bugün

bir zamanlar ayrı dünyalar diye bir dizi vardı.90larda felan yayınlanmış olması lazım. Kaan girgin oynuyordu hatta kızın babasını. işte ordaki ikizleri oynayan kız. şimdilerde yurtdışında eğitim görmekteymiş.
istanbul enka okullarından mezunmuş.
geçen gün aklıma geldi, bir bakayım n'apmış n'ediyor diye ve gördüm ki kocaman kız olmuş. Aslında afet-i devran olmuş ama öyle bakmak yakışmaz, çünkü ipek tugay doksanlarda çocuk olanların kızkardeşi gibidir, yakın akrabası gibidir. Ben birçok kuzenimden daha fazla görmüşümdür ergenlik dönemlerimde ipek tugay'ı. seni yerim sosis reklamlarıyla tanıdık kendisini, sonra tempra reklamlarındaki "babam öle diyooo" çocuğuyla aralarını bulmaya falan çalışmışlardı talk show'larda, çok iyi hatırlarım. Bir dönem arka sıradakilerde falan oynamış, pek tv izlemediğim için rast gelmiş değilim. yalnız iyidir hoşdur da, kendisiyle ilgili 90'larda yeni yeni ergenliğe girenlerin kötü hatıraları vardır. Eğer buraları okursa umarım bana kızmaz, sadece bir tebessüm eder. Zaten asıl suçlunun o değil 90'lardaki gece yayınlarını düzenleyen reji olduğunu bilsin. şimdi efendim meşhur show tv'nin emmanuella serileri olurdu biz küçükken. E tabii şimdiki gibi kolay ulaşılabilir değil hiçbir şey. cumartesileri beklerdik biz de, binbir türlü mücadeleye, handikapa göğüs gererek tv karşısına geçerdik. tv mute'deyken, ne olur ne olmaz diyerek elimizde kumanda, kulağımız koridordan gelebilecek sesleri bekler vaziyette emanuella izlerdik. iki dakikaya bir reklam, reklam sonrası da önemli pozisyonları kesip sonraki sahneden başlatsalarda alternatif yoktu tabii. E biz malum aktiviteyi gerçekleştirirken sahneyip kesip ya demir bükey'li kış lastiğinizi takın, emniyet kemerinizi bağlayın temalı bilgiilendirme kuşağı ya da ipek tugay'lı "seni yerim sosis" reklamları çıkmıştır. Üzülerek söylüyorum, bir kuşak bu reklamları subliminal olarak cinsel çağırışımlarla algıladık. Neyse, umarım kendisi reklamlardan balya balya kazanmıştır çünkü sonuna kadar hakkıdır, el kadar sabii sübyanı gece kuşağı reklamlarına çıkaranlar utansın, başka ne diyebilirim ki...