bugün

evet. islam nefsinizle savaşmayı emreder.
hz muhammetin hayatı da savaşla geçmemiş mi? kendi halindeki kabilelere saldırıp ganimet almamış mı?
bilmukabele.
aslında muhammed bi 10 sene daha yaşasaydı islam daha da kötü hale gelirdi. eğer kuranı geliş sırasına göre ve muhammed in hayatını okuyup anlamaya çalışırsanız muhammed in ilk başta sadece tebliğ yaptığını görürsünüz. ardından muhammed mekkeli müşriklerin dinine saldırmış ve bu konuda dışlanmıştır. bunun sonrasında öfkesi artmış ve yavaştan müşriklere giydirmiştir. ardından medineye gidip örgütlenmiş ve ilk olarak müşriklerle birlikte yahudileri düşman bellemiştir. bunun sonrasında hırisityanlar da düşman görülmüştür. mesela müminler ancak kendileriyle dostur, yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin gibi söylemler medinede ortaya çıkmıştır. muhammed ilk başlarda senin dinin sana benim dinim bana kafasını yaşıyordu çünkü.
hal böyle olunca muhammed git gide kendi dışındaki herkesi yok etmeye başlayan söylemler geliştirmiştir.
mesela müşriklerle girdiği tartışmalarda ben sadece tebliğciyim size söylerim bana gerisi görev verilmediği dediği halde medinede güçlenince nerde bulursanız öldürün kafasına kadar gitti.
yani eğer muhammed bi 10 yıl daha yaşasaydı çok daha katı bir islamla karşılaşacaktık çünkü muhammed güçlendikçe herkesi düşman ilan edip yok etmeye girişti.
mesela mekkede bir tane cihat ayeti yoktur ama medinede yığınladır, muhammed git gide islamı daha da savaşçı kimliğe büründürdüğünü buradan da anlarsınız. sürekli allah yolunca ölme ve öldürmeyi kutsayıp kendi yandaşlarını savaşa teşvik etmiş ve onları cennet vaadiyle kandırıp ölüme göndermiştir.
bugün islamcı teröristler de kişileri cennet vaadiyle kandırıp ölüme göndermiyor mu? bir peygamberin savaşa katılması, savaşı şart koşması, öldürmesi ne kadar normal olabilir?
sonra vay efendim islam sevgi dini, yok barış dini falan filan. geçiniz bunları efendim. bunlar boş iş. islam gayet faşist bir din kendinden olmayan herkesi fitneci olarak görüp fitne kalkıncaya din yalnız allah ın oluncaya kadar savaşmaya teşvik ediyor. bu yolda da şehitlik mertebesini överek ölümü kutsuyor. tabi öldürmeyi de.
sordum sarı çiçeğe ilahisini dinleyen romantik islamcılara gelsin. benim peygamberim başlı başına müşriklere bir tehditti. müslüman olduklarını sananlar buyursun

abdullah bin amr bin as (r.a) anlatıyor;
bir gün müşriklerin kabe yanındaki hatim'de bir araya geldiklerini gördüm. rasulullah'tan bahsederek şöyle diyorlardı;

bu adama sabrettiğimiz kadar hiç sabretmedik. o bize hakaret etti, atalarımızı tekfir etti, dinimizi kötüledi, cemaatimizi dağıttı, ilahlarımıza küfretti.

bu sırada rasulullah çıkageldi. kabe'yi tavaf ederek yanlarından geçti. bazı müşrikler rasul'e laf attılar. bu lafları duyduğu ve rahatsız olduğu, rasulullah'ın mübarek yüzünden anlaşıldı. geçip gitti, ikinci defa yanlarından geçtiğinde yine aynı şekilde sözlerle karşılaştı. yine rahatsız olduğu yüzünden anlaşıldı. üçüncü kez yanlarından geçerken aynı şekilde kendisine laf attılar. bunun üzerine nebi (s.a.v) onlara şöyle dedi;

duyuyor musunuz beni ey kureyşliler! (mübarek baş parmağı ila boğazını işaret ederek) ben sadece sizi kesmekle gönderildim !

(ahmed bin hanbel - el müsned)
islam insanların birbirine karşı merhameti, nasıl anlaşması gerektiğini, dolayısı ile dünyada uzlaşı sağlayacak, farklı dil ve inanışa mensup her birini huzur içinde yaşamasını sağlayacak kurallarını açık ve seçik belirtmiştir. Şirk koşup, inanmaz iseniz bu sizin bileceğiniz iş. Kuran buna karışmıyor mesela.
Demiyor ki, farklı bir dine mensup olan insanı yargıla..
Savaş insanları birbirini anlamamasından, hırstan, inançtan uzak kalan insanlardan ortaya çıkan menfi kavramları içine alan zincirleme reaksiyondur. Kuran, yani benim dinim, az ile yetin, amacına uygun yaşa der.
islam bir dönemin siyasetidir.

