bugün

ing : zerre , nebze.
dün 1.40'a alacaktım erteleyim derken 1.80 oldu. 10000 iota alasım var ama benim gibi deli görmedim henüz herkes 100 iota 200 iota aldım diyor. seneye en az 15$ olma ihtimali bu kadar yüksekken neden böyle bi yapmıyoruz arabayı satıp iota almıyoruz ? bide dolar gibi elle tutulur yanı olsa düşünmezdim bile aldığım site kepenk kapatırsa falan diye korkuyorum.
dün 3,7 $ seviyelerindeyken bugün 4,7 $dan işlem görmektedir, gece 5.2$ları görmüşlüğü de var. aralık sonu hedefi 8$ söylenmekte ama benim tahminimce, 14 aralıktaki microsoft toplantısı iyi geçerse, şubat mart gibi 45-50 $ olabilir diye düşünüyorum
bitfinex'te min 10 adet alınabiliyor. bunun bir çaresi, daha az alınabilmesi için bir yol bilen varsa yardım iyi olurdu.
Tam dump geliyor yazacaktım ki arkadaş benden önce davranmış. Bitcoin cash'de olduğu gibi balinalar devrede. Panik satışları sıkıntılı olur. Hazır karda olan varsa çıkışını yapsın derim. Benim gibi 10m sattan bch alıp 38m sattan sattıktan sonra 36m sattan tekrar almayın asdfghjk.

Gözünüz doysun derim.
Bitcoin yeterince yükseldi ileriye dönük veya anlık kazanmak isteyenler için iota mantıklı.
Teknoloji olarak ve kurumsallik olarak hepsinden daha iyi.
10 gün içinde 7-8 dolar olmasina kesin gözüyle bakılıyor.
Şuan 4 dolar seviyesinde.
Binanceden alabilirsiniz
Dün bu saatlerde 3.4 civarı olan sanal para.

Dün itibari ile 4000 tl lik aldık arkadaşımdan hemen komisyonumu istiyorum. 4.63 olmuş mk. Bebe vurdu bir günde 2000 tl civarı.
Botu binance e uyarlarsam sana da sıra gelecek dediğim coin. Şu an bittrexdeyim canım üzgünüm.
Kiminanir in tavsiyesi ile eş dosta aldırdım en azı 200 civarı aldı şu an viskisini yudumluyorlar. Tane başı 1.8-2.2 dolar arası kar eden var.
Sirin Labs ile Google ın üreteceği über güvenlikli telefonda partnerliklerini açıkladılar. Tren kaçmak üzere. Yaklaşık bi 50 tane iotam var inşallah zengin olurum.
Takip etmesi çok güç bir coin bana kalırsa.
Ve iç sesim bana şu atasözünü fısıldıyor sürekli;
''Dimyat`a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak''
Aldık bi 70 tane tavsiye üzerine, patates olacağız gibi. :D
bilinenin aksine altcoin değildir. başka bir altyapı kullanmaktadır. bitcoin ile tek bağlantısı türkiyede bitcoin alıp yabancı sitelerden değiştirerek iota alabilmenizdir. bunun dışında bir ortak noktaları yoktur.
Bu ay sonuna kadar patlayacak coin diyorlar.
benim de 4 dolarken 40 tane kadar aldığım alt coin. ama umudu kestim. 2018 in sonralarına doğru ufak bi sıçrama yapabilir belki ama ancak 6 doları falan bulur. o açıdan şuanda elimde olanları satıp 2018 sonuna dek kendilerini 3'e katlaması garanti gibi gözüken monero/dash/zcash e aktarmayi düşünüyorum.
(bkz: mega holding).
al satla çok güzel para kazandırıyor. herkes binance falan diyor ama hikaye, bitfinexten oynayın. 4000$la al sat yaparak 1600$gibi bişey kazandırdı 7-8 saat gibi bi sürede. 100-200 $la al sata girmeyin, alın bekleyin, harçlığınızdan artanı alın atın 1 sene sonra araba alırsınız.
acilimi "Internet of Things and Tangle"´dir. 2015 yilinda David Sønstebø, Sergey Ivancheglo, Dominik Schiener ve Serguei Popov tarafindan kuruldu.
open-source tabanli dijital ödeme sistemidir (kripto para birimi).

