1. 1.
  islam araştırmaları merkezi...
  isam.org.tr
  3 ... white pages
 2. 2.
  sadece öğretim görevlileri, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine açık olan kütüphane. özellikle sosyal bilimler alanında araştırma yapanlar için doğru yer.
  ... yasak merve
 3. 3.
  1984'te kuruldu. islam kültürü'nün yanısıra Türk kültürü, tarihi, edebiyatı ve sosyal bilimlerin birçok alanında kaynakları var. Ziyad Ebüzziya, Orhan Şaik Gökyay, Hilmi Oflaz, Albert Hourani, Jacques Waardenburg, Kemal Beydilli, Kasım Küfrevi, Nuhoğlu Ailesi, ilber Ortaylı'ya ait özel koleksiyonları bünyesine kattı. 182 bin cilt kitap, 2 bin 720 çeşit dergi, 17 bin doküman, 19 bin 144 mikrofilm, 411 mikrofiş ve mikrofilm, 640 CD mevcut. Osmanlı Kadı Sicilleri, Şer'iyye Sicilleri Arşivleri burada.*
  1 ... meister writer
 4. 4.
  bkz. http://www.isam.org.tr
  ... white pages
 5. 5.
  kütüphanesinin zenginliği ve iç mimari olarak sinematik görüntüsüyle beni cezbetmiş, dil çalışmalarımı sükunetle yapabildiğim ve iki buçuk ay daha yapmaya niyetli olduğum mekan. altunizade'dedir kendileri.
  bir alay okur olarak kitap raflarını ve kitapları en üst kattan aşağı fırlatmaya ikibin'i dokuz geçe başlasak ikibin'i on geçeye kadar bitiremeyiz. (olasıhallerim'in evliya çelebi tezahürüdür.)
  1 ... olasihallerim
 6. 6.
  burada çalışmayı alışkanlık haline getirenlerde bağımlılık yapan yer. zaman zaman ahmet turan alkan ve beşir ayvazoğlu ile fakat her gün mehmet niyazi ile karşılaşabileceğiniz mekan.
  1 ... revnak
 7. 7.
  altunizade'de yer alan ve bir yüksek lisans veya doktora öğrencisi için çölde vaha sayılabilecek merkez. illa ki islam ile ilgili bir araştırma yapmanız şartı da yoktur. ihtiyacınız varsa diz üstü bilgisayarınız ile yoksa da ders notlarınızla gelin ve adam akıllı ders çalışın burda. pazar günü bile akşam 23'e kadar açık. üstelik fotokopide zehir gibi çalışanları mevcut. internet kullanımı açısından iyi. ben ki masa başında on dakika durup ders çalışamam, burası bana hafta sonu ciddi ciddi ders çalıştırmayı başardı. daha ne diyeyim.
  ... willard
 8. 8.
  çökmez denilen ama çöken islami araştırma zamazingosu.
  1 ... islak guru
 9. 9.
  insana çalışma azmi veren bana göre türkiye'nin en iyi kütüphanesi. kaynaktan ziyade çalışma ortamı ve çalışma saatleriyle en iyi olmayı hakediyor. ayrıca yükseklisans ve doktora öğrencilerini alması içierde farklı güzel bir ortamı oluşturuyor. ayrıca çay bedavadır.
  1 ... iki loptan olusan uzuvlar
 10. 10.
  rahat bir çalışma ortamı sunan, personelinin çoğu güleryüzlü olan kütüphane. ama girişteki top sakallı, sana kılım bunu bil!
  -1 ... bunu bilir bunu soylerim