1. 1.
  south park'ta chef'i seslendiren adam. shaftin müzigini yapmistir.
  ... aftermath
 2. 2.
  south park'tan dokuzuncu sezonun onikinci bölümü olan 'trapped in the closet'dan sonra ayrilmistir. ayrilma sebebi olarak, bu bölümde kendisinin de mensubu oldugu scientology kilisesiyle trey ve matt'in her zamanki hiciv ve ötesi tavirlariyla dalga gecmelerini göstermistir. yaptigi aciklamada hicve saygi duydugunu, fakat ileriye gidilmemesi gerektigini ve insanlarin inanclarina saygili olunmasi gerektigini söylemistir. oysa ki, trey parker'in da cevaben ona söyledigi gibi, south park'ta bundan önce de bir cok kez diger dini inanclarla dalga gecilmistir ve hayes, kendi inanci disindakilere hic ses cikarmamistir.
  ... aftermath
 3. 3.
  muhteşem bir sestir bu adam. çünkü pek görmemiştir kimse. yaklaşık olarak 24 senedir jazz ve blues söylemektedir. amerika'nın en önemli jazz kulüplerinden birinde hala sahne almaktadır. bunun yanı sıra kafa sesi denilen şeyi çok iyi kullanabilen özel bir yorumcudur.

  ain't no sunshine yorumu muhakkak dinlenmelidir.
  ... massattack
 4. 4.
  boru gibi sesini ne zaman duysam yelken yaka gömlek giyip ispanyol paca pantolunumu giyip yetmişler ambiyansini yasadiğim kişidir. sahsi sahanesi cenab-i rabbulelamin öyle bir ses vermiştir ki cartayi cekmek üzere olan kişi bunun sesini duyup yatagindan firlayip cilginca dans eder. hatta ve hatta fevkalade triplere girer ve kendini 1970'lerdeki new york'un bulabilir. favorilerimi getirin bana yetmişlere gidiyorum ulan...
  ... mulayim
 5. 5.
  1960 ve 1970'lerde Isaac Hayes'in müziğinden etkilenmeyen çok az kişi vardı. Stax-Volt Records ile çalışmasıyla Memphis Soul müziğinin temellerini attıktan sonra Hayes sadece disco hareketinin değil aynı zamanda rap müziğin evriminin de öncülüğünü yapan başarılı bir solo kariyere adım attı. Hayes Ağustos 1942'de Covington´da doğdu. Anne ve babasını çocuk yaşta kaybetti ve büyükanne ve büyükbabası tarafından yetiştirildi. Sahneye ilk kez 5 yaşında kilisede çıktı ve Memphis´e taşınana kadar kendi kendine piyano, org ve saksafon çalmayı öğrendi. Memphis´e taşındığında Sir Isaac and the Doo-Dads, the Teen Tones ve Sir Calvin and His Swinging Cats gibi bir kaç kısa ömürlü grup ile gece kluplerinde çaldı. 1962´de album kayıtlarına başladı. iki sene sonra Mar-Keys ile saksafon çalmaya başladı ve bunun neticesinde Stax Records ile olan uzun süreli anlaşması başlamış oldu. Otis Redding ile bir dönem çaldıktan sonra Stax house band´de klavye çalmaya başladı ve böylece söz yazarı David Porter ile ortak oldu. Hayes ve Porter, Soul Children adı altında 200 şarkı besteledi ve Stax'in önemli isimlerinden Sam and Dave ("When Something Is Wrong With My Baby," "Soul Man," and "Hold On, I´m Comin”), Carla Thomas ("B-A-B-Y"), Johnnie Taylor ("I Got to Love Somebody´s Baby," "I Had a Dream") gibi sanatçıların hit parçalarının yaratıcısı oldu. 1967'de ilk solo LP´sini piyasaya sürdü. 1969'da kaydedilen Hot Buttered Soul ile ticari atılımını yaptı.; albümün sağlam yapısıyla, gösterişli düzenlemesiyle ve duygusal temasıyla, kendi resminin albüm kapağındaki görselinin birleşimi Hayes'i daha sıradışı kıldı.

