bugün

intihar haramdı ben de yüzümü astım!
Bunun hakkında iki kelam edebilen insanlar bu eylemi mutlaka akıllarından geçirmiştir. Bilmem iki kelam edebilir miyim ama ben de bir şeyler yazmak isterim.

Bulunduğum mekana, zamana;yanımda olan insanlara, hayvanlara; izlediğim filmlere okuduğum kitaplara dinlediğim müziklere........ kısa süreli adaptasyondan sonra gece olmasıyla sonlanan ve ardından başlayan bir iç sıkıntım var. Yarın yine aynı kısa süreli uyumluluk yükümün olduğunu bilmek beni intahar düşüncesine sürükleyen düşüncelerden. intihar etmeye çalışsam nasıl hissederim? sorusuyla başladı. Önce korktum. Düşüncesi bile korkuttu. Bıraz çocukluk vardı ilk soruda. "evet yapılabilir fakat öyle sıradan bi intihar olamamalı" diyerek intihar mekanları tasarlamaya başladım ikincide. Sonra ölümden korkmamaya başladığımı hissettim. Başıma gelebilecek en son nokta ölümdü en nihayetinde.üçüncu sorum şöyleydi: "eğer ben intihar etmek istersem beni bundan ne/kim vazgeçirebilir?". Bunun cevabını uzun bir süre bulamadım. Hala müthiş iç sıkıntım vardı. Bir gün bu iç sıkıntının şekli değişti. Heyecan ekilmişti sanki kalp kabımdaki hisler çorbama. Çok sıcak içemiyorum. Ama o çorbanın varlığı açlığımı bastırıyor. Bir gün tok olmanın umudu doluyor içıme. Bu umut varken nasıl intihar edeyim söyle. Ve cevabım buydu. Beni intihardan vazgeçirecek şey hislerdi. Aşktı.

Ve eklemek isterim:Bir gün intihar edebilecek olmamın çekiciliği benim ilhamımdır.
Zaten bir gün öleceksiniz mal mal düşüncelere girmeyin. Can'ınızı yakan sıkan ne varsa anasını zkin. Nasıl olsa bütün hayatımız boyunca verdiğimiz savaşlar ölümümüzü anlamlı kılmak için . Ulan zaten sevmediğim bir dünyada istemeyerek yaşıyorum neden öldükten sonra ne düşüneceğiniz sikimde olsun ki ?
O un için en son çare olarak durmalı.
Kesinlikle günah değil bir tercih olmalıydı.
öneri:
"erken çöken karanlık"
kay redfield jamison
"intiharı anlamak"
ergenlik yıllarımda 16 tane ağrı kesici içerek yapmaya çalıştığımdır. salaklığım mallığımdır.
(bkz: özkıyım)
o kadar zor değil.
Ayrıca bir Emile Durkheim eseri.
Yaşamak, intiharın vadelisidir.
istatistiksel olarak büyük çoğunluğu (%70) dikkat çekmek için gerçekleştirilen eylem.

Edit: kinyas ve kayra'sında hakan günday'ın itin götüne soktuğu eylem aynı zamanda.
Bir yokoluş çabası...
Ruhun çoktan terkettiği evrene, bedeni de gönderme dürtüsüdür.
insanlar ne acılar yaşayıp hayatta kalıyor .
şımarıklık yapmayın ,gidin ötede oynayın ergenler.
--spoiler--
2012 yılında Çin'de yaşanan bir hadise Kafeslere tıkılmış birkaç ayı kendilerine verilen yiyecekleri yememeye başlamışlar. Bakıcıların çabaları da on ları doyurmaya yetmemiş. Sonunda hedeflerine ulaşıp açlıktan ölmüşler.
--spoiler--

kafeste oldukları için intihar eden hayvanlar var. bunlarda mı ergendi ? belki intihar eden insanlar da kapana kısılmış hissediyordur.
dünyada her 40 saniyede bir, 1 kişi hayatını kaybediyor intihar nedeniyle... sonra gelip de burada duyar kasmasın kimse. neredeyse doğum gibi rutine binmiş bir doğa olayı bu. her 3 saniyede 1 de intihar teşebbüsü oluyor biricik dünyamızda.
insanlığın kurtuluşu bu yoldan geçer. acı ama gerçek.

not: yasalara göre suçsa bu mesajım silebilirim.
şu an kendimi çok yakınında hissettiğim eylem. o kadar hissizim ki şu an .eyleme dönüşmesi an meselesi... hazırım sanırım
sanki ailen evlatlıktan reddeddi sokaklarda kaldın sevdiğin kızı dağa kaldırdılar milyon dolarlarını hortumladır iki kolun bi bacağını kestilerde düşünüyosun intiharı dünyada onca dert varken ?
Lise döneminde daha çok görülen durumdur.
Erkeklerin kızlara göre daha fazla ölümle sonuçlanan intihar vakaları vardır.
istatistiklere göre kızlar öldürmeyecek şekilde intihar biçimini tercih ederken erkeklerde ateşli silahla intihar oranı çok yüksek.
hayatta tutunacak bir dalı kalmamış bireylerin bu sıkıntıdan kurtulma biçimi. Kolaya kaçma.
"vur banaa, vur vur vur vur vur vur." diye intahar edenler gördü bu gözler.
Oysa intiharda zaten her zaman temel bir umut vardı yeniden doğabilmek.
Hayatta hiç yapmam dediğim şeydi.

Bak ki şeytan adama yapmam dediği şey için musallat olurmuş. Başardı.

The end...
Saçma olan durum. anlayamıyorum sizleri.
gereksiz bir eylem.
Ragıp bir dur allahını seversen zaten öleceğiz.