1. 1.
  nam-i diger piazza di spagna.. ***
  roma'nin en guzel, en canli, en suslu mekanlarindan biri. aslinda cok bir ozelligi yoktur.. asagi dogru uzanan genis ve estetik medivenler silsilesidir.. gider herkes gibi gozunuzu kestirdiginiz bir basamaga serilir.. etrafi, insanlari, yukardaysaniz, binalar el verdigince, romayi izlersiniz. etrafta calinan canli muzikler ortami daha bi senlendirir. panayir alani gibidir. her daim dopdoludur. * sevilesi ozlenesi bir merdiven toplulugu.. senlik mahali..
  3 ... confusedy
 2. 2.
  sadece ispanyol konsolosluğunun önünde olduğu için bu adı alan merdivenlerdir. bunun dışında hiç bir orjinal özelliği yoktur, bildiğiniz merdiven işte ama romaya gidip de orayı görmeden döneni de yoktur. adamlar reklam yapmasını biliyor tabi...*
  1 -1 ... bettyboop
 3. 3.
  piyasa merdivenleridir.pek bir özelliği olmamasına rağmen bir çok turistin merakını çekmekte olan romada bulunan merdivenlerdir.
  1 ... vitiligo
 4. 4.
  dünyada güneşin batışının en güzel izlenebildiği yerlerden biridir, özellikle üst kısmı.
  ... queraimo
 5. 5.
  madem çiftiz neden sevişmiyoruz sorularının sorulduğu yerdir.
  ... meureate
 6. 6.
  piazza di spagna meydaninda yukari dogru uzanan merdivnlerdir. insanlarin sevgili bulmak icin buraya gittigi veya gitmesi gerektigi rivayet olunur. basamak bildik basamaktir, cok da bi numarasi yoktur. netekim en tepeye cikip basamaklarin ardindan sokagin manzarasina bakmanin oldukca keyif verdigi yerdir.
  -1 ... nanocu
 7. 7.
  * http://en.wikipedia.org/w...a.della.barcaccia.arp.jpg

  http://en.wikipedia.org/w...age:Rome-PlaceEspagne.jpg
  2 ... zaknafien
 8. 8.
  hatıra için fotoğraf çektirdiğinizde arka fonda sekiz adet etek altından görünen iç çamaşırı çekebileceğiniz mekan. lakin kimseye göstermeyin burada çektiğiniz fotoğrafları. zira ne sizinle ne de güzelim ispanyol merdivenleri ile ilgilenen bir kişi bile çıkmıyor.
  1 ... ezikmutesebbis
 9. 9.
  roma'da en fazla hırsızlık olaylarının olduğu yer burasıdır. ayrıca ispanyol merdivenleri'nde, her milletten insan görmek mümkündür, çok turist çeker. muhteşem bir güzelliği yoktur, fakat hoştur, gidilmişken görülmesi gerekir.
  1 ... hayat garip