bugün

ishal için iyi gelen tedavi yöntemleridir.
Muz ye muz.
büzüğü yakana kadar oturup sıçmak.

arada musluk tedavisi uygulanabilir.

(bkz: taharet musluğu)
ishal durumunda vucut su ve mineral pompalar bağırsağa. bu da hızlı su kaybına neden olur. eğer gerekli su ve mineral karşılanmaz ise halsizlik,ateş, yorgunluk, gibi kırılma belirtileri yaşanır, ilerlememesi gerekir. tavsiye, probiyotik kullanımı ve sık sık sıvı gıda tüketimidir. normal geçme süresi 2-5 gün arası. eğer devam ederse doktora başvurun.
Akut ishal tablonuz varsa uygulanacak ilk şey kaybettiğiniz fazla sıvıyı geri almak. Ama bu sıvının bi özelliği olmalı, içeriği zengin olacak. Bu sebepten artık oral rehidratasyon sıvısı eczanelerde vardır. Ucuzdur, güvenilirdir. Bu sıvı kaybını yerine koymama nedeniyle milyonlarca çocuk hayatını kaybetmiştir büyük ishal salgınlarında..
ishalin sebebine yönelik ince ve kalın barsak antiseptikleri kullanmak da tedaviyi hızlandırır.
bir arkadaşımın tavsiyesidir ve kesinlikle işe yaradığını kendim test ettim.
2 tatlı kaşığı türk kahvesinin telvesine birkaç damla limon sıkılır, macun kıvamına gelir ve bu telve kaşıkla yenir.
tadı kötü evet ama kesinlikle işe yarıyor.
gaz olduğunu zanederek büzüğe baskı uyguladım altıma sıçtım biraz önce, hızla koşup külodu çıkardım attım külotsuzum şuan.
sıvı tüketiyorum, türk kahvesini soğuk suda içtim limon koymadım öylede deniycem, muz'a alerjim olduğu halde yarım muz yedim, ayran içtim ama banamısın demiyor.
mangal zehirledi, sıfır mangal almıştım onda pişirdim eti dün, sanırım bendeki gıda zehirlenmesidir.
önerilerinizi eksik etmeyiniz.
gazı kaçmış koka kola için.