O dönem öyleymiş, güç için “ben seçilmiş adamım” diyen çok zeki bir adamdır Muhammed...

Edit: neyi eksiliyorsunuz? Zeki değil mi?
islam kelimesinin anlamı teslim olmaktan gelir barış ile bir ilgisi yoktur. islamda cihad temeldir. Bugün cihad edenlere terörist dediğiniz ve cihadı ortadan kaldırmaya çalıştığınız için normal böyle anlamanız. islam savaş üzeredir. Tüm müşriklerle savaş. islam devleti kurarken savaş sürerken savaş savunma için savaş saldırı için savaş. Yani islam devleti olan bir beldede savaş asla bitmez.

Peki savaştan amaç nedir?

insanlar müslüman olsun mudur? Temelde bu değildir. Neticede babasını savaşta öldürdüğünüz bir çocuk sizin dininize girmesi zor biridir. Burda amaç onların küfri anayasalarını kanunlarını ve tağutlarını ortadan kaldırmaktır. Putlarını yıkmak ve Allah’a yer yüzünde denklik iddiası bulunan herşeyi Yok etmektir. insanların ona ortak koşmasına izin vermemek ve herkesin o’nun hükmü altında yaşamasını sağlamaktır. Zaten saptırıcı tağutlar yalancı firavunlar ve üzerinden halkı kandırdıkları putlar ve değerleri yıkılınca insanlar fıtratları olsa tevhide yöneleceklerdir.

islam sorunu ortadan kaldırır hidayet ise Allah’ındır. Artık o dilediğine hidayet eder
bilmiyorsak, öğrenelim. okumadığımız kitap üzerinden yorum yapmayalım sevgili gençler.

bakara 190: "Size savaş açanlara karşı Allah yolunda savaşın, ama amacınızı aşıp saldırganlık yapmayın; doğrusu Allah saldırganları sevmez."
Kesinlikle doģrudur.
Savaş degilse dahi,

Düşmanlık, kin ve nefret, öc alma dinidir.

Sırf Inanmıyorsun diye binbir çesit azapla seni yakacağını pesinen soyleyen bir tanrısı olan dinden ne bekliyorsun.

Siz Oyle tanrinın boyle çocuklarisınız işte.
Bazı ahmaklar biz müşrikleri gördüğünüz yerde öldürün ayeti üzere onlara ölüm ve cihad yazıyoruz sanıyor. Bu ayet özet bir ayettir. Kuran ve sünnet bunun temelini oluşturur. Bir kez Allah için bir kez bile siyer okumadan ahkam kesmeyin. Peygamber as ne savaşlar yaptı ashabı neler yaptı bilmiyorsunuz. Aşağıda bir hadis verdim ya. O hadis gerçek oldu. Peygamber as onların hepsini kesti. Müşrikleri öldürmek şiddet değildir. Şirk bir şiddettir ve zulümdür. Ölüm ise onların cezasıdır. Suçu cezalandırmak ise şiddet değildir. Adalettir
Yani hristiyanlardaki gibi biri yüzüne vurduğunda diğer yüzünü çevir,olayı Yok o eli kırar.
5000 yıllık insanlık tarihinde 236 yıl barış olmuş. bu din olmasa başka bir sebep olacaktır, oluyor da. bu insanın doğasında var. 2 dünya savaşında 65 milyon insan öldü. islam dini mi buna da sebep oldu?
islam dini savaş dini değildir elbet fakat savaş dinine çevirilmiştir. Bütün islam toplumlarında batının islama karşı oldukları için kendilerine düşman olduğu fikri hakim. işin aslı batının gelişmemiş toplumların kaynaklarını hedef almasıdır. Adamlar hristiyanlığı siklemiyor ki, senin dinine savaş açsın. Bu durum aslında adamların işine geliyor çünkü gözü açılan toplumları sömürmek o kadar değil.
müslüman olmayanı kes diyen bir din zaten nasıl hoşgörü ve barış dini olacak ki. bu tenekeler soru sorma yeteneğini kaybetmişler.

edit: aynen abim
edit2: Türkler kılıç zoruyla müslüman oldu, görüyorsunuz dini, siyaseti.
e yani islam'da cihad var. kafirlerle savaşmak var ama savaş dini değilmiş.