bugün

madde bağımlısı ya da psikolojik sorunları olan insanlardan beklenen davranıştır. ama yanlıştır. yaşayan her insan potansiyel intihar vakası adayıdır.
arabesk parça dinleyip efkarlanan kişilerdeki ruh hali.
Kendisiyle sorunu olan insanlardan beklenecek durumdur.
sürekli anathema dinleyen insanlarda sıkça görülebilir bir tutumdur.
sıradan insanın ruh halidir. yaşamak da bir intihar metodudur. ölmüyor musunuz pezevenkler ? sağa sola bok atmayın.
gitsin en kisa zamanda intihar etsin. hem bunlar surekli somurtup toplumun huzurunu bozar. yasamalari hata zaten.
geleceğe dair bir planı olmayan, hayattan beklentisi kalmamış, psikolojisi bozuk kişilerden beklenebilecek eylemdir.
Bugün ilk defa yakın hissettiğim durum.

Allah'ım sen esirge.
sıkıntılar ve yalnızlık hissinin teşvik ettiği, bozuk ruh halinde ölümün kurtuluş olduğu düşüncesidir. çok günahtır allah korusun.
umutsuz ve çaresiz olan bir insanın yaşadığı bu duygunun yakınından geçmemiş insanlar için söylenmesi kolay yargılanması kolay olan durumdur. hayata ve insanlara karşı duyarsız olan insanlar için anlaşılmayandır. sorunludur belki evet ama aşağılık değildir. insanoğludur.
(bkz: ilk kez intihar edeceklere tavsiyeler)
intiharı düşünenlere bir hatırlatma, canına kıysan da yok olup gideceksin, uzun ve dolu dolu bir hayat yaşarsan da... arkanda hiçbir şey kalmayacak. ne yarin, ne de ailen. ölünün ardından insanların çektikleri acıyı hissedemeyeceksin. yok olacaksın, bir hiç olacaksın. galiba en iyisi bunu erteleyebildiğin kadar ertelemek olacak, çünkü bir kere ölürsen dönüşün yok.
(bkz: bu da böyle bir anımdır)
bazı şarkılar intihara meyilli yapabilir. tabi kısa süreliğine.

(bkz: I ll Take The Rain)
Yaşamın boş olduğunu anlayıp benim gibi neden yaşadığını sorgulayanların verebilceği kararlardır.
Genelde psikiyatri bölümünden ilaçlarla hayata tutunmaya çalıştırılan varlıklardır.
(bkz: negastory)
her an intihar edebilecek kapasiteye sahip insanın bocalamasıdır ve bir gün eğer tanrı öldürmezse o bunu bizzat yapacaktır. hayata bakış açısı, hiç intiharı düşünmemiş biri için anlaşılamazdır.
kimyasala maruz kalana vucudun kolaylıkla yapmaya eğilim gösterdiği zararlı eylem. sağlıklı düşünemeyen bedenin kendini yok etme arzusu yaratılış nedenidir. nasıl ki sağlıksız doğan bir yavru köpek annesi tarafından öldürülüyor ise, insan evladı işe yaramayacak kadar zarar görmüş bedenini sonlandırmak için meyil gösterir. bu neden ile alkol haramdır, kimyasal ürünlerin vucuda girmesi zarardır, diş macunundaki florür buna bir örnektir. hede dir hude dir.
intihar öyle bir sikko bişeymiş ki kafaya bir kere girdimi gerçekleşene kadar insanın aklına ara ara geliyormuş. Girdi benim kafamada aq.
(bkz: bir gün ölmek için her gün yaşamak)
bir de millet tarafından suçlanırlar "kendi kendini böyle yapıyon. kafana takma her şeyi" vs vs şeklinde. Lan ben mi istedim böyle olmayı amk çocuğu diye dalmak lazım öylelerine.
Bunlardan birisi benim. Uzun bir hikayenin sonunda henüz dört günlüğüne tanıdığım bir kız benim hassas birisi olduğumu söyleyerek beni engelledi. Soruları çok güzeldi ki kendisi psikoloji son sınıf öğrencisiydi. ilk defa zehrini akıtmayan bencil olmayan bir insanla dertleşiyordum. Beni engellemesi değil de sesini duymak istememe rağmen bunu kabul etmemesi üstüne engellemesi çok kırıcıydı. Hala neden diye sorarım kendime. Bana dört gün boyunca yardımcı olan bir insanın sesini duymak istemiştim sadece. Ve çok mutlu olacaktım.

Bu olaydan sonra gerçekten psikozum hiç iyi değildi. intihar etmemek için 112 yi aradım. Onlar anneme benim ona işkence edip etmediğimi sormuşlar. Gerçek anlamda beni kahreden bir soruydu. Bir gün bütün ruh hastalarını toplama kamplarına alsalar çok iyi olacak. Bu vb. sorular gerçek anlamda rahatsız edici.
anlaşılabilir ruh halidir. öyle insanlara yardım edin. en azından anlattırın. dinleyin.