bugün

entry'ler (108)

polis tekmesiyle bebeğini düşüren öğrenci

bir grup polisin davranış şeklinin,diğer tüm polislere mal edilmesi yanlıştır çünkü tüm polisleri aynı kefeye koymak hiç adil bi davranış olmaz.tabiki tekmeleyen polislerin acilen cezalandırılması gerekir.

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek

bir ülkedeki insanlara ekmek yeme yani yaşama hakkını veren o ülkenin başbakanı değildir ki başbakanını tasvip etmediğin bir ülkede yaşamak ikilem olsun. Ayrıca ülkede yaşayan herkes başbakanı sevmek yada uygulamalarını onaylamak zorıunda değildir şeklinde giydirilecek kişidir.
Edit:Herkesin ekmeğinide başbakan vermiyor zaten.

teomanın şarkılarını fısıldayarak söylemesi

fısıldamak değilde sessiz gırtlaktan çığlık atar gibi söylemesi etkileyicik kazandırıyo şarkılarına insanın tüylerini diken diken edebiliyor.

sevgiliye çiçek verme saçmalığı

amaç eğer karşı tarafı mutlu etmekse ve karşı tarafta çiçek verilmesinden mutlu oluyorsa,çiçek verilir ve hiç kimse bişey kaybetmez.Evet erkek belki çiçek verirken mutlu olmayabilir hatta o anda verilen tepkiyi sahte de bulabilir ama bu biraz da erkeğin çiçek mevzuuna bakış açısından kaynaklanır çünkü çiçek alınca mutluluğu gerçekten gözlerine yansıyan kadınlar var.

saçları maviye boyamak

genelde bunu yapanlar ''benim dikkat çekmek gibi bi niyetim yok,kimin ne düşündüğü umrumda değil'' açıklamasınıda yaparlar.

başörtülülerin ülke içinde barınmasına karşıyım

arkadaşımız gayet rahat, herhangi bir toplumsal baskıdan uzak tarzını oluşturmuş fakat aynı insan kalkıp başörtüsünü yani giyim tarzını eleştiriyor eğer bu ülkede üniversite yaşına gelmiş herhangi birine nasıl giyiniceği konusunda baskı uygulanıyorsa bu ülkenin ilerlemesini engelleyen temel sebeplerden biridir bu.

yaran minibüs diyalogları

dil sürçmesi

-kaptan münafık bi yerde inebilirmiyim
- hönk?

ismail yk ya ıslak odunla dalmak

oturup izlendiğinde tüm filmlerden daha fazla haz verme ihtimali olan durum.

aşktan daha önemli şeyler

hayata karşı duruş.

saç uzatırken çekilen sıkıntılar

uzatmaya başladıktan sonra öyle bi evre vardırki saç hiçmi hiç şekil almaz sonrasında şapka takmaktan kafaya yapışmış olan yağlı saç görüntüsüne maruz kalınır.

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

içimden gelerek benimseyerek birine hayatım, sevgilim diyebilmek, e tabi çocukluğumu çok özledim hepsinden çok.

2050 yılı gazete manşetleri

deniz suları 50 metre yükseldi istanbul sular altında.*

yavuz sultan selim in küpe takması

o resmin yavuz sultan selim e değilde şah ismail e ait olduğu konusunda rivayetler var muhtemelen sağlam rivayetler.

devlet memurlarının genelde bıyıklı olması

belkide üstlerinin sürekli egolarını yerle bir etmesinden kaynaklı erkeklik vurgusudur.*

sözlük yazarlarından aforizmalar

cam şişeden bozuk para çıkarmaya benzer bir ilişkiyi bitirmek,şişe kırılmadan para çıkmaz kırılmasını istemesende

karşılaşınca göz kırpan arkadaş

genelde karşı taraftan daha üstün olduğunu vurgulama şeklidir,orta parmak göstermek en güzelidir.

yaran tabelalar

eleman aranıpduru

bir ülkücüye sorulabilecek en iyi soru

ülkücülerin hepsini kör cahil zanneden,güya entellektüellerin ağırlıklı olarak sosyalistlerin sıçar gibi entry doldurduğu başlık.(kendilerininde ülkücüler kadar duygusal davrandıklarının farkında değiller.)

ed:hayır ben ülkücü değilim ama bu kadarda abartılınca sinirlerim zıpladı.

insanın imkansız aşkı isteme güdüsü

insanın içindeki boşluğu doldurma kaygısından kaynaklanır, ulaştığında o boşluğun dolmadığını farkeder ve aşk içinde biter fakat ulaşamadığı aşkta herzaman o boşluğun dolması ihtimalini görür. umut dünyası*

bayanların katlanılmaz özellikleri

söylemek istedikleri şeyi doğrudan değil bir yığın imayla anlatmaya çalışmaları.