bugün

Gazze'ye yardım götürmek için çıkan yeni konvoya da saldırı yapıldığı bilgisi geliyor. kahrolsun israil.
hakkında komplo teorileri biriktirilen operasyondur .şöyle ki bu yardım gemisinin arka planında bir ingiliz yahudisinin olduğunu düşünüyorum .ve o gemi israile gidecek yardımla (temel ihtiyaçlar bakımından yardım değil) yüklüydü,gemidekilerin bundan haberi yoktu .israil de o gemiye saldırarak kendi ülkesine çekti .gemiden alacağını aldıktan sonra gemiyi geri gönderdi .
türkiye-israil ilişkilerini kopma noktasına getiren operasyondur. yada öyle sanılmıştı, türkiye israil'e kafa tutuyordu falan. yalan oldu gitti, boş çıkışlar, boş sloganlar, boş meydan okumalarla insanlar sakinleştirildi o kadar.
unutulandır.
her şey bir yana israil'in timlerinin ne kadar uyduruk olduğunu göstermiş olaydır. dayak yiyen, hüngür hüngür ağlayan özel timler...
israil'in yeni giden yardım gemisine kansız bir operasyon düzenlemesiyle 'öncekiler kötü niyetle gelmişlerdi o nedenle ölümler oldu, şimdikiler ise gerçekten barışçı amaçlarla geliyorlar ve kimse ölmedi' şeklinde kendini savunduğu olay.

şöyle bir durum da var: türkiye için artık komünist rusya tehlikesi söz konusu değil ve artık türkiye nato'yu kullanmıyor, nato türkiye'yi kullanıyor. bu şu demek: yani bizim nato'da fonksiyonumuz nedir? nato bizim için ne yapıyor? bu olaydan sonra neden nato tepki vermedi?
akp iktidarı özür dileyin kınayın diye dış politika rezillikleri sergilerken adamlar 2 nci gemiye de çıktılar, bu sefer direnişle karşılaşmadıklarından kimsede ölmedi, olan akp nın 1 mılyon oyu için ölen yurttaşlarımıza ve ailelerine oldu.
şerefsiz insanların yaşadığı israilden şerefsiz bir hareket daha..
beyler sakin... uyanık olun, açın gözünüzü... o gemi, o insanlar oraya, israil komandolarının namlularının ucuna bilerek gönderilmiştir... herşey belli bir plan dahilinde gerçekleşmiştir... planın sahibi her zamanki gibi cia'dır... her zamanki tavşan kaç tazı tut kumpanyası sahnelenmektedir... amaç ise çok açıktır; türkiye'de tepetaklak giden akp ve tayyip'in elini güçlendirmektir. ve aynı zamanda bu operasyonla bir taşla üç kuş vurmuştur amerika;

1-referandum ve seçimler için akp iktidarına güç takviyesi
2-iran'la fazla haşır neşir olmaya başlayan türkiye'ye haddini aşma uyarısı
3-israil'e davos'un intikamı için yol vermesi

