz kalan insan haklari orgutunude ayri kinamak gerekir.
nerde kaldi sizin insanliginiz?
şöyle de bir şey var : http://www.ntvmsnbc.com/id/25100306
okadar asker şehit olurken sesini çıkarmayan insanlar nedense bir avuç gazzeli için kıçlarını başlarını yırtıyorlar.

bizimkiler kıçını yırtarken, arap kralları ve zengin arap şeyhleride kıçlarını yayarak oturuyorlar izliyorlar. buyrun efenim burdan yakın.

askerimize el uzanırken neden bukadar tepki gösterilmedi? tamam insani yardım evet hepimiz insanız ve vicdanlıyız fakat başımızda terör belası varken, onlarla uğraşmak varken askerlerimiz şehit olurken gazze neyimize? gömlekten önce atlet yakındır bedene.
--spoiler--
Gazze'ye insani yardım götüren gemilere yapılan operasyonun ardından, helikopterlerle Tel Aviv'e getirilen yaralılar, israilli askerler tarafından ambulanslara taşındı. Yaralıların sevkiyat sırasında ellerinde plastik kelepçeler olduğu görüldü.

El Cezire televizyonu ise ölenlerin 9'unun Türk olduğunu duyurdu.

israil basını ölü ve yaralı sayısına ilişkin bilgileri, israil kaynaklarına değil yabancı kaynaklara atıfta bulunarak verdi.
--spoiler--
bu olay bana cennetin krallığı filmini hatırlatıyor. hristiyanların o gün savunmasız kervanlara saldırışını.

bunun mantıklı bir açıklamasını bulamıyorum. böyle ambargo olmaz. bir ülke bir ülkeyi böyle hapsedemez. ve bir ülke savunmasız bir yardım konvoyuna böylesine bir saldırı yapamaz. bu israil'in çirkefliğini ve şımarıklığını gösteriyor. normal şartlarda uyarı atışlarıyla da durdurabilirdi konvoyu ama direk gemiye inmeyi tercih ettiler.

sonuç 10 ölü.

şimdi bununda üstü kapatılacak çünkü israil şımarık bir çocuk. amerika'nın çocuğu. bu unutulmamalıdır, unutturulmamalıdır. yaptırım uygulanmalıdır.

edit: saldırı/operasyon ulusarası sularda yapılmıştır. bu da ayrı bir nokta.
yaptırım önce israil'e olan THY seferlerinin kesilmesi ile başlamalıdır.
israilin defalarca "Gelmeyin vururuz! Eğer yardım yapacaksanız, bu konu ile ilgili kuruluşlara baş vurun onların aracılığı ile ulaştırısın" çağrılarına Şovenist bir yaklaşımla "bizzat gideriz, kralını tanımayız" hareketinin karşılığı olan operasyondur. israil haklı mıdır? tabiki haklıdır. hamas bu gün bizdeki pkk ne ise, israil için odur! pkk ya silah bir kenara ilaç ve yiyecek yardımı gidecek olsa türkiye israilden daha acımasız olur. *
Provokasyon olduğu aşikar olan bir hareket için önceden hükümetin önlem alması gerekirdi. Bir sürü can gitti şimdi ne olacak sayın provokatörler.
ciddi bir provakasyondur.

evet kuzey kore - güney kore gerginliği ardından israil'in ardından olacakları bile bile sivil bir gemiye uluslararası sıularda ateş açması olayı. birisi uzak doğu'da ötekisi ortadoğu'da meydana gelen bu iki hadise kapitalizmin içine düştüğü bunalımdan büyük çapta bir savaşla kurtulmak istediğini göstermektedir.

ilk dünya savaşı bir veliahtın öldürülmesiyle başladı...basit bir suikast bir süre sonra bütün dünyayı birbirine soktu. öylesine birbirine girdi ki herkes ortalığı düzeltmek için bir dünya savaşı daha çıkartıldı.

önümüzdeki dönemde bu tür olaylara çok rastlayacağız. dünya özellikle gergin noktalarından bir felakete sürükleniyor. silah ve petrol lobisi 3. dünya savaşını başlatmak için herşeyi yapacaktır. yani demem o ki, bugünden yarına elbette bir savaş çıkmaz, ama dünyayı bir dünya savaşının beklediğini dillendirenlerin ciddiye alınmaması ahmaklık olur.

olan insanlığa olacak yine. kapitalizm bir defa daha insanlığın milliyetçi hislerle donanıp birbiriyle boğazlaşmasını istiyor. belki de muhtemel bir boğazlaşma sosyalist dünyayı kurmaya imkan verir.

kimbilir.