  1970'de piyasaya sürdüğü The Isaac Hayes Movement ve To Be Continued adlı iki ayrı albümden ve 1971´de çekilen Shaft isimli filme yaptığı müzik düzenlemesinden sonra ticari kariyerinin doruk noktasına ulaştı. Shaft için düzenlediği album Academy Award ödülünü kazanmakla kalmayıp, albümdeki "Theme From Shaft" adlı şarkı da hit oldu. 1971 tarihli Black Moses ve 1973'de piyasaya sürdüğü Joy´dan sonra Hayes 1974'te Tough Guys ve Truck Turner için de iki ayrı soundtrack yaptı. 1975´te Stax'ten ayrılan Hayes kendi plak şirketi olan Hot Buttered Soul'u kurdu. Her ne kadar 1975'da çıkan Chocolate Chip ve 1976'da çıkan Groove-a-Thon basarılı olsa da, daha önceki albümlerine kıyasla yeni albümleri daha az ilgi görmeye başladı ve 1976'da iflas etti.1977'de Dionne Warwick ile yayınladığı A Man and a Woman isimli çift LP'den sonra "Zeke the Freak," "Don´t Let Go" ve "Do You Wanna Make Love" gibi hitlerle bir çıkış yaptı. 1979'da Millie Jackson ile beraber kaydettiği Royal Rappin's isimli duet koleksiyonundan sonra 1980'de And Once Again ve 1981´de Lifetime Thing olmak üzere iki adet solo album kaydetti ve müzik kariyerine beş yıllık bir ara verdi. 1986'da U Turn ile geri dönüş yaptı ve daha sonra oyunculuğa odaklanarak müzik kariyerine tekrar ara verdi. 1995'te hip-hop'ın babası olarak kabul gören Hayes, Sciontology'e ihtida etti. 1997'de South Park adlı animasyon serisinde Jerome "Chef" McElroy isimli karakteri seslendirdi.

  Hayes ani bir çıkış yaptı ve Chef alışıldık bir karakter haline geldi. South Park, Hayes'i şimdiye kadar olduğundan çok daha görünür bir hale getirdi ve böylece genç kuşağın gözdelerinden biri oldu. "Chocolate Salty Balls" adlı şarkıyla ünlenen Hayes doğal olarak South Park'ın Bigger, Longer, Uncut adlı filminde de bulundu. 2000 yılında Shaft'ın yeniden çekiminde yer aldı. Ertesi yıl Alicia Keys'i bir müzisyen ve aranjör olarak destekledi ve Songs in A minor albümü tanıtımında yardımcı oldu.

  http://muzik.e-kolay.net/...olay=6069&mekan=61935

  bir calismasi içiN:

  http://www.youtube.com/watch?v=1Jkao9ejac8+
  ... mulayim
 6. 6.
  (bkz: run fay run)
  ... fatality of fantasy
 7. 7.
  dün evinde şuurunu kaybetmiş halde bulunmuş, hastahaneye götürülürken yolda ölmüş adam.
  1 ... mevta
 8. 8.
  ömrü hayatımda dinledikçe bıkmadiğim cok az muzisyen olmuştur. kendisi yukarda bir yerlerde dusty springfield, celia cruz, barry white gibi kişiler ile beraber muzikler yapmaktadir. yeryüzünde ise ibişler kalmiş kulaklarımızın pasları arttikca artmiştir.

  on and on the rain will fall
  like tears from a star
  like tears from a star

  bu mısralari düna gözüyle canli sesinden dinleyemedik. 20. yuzyil insanlari yavas yavas perdeden cekiliyor.

  artik bu işlerin bir tadi kalmadi....
  ... mulayim
 9. 9.
  walk on by ile gonullerimizde yer edinmiş blues ve soul muzigin babasidir. dunyaya boyle bir sesin bir daha gelebilecegine ihtimal vermek istiyor insan ama veremiyor iste. mekani cennet olsun*.
  ... giftofdark
 10. 10.
  isaac hayes
  ... jimmy tudeski