anlaşılan amerikanın tayyiple işi daha bitmemiş... o zaman işlerini bitirmek yine milletime düşüyor... uyan ey halkim uyan artik bu derin uykulardan, yeter 8 yıldır uyuduğun!!!
"one day the world will be angry to me because of the every single jew that i didn't kill." adolf hitler
öncelikle israil ile siyonizmi karıştırmamak gerekir.. israil bir ülkedir. önemli olan onun başında bulunan hükümetin misyonudur... zira çok açık görülmektedir ki hükümet siyonisttir... siyonizim, nazizim ve faşizm üçüz kardeşlerdir... yardım gemilerine yapılan saldırıyı tüm israil halkına mal etmek aptallıktır... bu 11 eylül saldırılarını yapan müslüman teröristler nedeniyle bütün müslümanların terörist ilan edilmesiyle eş değer bir davranıştır... evet yapılan saldırı haincedir! ancak bir çok paylaşım sitesinde " hitlerin yapamadağını türkler yapmalı" gibi söylemler dolaşıyor ve bunları okudukça saç diplerime kadar ürperiyorum. Türk halkı her zamanki gibi kraldan daha çok kralcı davranıyor... Daha bir kaç yıl öncesine kadar Almanya'da neonaziler tarafından Türklere yapılan saldırılarda Adolf Hitler'e ve Nazizme lanetler yağdırırken bugün Hitleri baş tacı ediyor... Bunu yapan kesim ise yürüyüş ve protestolarda gördüğümüz aşırı dinci kesim... yani 6-7 eylül olaylarında Rumları, Sivas Madımak Otelinde alevileri ve aydınları katleden zihniyettir... Üzülerek görüyorum ki bu zihniyet hala değişmemiştir... Yardım gemilerinin Filistin'e gönderilmesi gaza olarak görülüp ölenlere şehit deniliyor... Lütfen antisemitist düşüncelerden uzaklaşın artık.

ayrıca Akp hükümeti ve Erdoğan ne kadar tepki gösterebilir? sen kalk özelleştirmelerde israili kayır sen kalk her seçimden önce oy kaygısıyla israile sataş ee nerede kaldı insanlık onuru recep bey? Öncelikle BOP eş başkanlığından çekil.Tayyip Bey, başından beri eğer israil'e bu kadar karşıysa, Amerikan Yahudi Kongresi'nin (AJC) verdiği "Cesaret Ödülü"nü iade etsin. biliyorsunuz ilk ve tek kez bir Türke verildi. Bu ödülü, tek Yahudi
olmayan tek kişi olarak aldı.
--spoiler--
abd başkan yardımcısı joe biden, israil’in gazze’ye giden gemileri silah kaçakçılığını önlemek için durdurma hakkına destek verirken, ülkesinin oradaki filistinlilerin içinde bulundukları durumdan endişe duyduğunu da belirtti.

pbs televizyonunda "charlie rose show" adlı programda soruları yanıtlayan biden, israil’in, gemilerdeki malzemeyi arama hakkına sahip olduğunu ifade ederken, "israil, gemiye askerleri çıkarmalı mıydı, çıkarmamalı mıydı, bunu tartışabilirsiniz. ama işin doğrusu, hamas ile savaş halindeki israil’in, silahların kaçırıp kaçırılmadığını bilmeye hakkı var. israil’in kendi güvenlik çıkarlarıyla ilgilenmeye kesin bir hakkı bulunuyor" diye konuştu.

biden, "israil, ’buyurun, işte akdeniz’desiniz. birazcık kuzeye kırıp yükünüzü boşaltırsanız, biz bunları gazze’ye sokacağız’ dedi. bunda ne sorun var? doğrudan gazze’ye gitmede ısrar etmenin ne anlamı var? israil’in, ’gemide ne olduğunu bilmiyorum. bu kişiler (hamas) benim halkına 3 bin roket atıyor’ demesi meşru" diye konuştu.

abd başkanı barack obama yönetiminin, israil’in gazze’ye yardım götüren gemilere saldırısında meydana gelenlere dair şeffaf ve tarafsız bir soruşturulma yürütülmesine olan desteğini yineleyen biden, ülkesinin olaya dair, uluslararası katılımın da olduğu, i̇srail tarafından yürütülecek bir soruşturmayı desteklediğini kaydetti.

bununla birlikte, amerikan yönetiminin, abluka altındaki gazze’ye yardımlar konusunda israil hükümetini etkilemeye çalıştığını da söyleyen biden, ülkesinin israil’e, inşaat malzemesi ve diğer insani yardımların gazze’ye girişine izin vermesi için, yapabildiği kadar baskı ve ikna yolunu uyguladığını ifade etti.

