bugün

zaten hayatın çok kısa oluşu. biraz daha bekle kendiliğinden gideceksin zaten. aceleye gerek yok.
(bkz: Vazgeçmek)
allah katı.
çok affedersiniz ama göt korkusudur.
Ne olursa olsun bu hayat yaşamaya değer.
Öbür tarafın buradan daha boktan olup olmadığı ihtimalini düşünmek.
Sevenlerini üzeceksin, ve hiçbi şekilde affın yok.
(bkz: o)
Annem ve Allah c.c
hayata bağlayan bu ikisi var
birden fazla var. ailem, işim, hayallerim, evlenmek ve tabi ki BEŞiKTAŞ
Yaşama içgüdüsünün çok güçlü olmasıdır.
Günahtır.
Gün doğmadan neler doğar metaforu. Belki birşeyler değişir umudu. Bilmiyorum bir umut yaşıyoruz bakalım.
intihar ederken acı çekeceğine lord tywin ol onlar çeksin.
en önemli ve tek geçerli sebep sizi sonsuza kadar daima karşılıksız sevecek ailenizdir. kimi üzerseniz üzün, ailenizi üzmeyin.
intihar etmene sürükleyen tüm olumsuzluklarla savaşmak ve kazanma hırsı ile 100 defa da yenilsek 101.ci kez kalkıp savaşmak.
intikamdır kardeşim .
Ya geride kalan sen olsaydın ve ölen en sevdiğin olsaydı? Ne hissederdin? "Tamam ya gerekçesi çok mantıklı iyi ki ölmüş diyebileceğin bir bahane var mı? intihar kazadan ve hastalıktan daha çok acı verir sevdiklerine. Akılda kalan sorular, yetememişlik hissi, vicdan azabı derken hayatı onlara zehir ederek gidersin bu dünyadan.
doğarken yaşamak için sana bir sebep sunmuşlar mıydı? yada yaşarsan şu ödüller senin olacak diye bir garanti var mı? şahsen bana, "borç ödeye ödeye ömür bitireceksin" deseler başka gerekçeye gerek yok, doğmak istemezdim. Ama madem doğdum, diğerlerinden ne eksiğim ne fazlam var. Benden bin kat daha beter durumda olanlar yaşamak için sebep bulabiliyor çok fazla sıkıntıya ve acıya katlandıkları halde. Ölünce plaket vermeyecekler öbür tarafta.
Bu dünya'ya bir kere geliyorsun çünkü. Acıları büyük kabul. Ancak ölümü göze almışsan, o cesaretini daha büyük işlerde kullan. Yeni bir işe giriş. Yenile kendini, başka hayat kur. inan bana insan hayatını da, dünyayı da değiştire bilir. insan o kadar basit değildir. Basit olduğuna inandırmaya çalışıyorlar. Ama öyle değilsin.
Valla ciddi soyluyorum yok bence edebilirsin.
Hayat her şeye rağmen yine de çok güzel.
(bkz: pink floyd)
Akaryakıt dağıtım şirketleri, motorine 7 kuruş zam yaptı. Zamlı tarife bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.
Yaşadığın sürece yeniden başlayabilirsin. Ölürsen en son bıraktığın yerde kalırsın.
bir sebep yoktur, birçok sebebi vardır. günah olması , ya aileniz , sevdikleriniz , kendinize olan saygınız , bütün bunları bir düşünsenize. intihar edince neyin düzeleceğine cevap bulamamanız. intihar etmeyince ne olacak peki derseniz. hayat devam edecek. belki acı verecek ama bilmiyorum. en azından maçı siz bitirmeyeceksiniz , son düdüğü siz çalmayacaksınız , hükmen mağlup olmayacaksınız. uzatmalar hep oynanacak. belki bir umutla , belki çaresizce.