bugün

--spoiler--
Allah, insanları birbirine bağlama konusunda sevgiden daha güçlü bir irtibat unsuru, bir zincir yaratmamıştır. Aslında dünya, köhne bir harabeden ibarettir, onu taptaze ve canlı kılan sevgidir. Cinlerin, insanların sultanları; arıların, karıncaların, termitlerin bile kraliçeleri, bu sultan ve kraliçelerin de tahtları vardır. Krallar, kraliçeler belli yol ve belli usullerle seçilir ve gelir tahtlarına otururlar. Kimsenin intihabına ihtiyaç duymadan gelip gönüllerimize taht kuran bir sultan varsa o da sevgidir. Dil-dudak, göz-kulak onun bayrağını çektikleri ölçüde birer kıymet ifade ederler; sevgi ise kendinden kıymetlidir. Sevginin otağı sayılan gönül, onun sayesinde kıymetler üstü kıymete ulaşmıştır. Sevgi sancağının gidip önünde dalgalandığı kaleler, kan dökülmeden fethedilmişlerdir. Sevgi askerlerinin ulaşabildiği yerlerdeki sultanlar, muhabbet çerisinin sıradan birer neferi hâline gelmişlerdir.
--spoiler--
"yollar"

hiç bitmeyen yollar. sonu olmayan. git git bitmeyen. heran değişen, akan..

içinde seni mutsuz yapabilecek bi etken yoksa, kaldırmışsan o etkenleri. ~etkenlerden kastım depresyon, panik atak vb. ruhsal rahatsızlıklar.~ hayat daha bir coşku dolu olur.

o yollar seni öylesine mutlu eder ki. bitmeyen, varışın olmadığı, sürekli üzerinde olduğun. yer yer konakladığın, konaklarken okuduğun, yediğin, içtiğin, sıçtığın belki arada bir dinlediğin müziğin ve çaldığın çalgın en sevdiğin çalgın misal (bkz: mızıka).

en sevdiğim bir kitap alıntısıdır. (bkz: toza sor)
"ventura, santa barbara, san clemente, san diego, kaldırımın beyaz çizgisini izleyerek, yıldızların altında, ayaklarım kontrol panelinde, kafamda yeni kitap planları. harikulade, sorgulamaktan çekindiğim huzur dolu günler. kenti keşfediyordum: gizemli ara sokaklar buldum, maziden arda kalmış, çürümeye yüz tutmuş eski evler, yalnız ağaçlar. gece gündüz Fordum'da yaşıyor, bir tek hamburger ve kahve molası veriyordum. hayat böyle yaşanmalıydı, gayesizce dolaşarak, bir mola ve yola devam, beyaz çizgiyi izle, bir sigara yak ve çölün şaşırtıcı göğünde anlamları ara boşuna."

(bkz: hiç olmazsa alıntıyı oku)
sevmek sevilmek ve sevişmekten başka ne olabilir ki.
insanın kendisidir, dış etkenler hikayedir.
beyninin normal olarak çalışması.
aşkı hissetmektir.
tabikide bilinemezlik. hayatın geri kalanının ne getireceğini bilmemek, hayatın gei kalanından iyi şeyler beklemek, mutluluğu elbet birgün yakalayacağım umudu.
geleceği olarak düşünür çoğu insan ama ben geçmişi olarak görüyorum.
insanlığın neler yaşadığını ve yapabildiğini öğrendikçe, daha bir yaşama isteği uyanıyor bende.
Hayaller.
hedefleri, amaçları, hayattan beklentileridir. eğer onları yapmasına engellerseniz eğer, daha fazla çabalamasını sağlarsınız.
yani ne yaparsanız yapın bir amacı olan bir düşüncesi olan insanı hayattan kopartamazsınız.
kimisine göre aşk... kimisine göre aile... kimisine göre takım... dır. ancak tek birşey vardır ki; "ümit" tir. çünkü "ümit" siz bir insan rüzgarına etrafa hoyratça savurduğu yapraklar gibi ne yapacağını bilmeden yaşar, hedefsiz...
ümit. zira fakirin ekmegi.
aşk, aile ve umut.
Sevilmek ve umuttur.
ölümdür. ölüm, ölümün nefesi, hayatta kalma arzusunu canlandırır...
umut.
(bkz: bir umuttur yasamak)
hayalleri,umutlarıdır ve amaçlarıdır.
ölme cesaretinin olmaması.
aşk ama bildiğiniz aşklardan değil göztepe aşkı bu bambaşka bir aşk.

(bkz: tam 35)
(bkz: göztepee)
hayalleridir. ne konuda olursa olsun. aşk, iş, para, araba vs...
çoluk çocuğudur...
genlerini bir sonraki nesle aktarmak.
(bkz: erik)
içimdeki umudun bir gün umutlanmasının ihtimali.
(bkz: beni bağlamaz)