biden, abd ile israil arasındaki ilişkilerde "çatlaklar" olduğu yönündeki fikirleri de reddederek, "israil hükümetinin izlediği taktiksel yollarda ya da bazı bakanlarının, yapıcı olmadığını düşündüğümüz bazı söylemlerinde görüş ayrılıklarımız var mı? evet, ama bunlar her zaman var" dedi.

abd başkan yardımcısı biden, tarihteki hiçbir amerikan yönetiminin, şimdiki yönetim kadar israil’in güvenliği konusunda bu derecede olumlu ve destek veren bir tavır içinde olmad
--spoiler--
kaynak: http://www.milliyet.com.t....2010/1246039/default.htm
az önce haber sitelerine düşen son dakika bilgilerine göre hayatını kaybeden 9 kişinin tamamnının türk olduğu söylenmektedir.
ilk kez CNN'dekilerin israilli yetkililere gerçek sorular sormasına vesdile olan saldırı. şehitler zaten hiç bir zaman boşuna şehit olmaz.

Dün israil Ordu sözcüsü olan kadın CNN'de "helikopterlerden inen komandolarımıza saldırdılar. Halbuki onlar nazikçe kaptanla konuşmak istemişlerdi" dediğinde CNN muhabiri "silahlı komandoları helikopterlerle gemi güvertesine indirmek kaptanla "nazikçe" konuşmak için ne kadar doğru bir yol?" diye sordu. Kem küm etti tabi abla. (israil ordu sözcüsü sarışın bi kadın)

Bu arada Obama hala -hala- israil'i kınamadı. Bir saat telefon konuşması yapmış ve konunun tarafsız bir şekilde, ama israil tarafından, soruşturulmasını talep etmiş. tarafsız, ama israil tarafından. gemilerde nükleer bomba bulup istanbul'u bombalarlarsa şaşırmam.

Ha, hükümetimiz zaten 16 yaş altı maçlarını iptal ederek israil'e unutamayacağı bir ders vermişti, ona herhangi bir söze gerek yok.

Biz de şarkı söyleyelim bence, nick'ten buyurun:
türkiyenin sadece kınıyoruz demekle yetinip başka bir şey yapamıyacağı bi durumdur.savaş çıkacak oğlum,israil bitecek hacı diyen arkadaşlarıma da tabi tabi dediğim elem verici olay.keşke her şey bu kadar düzmantık ilerleseydi.
içinde aşırı islamcı ve israil düşmanlarına parasal destek sağladığı kanıtlanmış ihh başkanı, trt birdeki ayrılık dizisi denilen p*çliğin ilk bölümlerinin danışmanlığını yapan paso israile küfreden yeni şafak gazetesi muhabirinin olduğu ve bu tip 300 400 herifle yardım götürdüğünü idda eden israil devletini resmi olarak tanımadığını deklare eden bugün bok varmış gibi türkiyeye dönen ve evet 1 saat kadar adamlara giriştir 5ini rahin aldık slahlarını aldık diye itirafı gurur yapan şebeklerin sebep verdiği olaydır. ve hala israile küfür eden herkesin allah belasını versin.
kulislerde, yardım gemilerinde yer ayırtan 15 millet vekilinin son anda vazgeçmesi ve ekibe katılmamasının nedenleri konuşuluyor. *
yazdığımız haklı ve doğru entryden çaylak olmuşuz. burdan moderatöre sesleniyorum sil hesabımı sözlüğünüde başına çal yahudi yanlıları kaynayan bu sözlük yerin dibine batsın.
dünyadaki birleşmiş milletler, nato gibi kurumların ne kadar yanlı davrandığı artık iyice gün yüzüne çıkmıştır. abd ve israilin çıkarı varsa hemen devreye girerken, konu müslüman ülkeler olunca sadece "kınıyoruz" deyip geçiyorlar. bu gerçeği herkes gördü artık. biraz önce abd'nin basın sözcüsü açıklama yapıyor, her soruya "üzgünüz, kınıyoruz" deyince gazetecilerle aralarında şu şekilde bir konuşma geçti :