2017 yilinin aralik ayinda 12 milyar $´lik piyasasi bulunuyor.
10 milisaniye icerisinde islem görebilme özelligine sahip. Ayni anda sonsuz kere islem yapabilme yetisine sahip.

IOTA, otomobil devi olan Volkswagen ve Innogy ile birlikte carpass´i gelistirdiler. Alman telekom sirketi, fujitsu ve samsung ile birlikte veri tabani teknolojilerini gelistirdiler.

Bitcoin gibi blockchain kullanmaz, bunun yerine karmasik grafikler kullanir. Buna genelde "tangle" denilir.
IOTA kullanicisi bir islem yaparken, rasgele secilmis iki farkli islemi kontrol etmesi gerekli. IOTA tek bir yönetici ile calisiyor ve nu yöneticinin görevi kordinasyon oluyor.
(bkz: Dağıtık hesaplama)

en kücük islem birimi 1 iota´dir ve asagidaki gibi siralanir.

Iota = 1 Iota = 1i = 1i
KiloIota= 1 Kiota = 1Ki = 1.000i
MegaIota = 1 Miota = 1Mi = 1.000.000i
GigaIota = 1 Giota = 1Gi = 1.000.000.000i
TeraIota = 1 Tiota = 1Ti = 1.000.000.000.000i
PetaIota = 1 Piota = 1Pi = 1.000.000.000.000.000i

Su anda piyasadaki iota sayisi tam olarak 2.779.530.283.277.761 adettir.

alman elektronik devlerinden olan bosch´tan sonra baska alman devlerini de harekete geciren, alt yapisi farkli olan, kripto para birimi.
son düsüslerin sebebi büyük ihtimal kisa vadeli kazanc saglamak isteyenlerin, satislarindan kaynakli olabilir. bu da bosch´un isine yarar. bosch yapar da siemens durur mu? tabi ki durmaz. zaten bir cok alanda ortak is yaptiklari icin bosch adi altinda siemens´in de mutlaka eli olacaktir.
Almanlar parayı buradan çekip frankfurt a aktardı herhalde dedirten para birimi.

Ben hep 50 tl lik aldığımdan çok da üzülmeyeceğim para.

Ulan ripple gömdüm hepsini ağlarım ripple a bir şey olursa. Tabiki sikimde değil. Üzüleceğim kadar atmadım üzerinden kazandığımı uğrunda harcadım.

Zaten 10 güne göreceğim sizi abi iota 6,5 dolar olmuş ya diye çıkarlar.
Şuan alım için uygun bir hale geldi. Btc dahi 11k dolar civarına gerilemiş durumda. Al-Sat için uygun fırsat.
Almanya'da olmasinin avantajlari var gibi. Sebebi endüstrinin yavas yavas bu sisteme yapmis oldugu yatirimlar. Büyük endüstri sirketlerinin (bmw, daimler, thysen krupp, vw, vs.) yaririmlari sebebiyle gelecek bir kac yil icerisinde degeri sürekli katlanarak artacaktir.

Tekrar belirtiyorum. 100$ yatirip, haftasina bozdurularak kazanc saglamiyacak bir altcoin. Genelde kücük miktarlarda alinan coinlerin uzun vadeli durmasina özen gösterilmeli. Illaki yatirim yerine kumar oynamak isteniliyorsa; onbinlerce dolarlik alis verisler gerceklestirilebilinir.
Aldık attık kenara, bekliyoruz.
trump´in "savas olabilir, olmayabilir de" söyleminden sonra dünya borsalari baya karisti. savasa dahil olmayacaklarini aciklayan ülkeler (almanya, italya) borsalari stabil durmaya devam ediyor.

borsalara parasini yatirmis olan büyük girisimcilerin, savasin olup olmayacagini kestirememelerinden dolayi yatirimlarini borsadan cekip, beklemeye aldilar. bu esnada bir cok yatirimci almanya ve italya borsalarina yatirim yapiyor fakat; bir cok yatirimci da isi garantiye almak adina yatirimlarini coinler üzerinden degerlendiriyor. eger dünyadaki siyasi kararsizliklar devam ederse; bu artis devam eder ve yil sonuna kadar iota kendi rekorunu bile kirabilir.