bugün

kuzguncuk'ta deniz kıyısında 1951 yılında açılan sosyetik yerlerin aksine fiyatı uygun ve çok kaliteli bir balıkçı. kapısının girişinde her bir kadehle aramızdan ayrılan dostlarımız adı altında meyhanenin eski müdavimlerinin resmi var. bir tarafı meyhane diğer tarafı aile bölümüdür.
kuzguncuk ışıklarda bulunan boğaza sıfır, istanbulun en eski balık restaurantlarındandır.manzarası enfestir.ilk defa tanıştığınız kızı götürebilecek en enfes mekanlardan biridir.kız size yemek sonrasında kesinlikle verecektir.

not:kredi kartı geçmez.kıçınıza kredi kartını sokup gelipte rezil olup, bana küfretmeyin.hem paran yok hem kızı boğaz manzaralı mekana götür.meteliksiz ibne seniii nah verir o kız sana! ne diyordum mekan güzel, hoş gidiniz. götürünüz.

edit: kızı
kuzguncuk gibi kendine has bir havası olan semtin kıyısına konumlanmış bir ayağınız boğazda istanbul'un en şahane mekanlarındandır. dedikleri gibi kredi kartı geçmez, garsonlar pekde dost canlısı değildir, menüde çok çeşit yoktur ama bir güzel börek yaparlar parmaklarınızı yersiniz, balıklar hep tazedir, rakıda hep deminde birde can dündar'ın müdavimi olduğu yerdir.
erkek adamların da entryleri okuduğunu unutuyosunuz bazen. ya mezemiz yoksa? rakı kalmamışsa?

şişcek bi tarafımız...
fiyatları makul, manzarası enfes, mezeleri damakta tat bırakan kuzguncuk güzeli.
arada bir arkadaşlarla gidilir, muhabbetin dibine vurulur, şiddetle de tavsiye edilir.
Tarihçesi:
------------
Restaurantımızın faaliyet gösterdiği Çarşı Cad. No:1/A daki menkulün, 1950yılı tapu kadastro tespitinde Todori Papaispiro adına kayıtlı olduğu anlaşılmaktadır. Menkul TODORi'nin meyhanesi olarak anılmaktaymış.

Firmamızın temeli manavlık yapan Mehmet ismet DÖKMECiER'in menkulü depo amaçlı kiralaması ve aynı yıl içinde kahvehane olarak işletmeye başlaması ile atılmıştır. 1960 yılına kadar kahvehane ve o zamanki adıyla meyhane olarak hizmet vermiş, bu yıldan sonra Yalı Gazinosu olarak faaliyetini devam ettirmiştir.

Dedemiz 26.03.1981 tarihinde vefat edince çocukları onun anısına firma adını ismet Baba olarak tescil ettirmiştir. 26.01.1998 tarihine kadar oğulları Nebi Seıfettin ve ibrahim Ruhi DÖKMECiER, damadı Abdullah YILMAZ tarafından işletilen Restaurant Nebi Seyfettin DÖKMECiER'in vefatıyla 3. kuşağın işletmesine geçmiş, 28.11.2009 tarihinde de ismet Baba'nın diğer oğlu ibrahim Ruhi de vefat etmiştir. Kızı Birsen YILMAZ yaşamını devam ettirmektedir.

Mütevazi bir balık restaurantı olan işletmemiz 3. kuşak ismet Nebi ve Süleyman Rebi ile Birsen - Abdullah YILMAZ'ın oğlu Murat YILMAZ tarafından işletilmektedir.
1960'lı yıllarda mönüsünde her çeşit et, mevsimine göre balık, kelle, paça, dil, işkembe bulunan restaurantımızda, değişen damak tatları ve müşteri talepleriyle balık restaurantına dönüşmüş, mönüsüne kalamar, karides, ahtapot, midye dolma, deniz börülcesi gibi yeni mezeler katarak, et çeşitleri kelle, paça, dil, işkembeyi mönüsünden çıkarmıştır.
http://www.ismetbaba.com.tr/tarihce.asp
eski havasının kalmadığı kuzguncukta boğaz manzaralı rakı balık mekanı. yıllar sonra gittim. rakı içmedik ve hesap uygundu. karides güveç artık yapılmadığını öğrendiğimde büyük hayal kırıklığı yaşadım. rakı içmedik diyemidir bilmiyorum, ama hiçbişeyde eski tadı bulamadım. eskiden sadece peşin çalışıyorlardı, artık kredi kartı başlamış.