sözcü : üzgünüz, zaten olayı kınadık.
gazeteci : efendim aktivistleri mi kınadınız, israilin yaptığı baskını mı?
sözcü : ııı bm kararında hepsi var.
gazeteci : açıklamada net değil, sadece kınıyoruz denmiş. niye hep karara atıfta bulunuyorsunuz (kıvırıyorsunuz), abd'nin kendi görüşü yok mu bu konuda?
sözcü : kararı biz de destekledik, o yüzden ona atıfta bulunuyorum. (gazeteci ısrar etti ama israili kınıyoruz dedirttiremedi)
başka bir gazeteci : kınıyoruz diyorsunuz ama orada ölen insanları hiçbirşey geri getiremez. aynı olay bizim başımıza gelse, başlarına bomba yağdırmaya başlamıştık bile...
israil için sonun başlangıcıdır.

‘tartan’ın aşdod’a geliği yıl aşur kralı (anadolu’nun kralı) sargon’un harekete geçtiği zaman olacaktır. işaya, 20

“yehuda’da (telaviv) bildirin ve yeruşelim’de (kudüs) işittirin ve deyin; memlekette boru çalın; yüksek sesle bağırın. ve deyin: toplanın da duvarlı şehirlere girelim. siyona doğru bayrak kaldırın; kaçıp sığının, durmayın; çünkü ben şimalden (kuzeyden) üzerinize büyük bela ve kırgın (katliam) getireceğim. işte aslan sık ormanından çıktı. ve ‘milletleri helak eden’ (cengâver) yola düştü; şehirlerin harap olsun ve onlarda oturan kalmasın diye senin diyarını viran etmek için yerinden çıktı” (yeremye bab 4, pargraf 3)

-Sizce o kuzeydeki bela kim?
devam edelim:

“öyle ki yahudiler taşların ve ağaçların arkasına saklanacak ama ağaç ve taş dile gelerek 'ya müslim! ey allah (c.c.) kulu! gel, bak benim arkamda yahudi var, buraya gizlendi, benim arkamda, gel onu cezalandır, diyecek. sadece 'gargat' ağacı bunu söylemeyecek çünkü o yahudi ağacıdır” buyruluyor. (sahih-i müslim, kitab-ul fiten h. 2239).

“ahiret vadi geldiğinde biz yine üzerinize acımasız kullar göndereceğiz. yine mescide (kudus yahut belki de yeniden inşa etmek için çabaladıkları süleyman mabedi’ne) girecekler ve bu kere öncekinden de beter cezalandırılacaksınız….” (isra, 1-8)

evet bugün artık, tartan’ın (geminin) aşdod’a (aşdod limanına) geldiği gündür. bu, artık sonun başlangıcıdır.

kabalacı siyonistler bunu iyi bilirler.
yahudinin ne kadar aşağılık bi millet olduğunu gösteren olaydır.
insani yardıma, hayvani harekettir. ancak israil gibi vahşeti esas alan bir ülkeden beklenecek bir davranıştır.
israil zıçarken kıçını dünyaya göstermesi durumudur.
Öldürmediğim her yahudi için bir gün bana küfür edeceksiniz. - Adolf Hitler.
http://im.haberturk.com/2...9605_detay.jpg?1275400283 bir çakı bile yok barışçıyız diyen admların israilli askerleri linç etme girişimi sonuçu çatışma çıkmış ve istenilen olmuştur. israile küfür edebilme ve bel altına vurmak israili yıkmak iranın koluna girmek şlemine bir tuğla daha eklendiği sanılmıtır. söylemedikmi buradan provekasyon provakasyoon provakasyon diye. haklı çıkmadıkmi provekasyon bu değilse nedir. he kimse ziklemeiştir dünyada orası ayrı ama israil artık kendine düşman türkiye yi hükümetini pek pembe gözlüklerle görmüyor